www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Pobřeží slonoviny - srdce západní Afriky 11 dní /TRA

Termín zájezdu:

na vyžádání zašleme

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu 64.800 + letenka + vízum

 

Cesta do země, která se stala přístupnou turistům teprve velmi nedávno.
Itinerář je sestaven pro průzkumníky, kteří chtějí objevit mnohostrannost Afriky - od liánových mostů po katedrály, přes masky po zasvěcující tance, od posvátných opic po zlatá království, od komunit lovců po mrakodrapy Abidjanu, od nekonečných kakaových plantáží po zelené laguny lákající k odpočinku.
Každý den cesty je plný překvapení a můžete se zúčastnit i původních, barvitých kmenových obřadů.

Den 1. (sobota) přílet do Abidjanu
Přílet do Abidjanu, uvítání místním průvodcem a pak transfer do hotelu

Den 2. (neděle) Abidjan-tradice a moderní život, z Abidjanu do Yamoussoukro (250 km, 4 hodiny jízdy)
Když se podíváme přes lagunu, uvidíme vysoké moderní budovy a mrakodrapy. Není tu příliš volné půdy a ta, co je k dispozici, je zaplavena lagunou Ebrié. Město charakterizují dlouhé fronty lidí čekajících na loď, aby je odvezla na západ, a neuvěřitelnou siluetou Katedrály Sv. Petra a Pavla na východě.
Jako by zde ještě chyběla je Socha svobody, ale je to černá Afrika a ne Manhattan.
Návštěva začíná krátkou plavbou, pomocí níž si uděláte představu o městě.
Od velmi rušného trhu Treichville se dostaneme do klidné, elegantní čtvrti Cocody, kde spatříte bílé koloniální budovy a také nachází kancelář ministerského předsedy.
Národní muzeum umístěné ve staré koloniální budově, skrývá sbírku předmětů bohatého uměleckého dědictví 62 etnických skupin, sochy předků, hudební nástroje a symboly moci a také krásné abstraktní masky, které ovlivnily umělecké myšlení evropské avantgardy začátku 20.století. Pojedeme do nové čtvrti Youpougon, nedaleko od lesa u řeky Banco River a Fanico, kde ženy perou prádlo a suší se podél silnice. Mladí lidé se setkávají na Rue Princess, kde potkáte kilometry hlasitých stánků s hudbou a kde se tančí každou noc až do rána.
Než se vydáme do Yamoussoukro, zajdeme si na oběd – attieké (druh kuskusu s grilovaným masem s omáčkou a zeleninou).

Strava: snídaně a večeře v hotelu, oběd na místním trhu.
Ubytování v Hotel Le President nebo podobný, všechny pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén.

Den 3. (pondělí) Bazilika v savaně : z Yaomooussoukro do Manu (350 km, 6 hodin jízdy)
Yamoussoukro, hlavní město země od roku 1983, je rodným městem Houphouet- Boignyho, prvního prezidenta nezávislé země Pobřeží slonoviny. Zde se uskutečnil sen země, která, ač nemá nerostné bohatství, vybudovala město evropských rozměrů v impozantním stylu.
Navštívíme Baziliku Panny míru, jenž je kopií baziliky Sv. Petra v Římě. Mramor a vitráže kostela jsou význačnou památkou této země. Projdeme se širokými bulváry se silným provozem v centru, dírami v asfaltu a slepicemi uprostřed silnice, naši pozornost upoutají velké vládní budovy, velké hotely se 14 patry, velké školy a dokonce i umělé jezero s kajmany.
Dále pojedeme přes velké plantáže s malými vesnicemi a hliněnými domky. Všude je cítit kakaovník Theobroma cacao, jehož je Pobřeží slonoviny největším producentem.
Zastavíme se, abychom se seznámili s technikou pěstování, sběru a sušení plodů.
Pak budeme pokračovat přes plantáže gumovníku (hevea) a kávovníku. Jakmile uvidíme Mount Tonkpi a její charakteristický zub, víme, že už nebudeme daleko od Man.
Toto město je hlavním centrem etnických skupin Guéré a rozkládá se pod 18ti zelenými horami. Některé z nich jsou ve městě a oddělují různé čtvrti, čímž nabízejí krásné pohledy z různých úhlů.

Strava: snídaně a večeře v hotelu, oběd- piknik.
Ubytování v Hotel les Cascades, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén s krásným výhledem.

Den 4. (úterý) - liánové mosty z Man do Danane - Man (200 km , 3 hodiny jízdy)
Deštný prales, který se táhne mezi Pobřežím slonoviny a Liberií, je známý velkými liánovými mosty. Pro místní lidi je původ těchto mostů zahalen záhadou. Byly postaveny tajně za jednu noc mladými muži.
Přejít je není složité, nesmí se však nosit náklad na hlavě nebo mít dítě na zádech.
Pak se vrátíme zpět do Man a podíváme se do místních obchodů.
Odpoledne si prohlédneme deštný prales Gbepleu, kde žijí posvátné opice.
Na Pobřeží slonoviny, za každým městem nebo vesnicí jsou skryté posvátné deštné pralesy. Představují přechod mezi lidským světem a světem kouzla – zde také dochází k zasvěcení mladých mužů do společenských a duchovních tajů staršími z vesnice za použití masek, které jsou uschované pod velkými stromy.
Nedalko od vesnice masky opustí les, podle lidí kmene Guéré zde existuje Bůh stvořitel, jenž komunikuje s lidmi jen přes prostředníky - masky. Během tance se vzdálenost mezi lidským světem a duchovním světem zmenšuje, při tancích se uctívají bohové a předkové. Masek je jen několik,

Strava: snídaně a večeře v hotelu, oběd v místní restauraci
Ubytování v Hotel Les Cascades

Den 5. (středa) - Tanec masek, z Man do Odienne (270 km, 5 hodin)
Dnes se setkáme s kmenem Yakuba, více známým jako Dan.
Navštívíme vesnice postavené na kopcích, jsou to vlastně velké kulaté chatky s rákosovou střechou. Některé domy jsou malované freskami, které vytváří ženy během času obřadů.
Na okraji vesnice se nacházejí pole, mezi voňavými větvemi kávovníku a pod velkým stromem Iroko navštívíme velkou nádrž, kde jsou sumci uctíváni jako hlídači předků.
Když nedaleko uslyšíme zvuky bubnů a křik, víme, že oznamuje, že je třeba opusit posvátný les. Masky kmene Dan jsou na vysokých kůlech, uvidíme nezapomenutelné akrobatické výkony tanečníků, uslyšíme zpěvy ohlašující příchod masek. Vedením obřadu jsou pověřeni starší.

Strava : snídaně a večeře v hotelu, piknik oběd
Ubytování v Hotel Les Frontieres, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén

Den 6. (čtvrtek) - posvátní bojovníci, z Odienne do Boundiali (150 km, 3 hodiny jízdy)
V blízkosti Odienne žije kmen Malinké, potomci staré říše Mali. Mezi známými jmény historie této rodiny najdeme Samory Tourého, bojovníka, který v této oblasti našel velkou podporu v boji proti kolonizátorům. Dodnes se uctívá velká bojovnost a odvaha místní komunity Dozo a přestože dnes se již nebojuje, jsou stále respektováni. Dozo jsou druh místní policie, jsou strážní andělé vesnic a odhánějí zlé duchy a působí jako mediátoři při sporech. Jsou také známí jako velcí šamani, díky jejich znalosti rostlin a zvířat. Sejdeme se s náčelníkem této etnické skupiny, z nichž všichni jsou oblečeni v tradičních oděvech s amulety. Lovci nás doprovodí pěšky do savany, abychom se seznámili se silou rostlin. Také nás doprovodí do vesnice Malinke, kde hrají na bubny a tančí, ukáží nám jak odolávají ohni a nožům. Tato dlouhá procházka nám umožní objevit savanu obydlenou kmenem Senufo.

Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd piknik
Ubytování v Hotel Iman´s nebo podobný, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén

Den 7. (pátek) - Panteroví muží (150 km,3 hodiny)
Projedeme oblastí, kde všude uvidíme nomády kmene Fulani a jejich stáda zebu, při jejich pouti za hledání pastvy. Kmen Fulani lze rozeznat podle konických klobouků, hole, kterou stále nosí přes ramena, lahve vody zavěšené na krku, mačety v ruce, sandálů na nohou a vzpřímeného držení těla. Tito nomádi při své pouti hledají vodu a pastvu pro svá dobytčí stáda. Jsou zvyklí na tvrdý život v přírodě. Navštívíme některé vesnice, kde jsou hlavně ženy a děti. Ženy v krásných barevných látkách a bižuterií kolem krku a ve vlasech. Pozvou nás do svých domů a ukáží nám jak žijí.
Korhogo je zastávka cestovatelů, kteří přejíždějí severní oblast země. Jeho historie se datuje do 13. století a byl hlavním městem kmene Senoufo, který vytvořil nejkrásnější umělecká díla Afriky a který respektuje své staré tradice. Mezi nimi můžeme najít sochaře, tkalce, malíře i kováře. Navštívíme jejich vesnice, kde dodnes dokáží uchovat své tajemství ruční výroby.
Ve vesnicích jsou dekorované domy. Senoufo jsou známí svými zasvěcujícími rituály, zasvěcení se jmenuje Poro a je to proces, který trvá 21 let. Je přechodem od mládí po dospělost a spočívá v učení společenských a náboženských tajů, které odlišují pravého Senoufo, procesu růstu a splnění určitých úkolů, exhibice při tanci masek, z nichž je nejspektakulárnější Bolo - panteří tanec. Je to tanec mladých mužů, kteří před zasvěcením žili v posvátném lese. Tohoto tance se zúčastníme ve vesnici. Období sucha je důležité období pohřbů a společenských setkání.

Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd v restauraci
Ubytování v La Rose Blance / pokoje s příslušenstvím a klimatizací

Den 8. (sobota) - Rodová linie Akan : z Korhogi do Bouake (250 km - 4 hodiny jízdy)
Setkáme se se s kmenem Baulé, z rodové linie Akan, pocházející z Ghany.
Baulé si, stejně jako jejich příbuzní Ashanti, zachovali sociální hierarchii a rozšířili své kulturní tradice do okolních vesnic. Jsou dobrými řemeslníku, vytvářejí sochy, které představují svět duchů a masky. Navštívíme také řemeslné vesnice.

Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd piknik
Ubytování Hotel Mon Afrik nebo podobný, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén

Den 9. (neděle) - lesní království : z Bouake do Abenguru (250 km, 5 hodin jízdy)
Cesta do tropické oblasti. Podle kmene Akan z Pobřeží slonoviny, termín Komian se vztahuje k transu. Převážně ženy tohoto kmene komunikují se světem duchů díky různým šamanským akcím, včetně házení malých kamenů a tance. Traduje se, že tanec prý vyřeší většinu problémů, tančí se jen některé dny v týdnu.
Setkáme se s komunitou Komian, vyslechneme si jejich příběhy a poznáme jejich modly a uvidíme jejich tance.
Nedaleko od hranice s Ghanou žije kmen Agni ve striktní monarchii, i jejich život spjat s lesem a jeho bohatstvím a s kultem králů a zlata. Setkáme se s nejvyššími představitel kmene v jejich paláci, uvítají nás stařešinové v obřadních rouchách.
Při této jedinečné příležitosti nám bude objasněn i tradiční význam náčelníků (chefferie) v moderním státě.
Pokud bude král moci, přijme nás jako hosty v paláci
Dále navštívíme malé muzeum královského paláce a tkalce kente a adinkra (látek, které jsou vysoce ceněny a používají se při tradičních obřadech).

Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd piknik
Ubytování v Hotel Royaume (pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén)

Den 10. (pondělí) -koloniální styl: z Abenguru do Assinie (270 km, 6 hodin jízdy)
Přijedeme k laguně Ebrié Lagoon u Atlantického oceánu. Grand Bassam je postaveno mezi lagunou a oceánem, vývalo bohatým hlavním městem francouzské kolonie a zachovaly se zde koloniální budovy. Za kolonialismu to bylo výletní místo obyvatel Abidjanu.
Ubytujeme se v příjemném hotelu mezi lagunou a pláží.

Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd v restauraci
Ubytování v Hotel Coucoué lodge, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, výhledem na lagunu a moře, bazén

Den 11. (úterý) - návrat do Evropy (100 km -2 hodiny jízdy)
Den na odpočinek, fakultativně lodní výlet po deltě, kde se laguna Ebrié potkává s Atlantickým oceánem. Písek, slunce, moře.
Odpoledne pojedeme na letiště Abidjan a následuje odlet.

Strava: snídaně

V ceně zahrnuto:
doprava a transfery v mikrobuse a autě 4/4 s klimatizací
služby anglicky mluvícího průvodce a místního průvodce, návštěvy dle programu, ubytování a strava dle rozpisu, minerální voda během výletů, vstupy do parků, koncesí, chráněných míst

Důležité : Vízum Pobřeží slonoviny – jednovstupné, očkování proti žluté zimnici povinné, profylaxe proti malárii se doporučuje, zavazadla měkká do 20 kg, povinné cestovní pojištění, všechny trasy mohou být modifikovány dle počasí a nepředvídatelných faktorů, průvodce se však snaží program vždy dodržet.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz