www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Pobřeží slonoviny - srdce západní Afriky 11 dní /TRA

Termín zájezdu:

na vyžádání zašleme

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu 64.800+ letenka + vízum

 

Cesta do země,která se stala přístupná turistům teprve velmi nedávno, itinerář je sestaven pro průzkumníky, teří chtějí objevit mnohostrannost Afriky - od liánových mostů po katedrály,masek po iniciační tance,od posvátných opic po zlatá království,od komunit lovců po mrakodrapy Abidjanu, od nekonečných kakaových plantáží po zelené laguny lákající k odpočinku. Každý den cesty je plný překvapení a můžete se zúčastnit i původních, barvitých kmenových obřadů.

Den 1. sobota přílet do Abidjanu
přílet do Abidjanu, uvítání místním průvodcem a pak transfer do hotelu

Den 2. neděle Abidjan-tradice a moderní život, z Abidjanu do Yamoussoukro (250 km,4 hodiny)
Když se podíváme přes lagunu, uvidíme vysoké moderní budovy a mrakodrapy. Není tu příliš volné půdy a ta so je k dispozici je zaplavena lagunou Ebrié. Město je charakterizováno dlouhými frontami lidí, čekajících na loď,aby je odvezla na západ a neuvěřitelnou siluetou Katedrály Sv. Petra a Pavla na východě, Jako by zde chyběla je Socha svobody,ale je to černá Afrika ne Manhattan. Návštěva začíná krátkou plavbou, abyste si udělali představu o městě. Od velmi rušného trhu Treichville se dostaneme do klidné ,elegantní čtvrti Cocody, kde je kancelář ministerského předsedy a bílé koloniální budovy. Národní muzeum,které se nachází ve staré koloniální budově, skrývá sbírku předmětů bohatého uměleckého dědictví 62 etnických skupin., sochy předků ,hudební nástroje a symboly moci, krásné abstraktní masky,které ovlivnily umělecké myšlení evropské avantgardy začátku 20.století. Pojedeme do nové čtvrti Youpougon, nedalko od lesa u řeky Banco River a Fanico,kde se pere prádlo a suší se podél silnice. Mladí lidé se potkávají na Rue Princess,kilometry hlasitých stánků s hudbou,kde se tančí každý večer až do rána. Než se vydáme do Yamoussoukro, budeme mít oběd -attieké - druh kuskusu s grilovaným masem s omáčkou a zeleninou.
Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd na místním trhu. Ubytování Hotel Le President nebo podobný, všechny pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén.

Den 3. pondělí Bazilika v savaně : z Yaomooussoukro do Manu (350 km, 6 hodin)
Yamoussoukro, hlavní město země od roku 1983, je rodným městem Houphouet- Boigny, prvního presidenta nezávislé země Pobřeží slonoviny. Zde se uskutečnil sen země, která i když nemá nerostné bohatství, vybudovala město evropských rozměrů v imposantním stylu. Navštívíme Baziliku Panny míru,která je kopií baziliky Sv. Petra v Římě. Mramor a vitráže kostela jsou význačnou památkou této země. Projdeme se širokými bulváry se silným provozem v centru,děrami v asfaltu a slepicemi uprostřed silnice, naši pozornostu upoutají velké vládní budovy, velké hotely se 14 patry, velké školy a dokonce i umělé jezero s kajmany. Pak pojedem dále přes velké plantáže s malými vesnicemi a hliněnými domky. Všude bude cítit kakaovník Theobroma cacao, jehož je Pobřeží slonoviny největším producentem,. Zastavíme se ,abychom se seznámil s technikou pěstování,sběru,sušení plodů. pak budeme pokračovat přes plantáže gumovníku (hevea) a kávovníku. Když uvidíme Mount Tonkpi a její charakteristický zub ,už nebudeme daleko od Man. Toto město je hlavním centrem etnických skupin Guéré a rozkládá se pod 18 zelenými horami, některé z nich jsou ve městě a oddělují různé čtvrti, krásné pohledy z různých úhlů.
Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd- piknik. Ubytování Hotel les Cascades, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén s krásným výhledem.

Den 4. úterý - liánové mosty z Man do Danane - Man )200 km ,3 hodiny)
Deštný prales,který se táhne mezi Pobřežím slonoviny a Liberií je známý velkými liánovými mosty. Pro místní lidi je původ těchto mostů obklopen záhadou.byly postaveny tajně za jednu noc mladými muži. Přejít je není složité, nesmí se však nosit náklad na hlavě nebo mít dítě na zádech. Pak se vrátím do Man, podívám se do místních obchodů. Odpoledne si prohlédneme deštný prales Gbepleu ,kde žijí posvátné opice. Na Pobřeží slonoviny, za každým městem nebo vesnicí jsou skryté posvátné deštné pralesy. Představují přechod mezi lidským světem a světem kouzla a zde dochází k iniciaci mladých mužů do společenských a duchovních tajů staršími z vesnice za použití masek,které jsou uschované pod velkými stromy. nedalko od vesnice masky opustí les, podle lidí kmene Guéré je tu bůh stvořitel,který komunikuje s lidmi jen přes prostředníky - masky. Během tance se vzdálenost mezi lidským světem a duchovním světem zmenšuje, při tancích se uctívají bohové a předkové. Masek je jen několik,
Strava: snídaně a večeře v hotelu, oběd v m stní restauraci, ubytování Hotel Les Cascades

Den 5. středa - Tanec masek, z Man do Odienne (270 km, 5 hodin)
Dnes se setkáte s kmenem Yakuba, více známým jako Dan. navštívíme vesnice postavené na kopcích, jsou to velké kulaté chatky s rákosovou střechou, některé domy jsou malované freskami,které vytváření ženy během času obřadů. Na kraji vesnice se nacházejí pole , mezi voňavými větvemi kávovníku a pod velkým stromem Iroko navštívíme velkou nádrž, kde jsou sumci uctíváni jako hlídači předků, nedaleko uslyšíte zvuky bubnů a křik, který oznamuje, žeje třeba opusit posvátný les. Masky kmene Dan jsou na vysokých kůlech, uvidíme nezapomenutelné akrobatické výkony tanečníků, poslouchat budeme zpěvy,které již avizují příchod masek, za dozoru starších,kteří jsou pověřeni vedením obřadu.
Strava : snídaně a večeře v hotelu, piknik oběd, ubytování Hotel Les Frontieres ,pokoje s příslušenstvím aklimatizací,bazén

Den 6. čtvrtek - posvátní bojovníci, z Odienne do Boundiali (150 km,3 hodiny)
V blízkosti Odienne žije kmen Malinké,potomci staré říše Mali. Mezi známými jmény historie této rodiny můžeme zmínit Samory Touré,bojovníka,který v této oblasti našel velkou podporu v boji proti kolonizátorům. Do dnes se uctívá velká bojovnost a odvaha místní komunity Dozo, i když se dnes již nebojuje, stále jsou respektováni. Dozo jsou druh místní policie, jsou strážní andělé vesnic a odhánějí zlé duchy a působí jako mediátoři při sporech. Jsou také známí jako velcí šamani díky jejich znalosti rostlin a zvířat. Sejdeme se s náčelníkem této etnické skupiny. Všichni jsou oblečeni v tradičních oděvech s amulety. Lovci nás doprovodí pěšky do savany, abychom se seznámili se silou rostlin. Také nás doprovodí do vesnice Malinke,kde hrají na bubny a tančí, ukáží nám jak odolávají ohni a nožům. tato dlouhá procházka nám umožní objevit savanu obydlenou kmenem Senufo.
Strava : snídaně a večeře v hotelu,oběd piknik, ubytování Hotel Iman´s nebo podobný, pokoje s příslušenstvím a klimatizací,bazén)

Den 7. pátek - Panteroví muží (150 km,3 hodiny)
Projedeme oblastí, kde stále vidíme nomády kmene Fulani s jejich stády zebu,při stálém hledání pastvy. Kmen Fulani lze rozeznat podle konických klobouků, hole,kterou stále nosí přes ramena,lahve vody zavěšené na krku, mačety v ruce, sandálů na nohou a vzpřímeného držení těla. Tito nomádi při své pouti hledají vodu a pastvu pro svá stáda dobytka. Jsou zvyklí na tvrdý život v přírodě. Navštívíme některé vesnice,kde jsou hlavně ženy a děti. Ženy v krásných barevných látkách a bižuterií kolem krku a ve vlasech. Pozvou nás do svých domů a ukáží nám jak žijí.
Korhogo je zastávka cestovatelů.kteří přejíždějí severní oblast země. Jeho historie se datuje do 13.století a byl hlavním městem kmene Senoufo,který vytvořil nejkrásnější umělecká díla Afriky a který respektuje své staré tradice.Mezi nimi můžeme najít sochaře,tkalce,malíře,kováře. Navštívíme jejich vesnice, dodnes si uchovávají tajemství jejich ruční výroby. Ve vesnicích jsou dekorované domy. Senoufo jsou známí svými iniciačními rituály,iniciace se jmenuje Poro a je to proces,který trvá 21 let,je to přechod od mládí po dospělost a spočívá v učení společenských a náboženských tajů,které odlišují pravého Senoufo, proces růstu a splnění určitých úkolů, exhibice při tanci masek, z nichž je nejspektakulárnější Bolo - panteří tanec. Je to tanec mladých mužů,kteří před iniciací žili v posvátném lese. Tohoto tance se zúčastníme ve vesnici. Období sucha je důležité období pohřbů a společenských setkání.
Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd v restauraci, ubytování La Rose Blance / pokoje s příslušenstvím a klimatizací

den 8. sobota - Rodová linie Akan : z Korhogi do Bouake (250 km -4 hodiny)
Setkáme se se s kmenem Baulé, z rodové linie Akan,pocházející z Ghany, Baulé si zachovali stejně jako jejich příbuzní Ashanti sociální hierarchii a a rozšířili své kulturní tradice do okolních vesnic. Jsou dobří řemeslníci, vytvářejí sochy,které představují svět duchů a masky. navštívíme řemeslné vesnice.
Strava : snídaně a večeře v hotelu,oběd piknik, ubytování Hotel Mon Afrik nebo podobný,pokoje s příslušenstvím a klimatizací, bazén

den 9. neděle - lesní království : z Bouake do Abenguru (250 km,5 hodin)
Cesta do tropické oblasti. Podle kmene Akan z Pobřeží slonoviny, termín Komian se vztahuje k transu. Hlavně ženy tohoto kmene komunikují se světem duchů díky různým šamanským akcím, včetně házení malých kamenů a tance. Hlavně tanec prý vyřeší většinu problémů, tenčí se jen některé dny v týdnu. setkáme se s komunitou Komian, vyslechneme si jejich příběhy a poznáme jejich fetiše, také uvidíme jejich tance. nedaleko od hranice s Ghanou žije kmen Agni ve striktní monarchii, také oni mají život spojen s lesem a jeho bohatstvím a s kultem králů a zlata. Setkáme se s nejvyššími představitel kmene v jejich paláci, uvítají nás staršinové v obřadních rouchách. Tato jedinečná příležitost nám objasní i tradiční význam náčelníků (chefferie) v moderním státě.Když bude král moci,přijme nás.Navštívíme malé muzeum královského paláce a tkalce kente a adinkra,látek, které jsou vysoce ceněny a používají se při tradičních obřadech.
Strava : snidaně a večeře v hotelu, oběd piknik, ubytování Hotel Royaume ( pokoje s příslušenstvím a klimatizací,bazén)

Den 10. pondělí -koloniální styl : z Abenguru do Assinie (270 km,6 hodin)
Přijedeme k laguně Ebrié Lagoon u Atlantického oceánu. Grand Bassam je postaveno mezi lagunou a oceánem, bylo dříve bohatým hlavním městem francouzské kolonie a zachovaly se zde koloniální budovy. Za kolonialismu to bylo výletní místo obyvatel Abidjanu. Ubytujeme se v příjemném hotelu mezi lagunou a pláži.
Strava : snídaně a večeře v hotelu, oběd v restauraci, ubytování Hotel Coucoué lodge, pokoje s příslušenstvím a klimatizací, výhledem na lagunu a moře,bazén

Den 11.úterý - návrat do Evropy (100 km -2 hodiny)
den na odpočinek, fakultativně lodní výlet po deltě,kde se laguna Ebrié potkává s Atlantickým oceánem. Písek, slunce,moře. odpoledne pojedeme na letiště Abidjan a odlet , strava snídaně

V ceně zahrnuto:
doprava a trasnfery v mikrobuse a autem 4/4 s klimatizací
služby anglicky mluvícího průvodce a místního průvodce, návštěvy dle programu, ubytování a strava dle rozpisu, minerální voda během výletů, vstupy do parků,koncesí,chráněných míst

Důležité : Visa Pobřeží slonoviny -jednovstupné, očkování proti žluté zimnici povinné,profylaxe proti malárii se doporučuje, zavazadla měkká do 20 kg, povinné cestovní pojištění, všechna cesty mohou být modifikovány podle počasí a nepředvídatelným faktorům, průvodce se však snaží vždy dodržet program.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz