www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Mali - země Dogonů - řeka Niger - 7 dní ST (p)

Dogoni

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

Nejzajímavější místa:
* pěší výlet do Země Dogonů
* návštěva Mopti a Djenné
* půldenní plavba po řece Niger
Cena zahrnuje: transfery, služby průvodce po celou dobu, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s plnou penzí 3-2*, dopravu autem 4x4, pěší výlet do dogonských vesnic Irellia Tirelli, Banani, místní dogonský průvodce, průvodce v Songho, průvodce v Mopti, oběd v restauraci Bozo v Mopti, plavbu lodí po řece Niger, prám v Djenné, nosiče.

Itinerář:

1.den: Přílet do Ougadougou
Po příletu do Ougadougou transfer z letiště a ubytování, večeře.

2.den: Ougadougou / Ouahigouya / Shanga, plná penze
Po snídani odjezd do Mali, přes Ouahigouya, oběd po cestě. Přechod hranice a cesta do Země Dogonů, která se nachází podél útesu vysokém 200-400 metrů v délce asi 200 km. V 15. století Dogonové odmítli islamizaci a uchýlili se na úpatí těchto útesů u Bandagara, vyhnali Tellemy, Pygmeje, kteří zde žili. Místo nabízí přirozenou ochranu, zdejší vesničky jsou velmi zajímavé, jsou někdy dlouhé i stovky metrů. Příjezd do hlavního města Dogonů Shanga, večeře a ubytování Shanga - tábor Le Guina - pokoje s ventilátory.

3.den: Celodenní výlet do Země Dogonů, plná penze
Po snídani odjezd na procházku do země Dogonů s místními průvodci z vesnic Irelli a Tirelli. Dogoni jsou nejvíce studovaným etnikem Západní Afriky. Domy jsou vestavěny do skal a základním materiálem je kámen a zemina na pokrytí. Ploché střechy umožnňují sušení jídla a zároveň se zde i přespává za teplých nocí. Zajímavou stavbou jsou také sýpky, které jsou rozděleny do 4 částí, zde se uchovává obilí, kukuřice a ženy si zde také schovávají své osobní věci. Dalším zajímavým prvkem každé vesnice je toguna, veřejné místo pokryté až 2 metry silnou vrstvou slámy a od země jen asi 1 metr. Toto místo je shromaždištěm stařešinů vesnice, místo, kde se diskutuje o problémech vesnice. Návštěva kaluže posvátných krokodýlů. Auto 4x4 jede s klienty, mohou si odpočinout a pak pokračovat v prohlídce vesnic. Oběd formou pikniku, odpoledne návrat do Shanga, ubytování, večeře.

4.den: Shanga (Země Dogonů) vesnice Banani a Bandiagara, plná penze
Snídaně, pak půldenní výlet na prohlídku vesnice Banani, kde máte možnost vidět další styl staveb obydlí na úpatí útesu. Oddělená chýše je pro indisponované ženy. Návrat do Shanga, oběd v Shanga, odpoledne cesta do hlavního města Země Dogonů na pláni Bandiagara. Ubytování Bandiagara - Cheval Blanc nebo podobné 2*- pokoje s ventilátory.

5.den: Vesnice Dogonů Songho / Mopti / řeka Niger, plná penze
Po snídani návštěva vesnice Dogonů Songho se zajímavými malbami a jeskyní, kde se provádí obřízka chlapců. Příjezd do Mopti, města položeného na soutoku řek Niger a Baní. Dopravní uzel, kde se setkává říční doprava a karavany, které přicházejí z pouště. Je to také místo, odkud se vychází do Gao, San nebo do Bandiagara. Je to ideální místo výměnného obchodu s rybami, solí, rýží, kukuřicí a oříšky. Mopti se nachází v zátoce a celé je soustředěno na obchod. Procházka městem se starou čtvrtí Komoguel, kde spolu žije 11 různých etnik. V přístavu je čilý ruch. Měšita je inspirována měšitou v Djenné.
Oběd v přístavu v typické restauraci. Odpoledne plavba lodí po řece Niger, která má jméno Djoliba (Řeka krve). Po cestě uvidíte malebné barevné vesnice, setkáte se s domorodci. Procházka ve vesnici Bozo, známé svou keramikou. Při návratu do Mopti zastávka ve vesnici Peul při západu slunce. Ubytování Mopti Hotel Kanaga 3* - klimatizace, večeře.

6.den: Mopti / Djenne / Mopti, plná penze
Po snídani odjezd do města moudrých a vědoucích Djenné. Je to historická památka, v období dešťů se nachází na ostrově. Je zde možnost příjezdu autem 4x4, ale město je poměrně izolováno. Přejezd řeky Bani na prámu, pěší procházka městem s mešitou s 200 pilíři, jedna z nejznámějších mešit v islámském světě Afriky. Byla postavena ve 13. století a svou krásou převyšuje i mešitou v Mecce. Zajímavé jsou úzké uličky města, zpěvy koránu i zdobené fasády dvoupodlažních domů. Zvláštní poloha města na ostrově a nedostatek místa jsou důvodem pro stavbu vícepodlažních budov. Půdorys města je kruhový. Navštívíte dům prvního Evropana René Caillé, který pronikl do zakázaného města Timbuktu. Oběd, návrat do Mopti přes Sévaré, večeře ve městě, ubytování Hotel Kanaga 3* nebo podobné s klimatizací.

7.den: Mopti / Ouahigouya / Ougadougou, snídaně
Po snídani cesta zpět na hranice Mali, oběd po cestě, příjezd do Ougadougou, transfer na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz