www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Posvátné festivaly Benin, Togo, Ghana - 13 dní SG (p)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

cena na osobu na vyžádání+ letenka dle nabídky, + vízum

 

Cena zahrnuje: ubytování Sun Beach hotel Cotonou
Auberge de Grand Popo
Novela Star hotel Lome
Coconut Grove Regency Hotel Accra
Coconut Grove Beach hotel nebo Elmina Beach Resort
pozemní dopravu v klimatizovaných autobusech
stravu dvakrát denně
vstupy
služby průvodce

Cena nezahrnuje: mezinárodní letenky, víza, pojištění na cesty

Itinerář:

1.den: Cotonou / Benin
Přílet do Cotonou, transfer a ubytování v Cotonou s večeří.

2.den: prohlídka Cotonou a Ganvie
Dopoledne prohlídka města Cotonou postaveného hlavně podél Indického oceánu. Po obědě odjezd do Ganvie a plavba lodí do vesnice postavené na kůlech na jezeře Nokoue s asi 15.000 obyvateli. Předci kmene Tofinu vytvořili tuto osadu v 16. století, aby unikli dahomejské armádě, která chytala lidi do otroctví. Zajímavý je zde plovoucí trh. Návrat do Cotonou, na místním trhu si můžete vyzkoušet smlouvání. Ubytování v Cotonou (snídaně, oběd).

3.den: Abomey a Allada
Cesta na sever do Abomey bývalého hlavního města království Dahomejů, které trvalo 300 let a vždy soupeřilo s ašantským královstvím. Zastávka v Allada, kde se narodil zakladatel Haiti Toussaint Louverture. Po příjezdu do Abomey návštěva 12 paláců postavených dahomejskými králi, nyní je zde muzeum. Navštívíte místnost, kde je pohřbeno 42 manželek krále Glele, a trůní sál. Návrat a ubytování v Cotonou (snídaně, oběd).

4.den: Porto Novo
Po snídani prohlídka Porto Novo také známé jako Hogbonou nebo Adjatche. Město pojmenoval Eucharistus de Campos v roce 1730 podle portugalského města Porto. Návštěva etnografického muzea a 300 let starého paláce krále Toffa. Také uvidíte brazilský kostel přebudovaný na mešitu. K večeru si užijete rituální tance zangbetos (noční hlídači) s maskami. Návrat do Cotonou ubytování (snídaně, oběd).

5.den: Ouidah a Voodoo festival
Dnes odjezd do Quidah kolébky tradičního afrického náboženství. Návštěva Kpasse Forest - lesa, kde se údajně schoval náčelník ve 14.století a změnil se ve strom. Také prohlídka portugalské pevnosti z 17. století a seznámení se s pohnutou minulostí Beninu a prohlídka chrámu zasvěceného krajtě. Odpoledne se zúčastníte ročního národního festivalu Voodoo v Quidah. Uvidíte představení místních kouzelníků a kouzelnic, podíváte se na jejich tance, při kterých se dostávají do tranzu a vyvolávají duchy předků. Pak cesta do Grand Popo, kde je ubytování (snídaně, oběd).

6.den: Grand Popo - Lome
Po snídani cesta do Togo se zastávkou v Glidji spirituálním hlavním městě kmene Guen. Setkání s náčelníkem posvátného lesa. Následuje cesta do Lome na oběd a potom prohlídka Grand Marche - velkého trhu a trhu fetišů, kde se dá koupit cokoliv např. hadí jed, netopýří křídla a další zajímavosti. Ubytování Lome (snídaně, večeře).

7.den: Lome - Accra / Ghana
Odjezd z Lome přes hranice do Accra v Ghaně. Odpoledne odpočinek v hotelu, ubytování v hotelu Accra (snídaně, večeře).

8.den: prohlídka města Accra
Dnes ráno vás čeká prohlídka starobylého města Accra. Nejdříve navštívíte řemesníky, kteří vyrábějí rakve ve tvaru zeleniny, ovoce, aut, letadel atd. Projedete také koloniální částí města a uvidíte pevnosti Ussher a James, které byly postaveny Holanďany (1650) a Brity (1673). Dále navštívíte maják, který naváděl lodi do přístavu Accra. Po obědě navštívíte Národní etnografické muzeum a tržiště s umělecko-řemeslnými výrobky. Ubytování v Accra (snídaně, oběd).

9.den: Accra - Kumasi
Cesta na sever přes lesy do bývalého hlavního města ašantského království a nyní hlavního města oblasti. Po příjezdu do Kumasi prohlídka muzea Manhyia palace, kde dříve žili ašantští králové. Dále návštěva muzea Prempeh II. a kulturního centra, kde si můžete koupit různé suvenýry v obchodech. Ubytování v Kumasi (snídaně, oběd).

10.den: Kumasi - řemeslné vesnice
Po snídani se vydáte na nákupy do různých ašantských řemeslných vesnic Ahwiaa, kde jsou řezbáři do dřeva, Ntonso, kde se vyrábí oblečení Andinkra barvené pomocí stromu nazývaného Badie. Ukázka celého postupu, můžete si vybrat vlastní design. Další cesta povede do Bonwire, kde se vyrábí oblečení Kente. Podíváte se na ukázku tkaní látek a vyváření vzorů. Ubytování v Elmina (snídaně, večeře).

11.den: Národní park Kakum a hrad Cape Coast
Cesta přes historické království Denkyira do NP Kakum. Je zde jeden z mála tropických pralesů v Africe. Lze si vybrat 2 km vycházkou lesem. Po cestě uvidíte nejrůznější rostliny včetně léčivých. Druhou možností je vycházka přes visuté můstky visící ve výšce 60 metrů nad zemí. Poté se zúčastníte představení orchestru Kukyekukyeku bamboo. Po obědě návrat do Cape Coast a prohlídka hradu postaveného v roce 1667 Švédy, později převzatého Brity. Místo bylo používano pro obchod s otroky. Návštěva Západoafrického historického muzea. Ubytování Elmina (snídaně, večeře).

12.den: Elmina hrad - Accra
Po snídani prohlídka hradu v Elmina, nejstarší a největší evropský památník postavený v Ghaně Portugalci v roce 1484. Pak pokračujete do Accry, zastavíte se v Mankessin, kde se vojáci duševně připravují na boj. Závěrečná večeře a odlet domů (snídaně, večeře).

13.den:
Návrat domů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz