www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Pěší túry v Tanzánii

Vystoupit na střechu Afriky, jít na pěší vycházku s Masaji jejich zemí předků nebo prozkoumat deštný prales s jedinečnou flórou a faunou. Tanzánie má nespočetné množství vulkánů, některé z nich jsou ještě aktivní, vysoké náhorní planiny a horské hřebeny, vynikající možnosti krátkých nebo dlouhých treků v nedotčené přírodě.

Nejznámější horou v Tanzánii je bezpochyby Mt.Kilimanjaro, nejvyšší hora Afriky, jejíž vrchol dosahuje výšky 5.895 metrů. Na Mount Kilimanjaro vede šest různých tras na vrcholek, délka cesty je od 5 do 10 dnů.
Existuje šest oficiálních tras (5 -9 dní), ale doporučuje se vybrat si raději delší než kratší, aby se vaše tělo mohlo přizpůsobit nadmořské výšce. Čím více nocí strávíte na hoře, tím větší je šance na úspěšné zdolání hory.
Marangu Route (64km, 5-6 dní), nejstarší stezka a jediná, na které je ubytování v chatkách, je lepší přidat jeden den na aklimatizaci.
Machame Route (49 km, 6-7 dní) není to nejsnažší trasa, během ní jsou časté výstupy a sestupy, ale to pomáhá tělu se přizpůspbit. Trasa Machame je nejúspěšnější ve zdolání vrcholu, je velmi malebná, na sestupu se jde jinou trasou než na výstupu. Je velmi oblíbená.
Rongai Route (65 km, 6 dní) jediná trasa vedoucí po severním svahu, není příliš malebná, je spíše plochá, ale výstup na vrchol je velmi náročný, horolezci oceňují pocit divočiny, trasa není příliš vyhledávaná.
Shira nebo Lemosho Route (56 km, 7-8 dní) se spojuje s Machame Route 4.den a vrcholek zdolá mnoho procent zájemců, cesta je pěkná.
Umbwe (37 km, 5-6 dní) nejméně oblíbená trasa, je krátká a malé procento úspěchu zdolání vrcholu, odlehlá stezka pro zkušené horolezce.
Severní okruh (90 km, 8-9 dní) velké procento úspěšnosti, díky času strávenému na hoře. Je to nejnovější trasa a je velmi klidná.
Vyberte si pro výstup renomovanou společnost, existuje asi 200 operátorů, ale mnoho z nich jsou kovbojové. Zneužívají nosiče, mají nebezpečné praktiky, nekvalifikované průvodce, špatné vybavení a žádnou znalost první pomoci. Nechoďte na kopec s těmi nejlevnějšími, je to nebezpečné. Dobrá společnost má hodně nosičů a personálu na cestu, nejméně dva na osobu, raději více. Průvodci musí znát základy první pomoci, důležitá je také kvalita stanů a jídla..
Méně známá mezi horaly, ale stejně atraktivní jako Kilimanjaro je Mt. Meru, vrcholek dosahuje výšky 4.566 metrů a hora leží jen 80 km od Mt. Kilimanjaro. Krásná krajina horských svahů je domovem divokých zvířat, jako jsou bůvoli a žirafy a 3-4 denní trek je velmi dobrodružný.
Další hory v severní Tanzanii jsou: Mt.Lomalasin (3.648 metrů), Oldoinyo Lengai (2.878 metrů), Mt Hanang (3.417 metrů) a Longido (2.637 metrů). I turisté bez ambicí zdolat vrchol budou mít Tanzánii rádi. Při tří-pěti denní cestě z chráněné oblasti Ngorongoro k Lake Natron se seznámíte s masajskou kulturou a způsobem života. V západním pohoří Usambara můžete navštívit krásné vyhlídky a dělat několika denní vycházky. V jižní části Tanzánie lze navštívit pohoří Uluguru a Národní park Udzungwa a projít se v nedotčené přírodě s endemickou faunou a flórou. Trekování v Tanzánii je nejenom dobrodružné, ale máte také výbornou příležitost se seznámit s místními lidmi. Během povídání s průvodci, kuchaři a nosiči nebo zastávek ve vesnicích podél stezek, pochopíte dobře africkou duši.

Vybavení
Během výstupů na Kilimanjaro a Mount Meru je vybavení vystaveno extrémním podmínkám, ledové vichřice a neustálý vliv UV záření poškozují stany, proto používáme nejlepší značky jako je Vau De a Nordick a dokonce můžeme přizpůsobit vybavení požadavkům klienta. Kuchyňské náčiní je vyrobeno z nejlepších materiálů, ale tak aby se snížila váha pro naše nosiče. Horské vybavení se neustále kontroluje a je nahrazováno novým a lepším.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz