www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Na motorce Jižní Afrikou - 10 dní dobrodružství na motorkách Enfield Royale /DRI

Tato cesta na motorce po jižní Africe nabízí nováčkovi, mírně pokročilému i zkušenému jezdci neopakovatelný zážitek, který sestává ze spojení jízdy na klasické motorce Royal Enfield a doteku toho, co Afrika nabízí - safari, rozličné kultury, jedinečnou přírodu, úchvatné scenérie a mnoho dalšího. Ačkoli se nejedná o historickou exkurzi, naše cesta půjde částečně po stopách Britské armády, která se v roce 1899 vydala na osvobození Kimberley. Na motorce pojedeme snadno zvládnutelné vzdálednosti. Cesta povede přes kombinaci různých povrchů od silnice, přes hladký asfalt po krátké úseky off-road. Idea této cesty je užít si jízdu na motorce, stejně jako jednotlivé exkurze s pohodlím každodenního ubytování. Tato cesta vyžaduje jistou dávku flexibility a dobrodružného ducha.

V ceně je zahrnuto: vůz 4x4 a doprovodné vozidlo, ubytování, zapůjčení motorky, vstupy, služby profesionálního průvodce, služby mechanika, ochutnávka vín, safari.

Strava dle rozpisu v itineráři.

Itinerář:

Den 1.: Cape town - Stellenbosch
Skupina se setká ve 14 hodin. Naši průvodci nám v krátkosti představí plán cesty a následně nás detailně seznámí s motorkami, na kterých pojedeme. Jakmile budou všichni připraveni, vydáme se na krátkou vyjížďku, abychom si zvykli na motorky a vybavení. Večer si užijeme večeři v restauraci (na vlastní náklady).

Den 2.: Cape point (snídaně, 120 km)
Po snídani se připravíme a vyrazíme na velmi scénickou jízdu po poloostrově. Pojedeme skrz Muizenburg do námořní základny v Simon's Town. Následně navštívíme přírodní rezervaci Cape point. Odpoledne pojedeme po ikonickém bulváru podél Altantského oceánu až do Kapského města, kde bude naší první zastávkou hrad Dobré naděje, který byl postaven v letech 1666 - 1679. Je to nejstarší zachovaná koloniální budova v Jižní Africe. Dále budeme pokračovat k památníku Rhodes, který byl postaven na počest Cecil Rhodes. Následně se přesuneme do našeho hotelu. Dnešní oběd a večeři si užijeme v místních restauracích na vlastní náklady.

Den 3.: Franschoek - Robertson (snídaně, oběd, 190 km)
Necháme za sebou Kapské město a vydáme dále do vnitrozemí na území, kde se pěstuje víno - Stellenbosch, kde se zastavíme na kávu. Ze Stellenbosch budeme pokračovat přes scénický pas Hells Hoogte až do Franschoek, kde budeme mít pauzu na oběd. Odpoledne pojedeme nádhernou krajinou hor a čeká nás také prvních třicet km po štěrkové cestě. Nocovat budeme na farmě v oblasti Robertson, která je známá svou pohostinností.

Den 4.: Robertson - Matjiesfontein (snídaně, oběd, večeře, 198 km)
Dnešní den začneme zdravě snídaní přímo z farmy. Projedeme městečkem Robertson a vydáme se směrem k Montague. Cestou projedeme tunelem, který byl vytesán do skály legendárním stavitelem Thomasem Bainem. Z Montague pojedeme dále do hor, abychom se dostali na pláně Karoo. Odtud budeme směřovat na východ a dostaneme se k historické železnici vedoucí okolo řeky Touws. Následně máme několik možností, jak se dostat do našeho dnešního ubytování v Matjiesfontein. Toto město bylo založeno v roce 1884 a v minulosti sloužilo jako královské lázně. Večer si už jídla budeme povídat o našich zážitcích.

Den 5.: Matjiesfontein - Swartberg (snídaně, oběd, večeře, 188 km)
Dnes opustíme historickou cestu a vydáme se opět do hor. Pojedeme přes pas Seweweekspoort, kde budeme moci pozorovat nějkrásnější skály Jižní Afriky. Následně sjedeme přes pas Huisrivier na známou silnici 62. Poslední část naší cesty vede po štěrkové cestě okolo mocných hor Swartberg až do našeho dnešního ubytování v lodgi. Dnes odpoledne si užijeme safari v otevřených autech a budeme mít možnost pozorovat mnoho zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Den 6.: Swartberg - Oudtshoorn - Beaufort west (snídaně, oběd, večeře, 235 km)
Dnes ráno projedeme přes Oudtshooorn a následně přejedeme opět do pohoří Swartberg přes pas Meiringspoort, kde se, pokud to počasí dovolí, vykoupeme v nádherných horských jezerech. Následně pojedeme na sever, abychom se znovu napojili na historickou trasu. Pozdě odpoledne dojedeme do ubytování, které se nachází v blízkosti městečka Beaufort West. Pokud to čas a počasí dovolí, užijeme si ještě jedno safari.

Den 7.: Beaufort West - Victoria West (snídaně, oběd, večeře, 160 km)
Po vydatné snídani se vydáme po štěrkové cestě přes pas De Jagers na plošinu Nuweveld. Přejedeme do severní části Cape Province a užijeme si neobyčejné výhledy na Karoo a snad i majestatní černé orly, jak krouží nad útesy a hledají si potravu. Naší destinací je dnes ovčí farma. Je zde možnost fakultativních aktivit.

Den 8.: Victoria West - Hopetown (snídaně, oběd, večeře, 280 km)
Dnes se vydáme po Treasure Route přes město Victoria West - kuriózní město centrální Karoo, které se honosí kolekcí vitoriánských domů a je domovem Apollo theatre, které je posledním Art Deco kinem v Jižní Africe. Odtud se vydáme směrem k Britstown, které bylo pojmenováno podle Hanse Britze, který doprovázel doktora Livingstona na jeho cestě. Cesta známá také pod názvem Diamantová vede přes Brak River až k Hopetown. Blízko tohoto města byl nalezen 83,5 karátový diamant "Hvězda Jižní Afriky" v roce 1868. Dnes večer ochutnáme místní speciality a budeme si povídat o plánu na další den.

Den 9.: Hopetown - Kimberley (snídaně, oběd, 150 km)
Dnešek začneme návštěvou britského koncentračního tábora, který byl používán během války Búrské války s Brity. Na místě budeme mít výklad historika. Dále pojedeme přes řeku Orange přes původní most, který byl poprvé postaven v roce 1871 a následně zničen Búry v roce 1901. Následně pojedeme do Belmontu - místa první bitvy v roce 1899. Dále budeme pokračovat po štěrkových cestách přes neúrodné pláně, navštívíme Magersfontein a muzeum velké bitvy mezi lordem Meuthensem a Gen De La Reys. Naše poslední jízda nás nakonec zavede do Kimberley a "Big Hole". Jedná se o obrovský kráter, který je hluboký 214 metrů. Tento kráter pokrývá 17 hektarů a vznikl těžbou diamantů. Dnes večer se ubytujeme v místním hotelu a oslavíme naši cestu ve jménu všech těch, kteří tuto cestu podnikli před námi.

Den 10.: Cesta končí (snídaně)
Dnes ráno si ještě užijeme společnou snídani a následně se rozloučíme. Než se vydáte domů, můžete si ještě prohlédnout okolí "Big Hole". Následně je možné odletět přímo z letiště Kimberley do větších měst Jihoafrické republiky.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz