www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Plánování safari v Zimbabwe, typy safari

V Zimbabwe je mnoho možností, můžeme Vám pomoci vybrat si tu správnou variantu, díky tomu, že prostředí dobře známe. Doporučíme Vám místa a kdy je nejlepší období je navštívit. Některé lodge se více soustřeďují na pozorování zvířat, jiné na luxusní vybavení a lázně, je třeba nám dát vědět, na co kladete důraz. Můžeme Vám vytvořit safari zcela podle požadavků nebo se můžete přidat ke skupině, 90% safari v Zimbabwe se dělá na míru. Když si plánujete safari, je třeba si odpovědět na následující otázky:

1. Jak dlouhou dobu na safari mám ?
2. Jsou má data fixní nebo flexibilní ?
3. Kam poletím do Johannesburgu nebo Windhoeku ?
4. Chci vidět specifickou oblast ?
5. Chci se rozmazlit v luxusní lodgi nebo mít dobrodružné safari ?
6. Chci vidět specifická zvířata, mohu si také vybrat oblast, kde jsou určité druhy zvířat ?
7. Jaký rozpočet přibližně mám ?

Typy safari
Safari s ubytováním v lodgích:
pro ty, kdo mají málo času a chtějí vidět co nejvíce, všechny lodge mají vysoký standard a jsou v hlavních safari oblastech, vzdálenosti mezi parky jsou velké a infrastruktura silnic nedostatečná, takže je nejlepší použít leteckou přepravu i mezi kempy, všechny jsou nádherné a průvodci jsou zde vynnikající.
Doporučené lodge na Victoria Falls: Victoria Falls hotel, The Kingdom, A´Zambezi River lodge, Elephant Camp, Stanley and Livingstone, Elephant Hills Hotel, Victoria Safari lodge lodge, Ilala lodge. V NP Matusadona Bumi safari lodge, Rhino Camp, Musango camp. V Mana Pools NP Ruckomechi Camp, Kanga Busch camp, Goliath safaris Camp, Vundu Camp, v Matobo Hills Camp Amalinda, Big Cave Camp.

Kempové safari
hodí se pro ty, kdo chtějí být blíže k přírodě a mají více času, dnes jsou kempová safari velmi pohodlná a ubytování a jídlo má vysoký standard. Místní operátoři jsou mistry v zajištění safari jako za starých časů v dobách z filmu Vzpomínky na Afriku. Toto safari je pro ty, kteří chtějí cítit přírodu a prach, což však neznamená že nemají komfort. Kempy se vždy staví předem a obvykle mají toalety a sprchy, dostat se do nich dá po zemi nebo letecky, není lepší zkušenosti než kempovat v divočině, oddělen od ní jen několika milimetry celtoviny, pozorování zvířat je nezpomenutelné.

Safari na kanoích
může být na dolní nebo horní Zambezi (nad Victoria Falls nebo pod Karibou), z kanoe můžete pozorovat zvířata, jako nikde jinde na světě, slony, jak chodí pít k řece, krokodýly a hrochy. Je to velký adrenalin a tento zážitek nikdy nezapomenete. Je to aktivní pohyb, obvykle se safari na kanoích dělají z mobilních kempů, které jsou postaveny na odlehlých místech u řeky a posouvají se s Vámi, jak plavete dále. Je třeba mít profesionální průvodce, kterými místní rozhodně jsou a určitě nebudete zklamáni.

Safari na houseboatech
Odpočinek na jiné úrovni, houseboat na jezeře Kariba je ekvivaletní 5* safari na kanoích, ale cílem je to samé... pozorování zvířat a odpočinek nebo si ulovit tygří rybu z lodi. Všechny lodě mají kapitána a personál, který je 24 hodin k dispozici, tito profesionální průvodci po jezeře vás nejenže zavedou na nejlepší místa, ale také vaří vaše jídla, uklízejí vaše klimatizované kabiny. Pro toho, kdo chce strávit 3 - 4 dny na lodi s přáteli, je to idelání relax.
Lodi: Bizzy Lizzy - 40 stop ideální pro 1 - 3 páry nebo 6 přátel, loď není vhodná pro děti. Domba Houseboat pro 6-8 pasažérů, Power Sails Houseboat - komfortní loď, 65 stop dlouhá.

Safari se speciálními zájmy
Vše závisí na průvodci - v Zimbabwe jsou nejlepší safari průvodci na světě, dobře vycvičení a mají přísné zkoušky, milují buš a svou vášen s vámi chtějí sdílet. Safari může být vedeno v různých jazycích nebo zaměřené na pozorování zvířat nebo jiná specifika, chcete-li deset dní adrenalinu, jezdit na koni, na kanoe, pozorovat hvězdy atd., vždy najdeme profesionálního průvodce.

Rodinná safari
Zimbabwe je pokladem Afriky a je bezpečné místo vhodné pro rodiny s dětmi, lze jet na mobilní safari se speciálními programy pro děti, do lodgí. Některé lodge jsou vybaveny pro děti již od dvou let, někde vyžadují minimální věk, programy jsou pro děti od 7 let (např. identifikace stop. atd.).

Rovos Rail
Pro ty, kdo mají dostatek finančních prostředků a chtějí si užít luxusní cestování jako za starých času je vhodná cesta 1600 km, vedoucí rozmanitou africkou krajinou, Rovos projiždí přes Mafikeng do Botswany a pak na sever do Majalapye, přejíždí Obratník Kozoroha, k Plumtree v pozdním odpoledni do Zimbabwe, pak směřuje na severozápad přes Bulawayo k Thompsonś Junction a Hwange, odkud lze pozorovat zvířata z vlaku. Vlak přijíždí do Victoria Falls k večeru. Itinerář k dispozici.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz