www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Nejnavštěvovanější místa v Zimbabwe

Nejnavštěvovanějšími místy v Zimbabwe jsou Viktorriiny vodopády, zvířecí rezervace Hwange, Mana Pools a Lower Zambezi, Matusadona a Kariba, Matobo Hills. Eastern Highlands, Great Zimbabwe.

Great Zimbabwe
dříve známé jako Zimbabwské ruiny se nacházejí nedaleko mostu Birchenough asi 350 km od Harare, je to velká kamenná stavba, o jejímž původu se stále diskutuje. Když portugalští obchodníci poprvé našli tyto zříceniny v 16.století, mysleli si, že našli legendární sídlo Královny ze Sáby. Další cestovatelé si mysleli, že je práce Egypťanů, Féničanů, až do počátku 20.století, než Britové udělali vykopávky, to bylo záhadou. Velké Zimbabwe je rozbořené město, které bylo dříve hlavním městem Království Zimbabwe, které existovalo asi od let 1100 do 1400. Památka, jejíž stavba počala v 11.století a která se stále rozšiřovala až na rozlohu 722 hektarů, poskytovala domov až 18.000 lidí a byla královským palácem Zimbabwských monarchů, některé stěny dosahovaly tloušťky až 5 metrů, nakonec bylo město opuštěno. Nelze se sem dostat letecky, nejlepší cesta je z Harare nebo z Eastern Highlands po silnici. Ti co nechtějí jet sami, mohou využít skupinové cesty.
Ubytování se zde doporučuje v hotelu Great Zimbabwe nebo Lodge at the Ancient City.

Eastern Highlands
Ani sem nejsou žádné lety, takže nejlépe se sem dá dostat po vlastní ose nebo s nějakou skupinou. Eastern Highlands je tvořeno pohořími na hranici s Mozambikem, rozděluje se na 3 části: Zimbabwe higlands - s mlhavými rány, ohništi a teplým oblečením - podnebí je obvykle chladné a vlhké, takže se zde ideálně daří obilí a vzniká zde množství potůčků a vodopádů. Druhá sekce - zahrnuje Nyanga - nejvyšší horu Zimbabwe, je zde výborný lov pstruhů, mnoho starých staveb a místo papírenského průmyslu Zimbabwe (plantáže). Třetí část pohoří Bvumba leží trochu více na jih kolem města Mutare, zde se nachází Botanická zahrada Bvumba, kde jsou sbírky z celého světa a nádherný výhled na pohoří. I více na jih jsou strmé vrcholky pohoří Chimanimani a plantáže čaje a kávy. Tato oblast je řídce osídlena, je zde mnoho lesů, kde žijí zvířata a ptáci. Po krátkém přejezdu dále na jih po cestě do Great Zimbabwe narazíte na Birchenough bridge, most přes řeku Save. Je to 300 metrů dlouhý visutý most, dříve největší na světě. V této oblasti se doporčují aktivity jako je pěší turistika, plavání, golf, rybaření, jízda na koni a nákup soch. Kultury Shona a Ndebeli jsou otevřené novým podmětům a lidé zde jsou velmi pohostinní.
Doporučené ubytování: Troutbeck, Leopard Rock, In on the Vumba.

Matobo Hills
Krásná přírodní památka o rozloze 2.000 km2, park je pouze o rozloze 43.000 hektarů. Nádherné žulové kopce dostaly jméno od Mzilikazi, který nazval kopce plešatými - matobo. Kromě krásy krajiny jsou kopce také známy skalními malbami. Cecil John Rhodes měl přání nejen, aby se toto místo stalo parkem, ale také aby zde byl pohřben. Místní nazývalo toto místo - místem duší, Rhodes výhledem do světa. Matobo má bohatou kulturní historii, jak místní tak koloniální. Lze zde vidět rozmanitou faunu a flóru (včetně nosorožců a žiraf, antilop vraných, malých skalných damanů, kteří jsou kořistí orlů černohlavých, jejichž koncentrace je zde největší na světě. Aktivity - prohlídka, historická místa, safari, vycházky, jízda na koni a odpočinek.
Doporučené ubytování: Camp Amalinda, Big Cave Camp.

Matusadona a Kariba
Kariba pochází ze slova jazyka Shonů.. malá past nebo most, což se přímo vztahuje k úzké strži Kariba, kde byla 580 m široká přehrada postavena. Stěna hráze byla dokončena v roce 1958 a je vysoká 128 metrů, původně se zde měla vyrábět elektřina. Naplnění jezera trvalo několik let a je nyní 290 km dlouhé a 42 km široké ve své nejširší části. Během naplňování vodou bylo přemístěno mnoho zvířat na jižní pobřeží jezera a velká záchraná Operace Noah byla vedena Rupertem Fothergillem, který se snažil zachránit co nejvíce zvířat, tím, že je shromažďoval na výšinách a ta co nemohla plavat, převážel lodí na břeh, proto Operace Noah. Většina zvířat byla přesunuta do NP Matusadona na jižním pobřeží, park má rozlohu 1.500 km2 a táhne se od řeky Ume na západě ke strži Sanyati na východě, je to celkem nepřístupný park, díky vysokým útesům a planině, avšak severní třetina je celkem plochá. Jezero nabízí vynikající možnosti rybaření a pozorování ptáků (více než 400 druhů), pozorování zvířat se doporučuje z paluby houseboatu, je to jedinečný zážitek. Pro dobrodružnější povahy nabízí park pěší safari, pravidelně jsou zde k vidění nosorožci, sloni, bůvoli a mnoho dalších zvířat. Doporučené ubytování: Bumi safari lodge, Rhino camp, Musango Camp.

Mana Pools a Lower Zambezi
Po proudu od Kariba na rozloze 200 km2 leží NP Mana Pools na březích řeky Zambezi protékající mělkým údolím s ostrůvky a písečnými nánosy více než 80 km. Toto místo je fantastické - bylo vyhlášeno Světovým místem dědictví UNESCO na ochranu rozmanité fauny a flóry. Mana Pools má své jméno ze slova Shonů Mana - znamená 4 - počet ostrůvků trochu více ve vnitrozemí, které zadržují vodu po celý rok a přitahují množství zvířat v období sucha. Mana Pools je park známý svou překrásnou krajinou a různorodostí zvířat - sloni, bůvoli, antilopy losí a vysoká koncentrace krokodýlů a hrochů, je to jedinečné místo na plavbu na kanoe podél břehů pro dobrodružné povahy. Aktivity denní a noční safari vyjížďky, pěší safari, plavba na kanoe a rybaření, patří k nejkrásnějším parkům. Nejlepší doba pro návštěvu je od května do listopadu, v období dešťů jsou cesty neprůjezdné a většina lodgí je uzavřena.
Doporučené ubytování: Ruckomechi Camp. Kanga Busch Camp, Goliath Safaris Camp, Vundu Camp.

Hwange zvířecí rezervace
je největší a nejznámější park (15.000 km2), je tu také největší koncentrace zvěře. Původně to byla královská honitba náčelníka Mzilikazi a národním parkem byla rezervace vyhlášena v roce 1929. Hwange leží na severozápadě země u hranic s Botswanou, asi 2 hodiny jízdy od Victoria Falls. Je zde obrovská populace zvířat, různorodá vegetace, 420 druhů ptáků. Nejsou zde přírodní celoroční zdroje vody a je třeba používat pump, které vhánějí vodu do umělých jezírek, takže v blízkosti napajedel je možno vidět mnoho zvířat. Jsou zde tři kempy vedené národním parkem Main camp, Simantella a Robins, ty jsou lepší pro turisty po vlastní ose a s vlastním stravováním. Jsou zde také 4 luxusní privátní kempy (na vlastní koncesi v parku), které nabízejí fantastické pozorování zvířat a ubytování. Aktivity v těchto lodgích zahrnují denní a noční vyjížďky, pěší safari s ozbrojeným rangerem, jsou zde krásná čihadla s výhledem na napajedla.
Doporučené ubytování v NP Hwange: Davison´s Camp, Little Makalolo, Somalisa, Camp Hwange, The Hide, u hranic parku Ivory lodge a Sikumi Tree lodge.

Victoria Falls
Nejoblíbenější turistické místo v Zimbabwe, vodopády patří k sedmi divům světa a je to Světové místo dědictví UNESCO. Vodopády jsou široké 1.700 metrů a jsou nejširší na světě. David Livingstone byl první běloch, který tyto vodopády uviděl a pojmenoval je na počest královny Viktorie, místní náčelníci je nazývali Mosi oa Tunya - kouř, který hřmí. Nejnižší hladina vody je před dešti v říjnu a listopadu a lze je vidět nejlépe. Když je voda vysoká od února do května jsou vodopády nejburácivější, ale viditelnost je nejmenší a je třeba mít nepromokavý plášť. Victoria Falls jsou Mekkou návštěvníků a nabízí se zde stovky aktivit pro každého: prohlídka vodopádů, plavba při západu slunce, krokodýlí farma, přelet nad vodopády, setkání se slony, procházka se lvy, tance místních kmenů, tržiště, safari, dobrodružství na lanech, rybaření, rafting a bungee jumping.
Doporučené ubytování: Victoria Falls Hotel, The Kingdom, A Zambezi River lodge, Elephant Camp, Stanley and Livingstone, The Victoria safari lodge, Ilala lodge, Rovos Rail (vlak).

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz