www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Privátní kempové safari v Keni + pobyt u moře - 16 dní AL (ps)

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

V ceně je zahrnuto:
- pozemní doprava a safari speciálně upraveným vozem Land Cruiser (Land Rover)
- během safari plná penze (3 jídla denně)
- veškerá kempová výbava
- dvoulůžkový stan (tvar iglů) včetně pevných matrací
- safari v národních parcích
- vstupy do národních parků (cca 220 USD)
- kempové poplatky
- návštěva vesnice Masajů
- 2 noci v hotelu Boulevard 3* se snídaní (Nairobi)
- 5 nocí v hotelu Reef nebo jiný 3* hotel se snídaní (Mombasa)
- jízdenka na autobus z Mombasy do Nairobi
- letištní transfery v Nairobi

Cena nezahrnuje:
- mezinárodní letenku
- nápoje a pitnou vodu
- spací pytel
- cestovní a zdravotní pojištění
- vstupní vízum nutno předem on-line
- spropitné

Itinerář

1. den: Nairobi
Přílet do Nairobi a transfer do hotelu Boulevard 3*, dvoulůžkový pokoj se snídaní.

2. den: Nairobi - Masai Mara
V 8.00 hodin ráno odjedete z hotelu Boulevard, kde si Vás vyzvedne Váš řidič, a odjedete směrem k národním parku Masai Mara. Po cestě možnost nákupu nápojů a občerstvení v supermarketu.
Zastávka u Rift Valley - Východoafrický příkop, který je pouze částí kontinentálního tektonického zlomu táhnoucího se 60 000 km napříč Afrikou až do Mozambiku a dále. Je to monumentální údolí se strmými svahy plné zvěře a pokryté pastvinami s nádhernými panoramaty. Potkat zde lze masajské pastevce.
Zastavíte se ve městě Narok, které je asi 100 km od národního parku Masai Mara. Je to živé město plné Masajů, kteří obchodují nebo nakupují na trhu. Je zde i malé, ale perfektně sestavené muzeum Narok Maa Cultural Museum, které nabízí vynikající pohled do života Masajů a Samburů. Suvenýry, které se ve městě nabízejí, jsou většinou velmi předražené, doporučujeme vynechat nákupy tohoto druhu.
Během odpoledne dorazíte do národního parku Masai Mara. Následuje ubytování a pozdní oběd. Vaše první safari v parku bude v 16 hodin. po návratu cca v 18.30 hodin bude po čaji následovat večeře.

3. den: Masai Mara
Váš den začne velmi brzy, kolem 6.00 hodiny ranní. Po rychlém občerstvení (káva, čaj), se vydáte na ranní safari po stopách velkých kočkovitých šelem. Do kempu se vrátíte v 9.30 hodin na snídani a po odpočinku pojedete na návštěvu k Masajům. V jejich tradiční vesnici budete mít možnost seznámit se s jejich způsobem života. Oběd bude formou pikniku na břehu řeky Mara a zbytek dne strávíte pozorováním zvěře během safari.
Do kempu se vrátíte asi v 18.30 hodin, bude následovat čaj a po něm večeře. Po večeři budete mít příležitost shlédnout u táborového ohně masajské tance a vyslechnout si jejich písně.
Národní rezervace Masai Mara je nejlepší rezervací zvěře v celé Keni díky ohromné koncentraci divokých zvířat. Rezervace se nachází v odlehlé, řídce osídlené jihozápadní části země ve výšce téměř 2.000 metrů nad mořem. Tuto savanu zavlažuje jedna z největších keňských řek Mara. Rezervace sousedí se státní hranicí Tanzánie a je pokračováním NP Serengeti.

4. den: Masai Mara - Naivasha
Po snídani opustíte kemp a vydáte se do Naivasha - město a jezero. Břeh jezera poskytuje útočiště zejména pro zebry, žirafy a antilopy. Během cesty se zastavíte na oběd-piknik a odpoledne přijedete do kempu, kde si odpočinete před vaší následující cestou do Amboseli. V kempu budete ubytováni v elektrifikované chatce, kde bude možnost dobít si mobily a akumulátory do kamer a foťáků.

5. den: Naivasha - Amboseli
Cesta do národního parku Amboseli přes Nairobi, kde bude zastávka na nákup občerstvení. Do Amboseli přijedete v pozdním odpoledni a poobědváte. Po odpočinku se asi v 16.00 hodin vydáte na safari s návratem v 18.30 hodin. Čaj a poté večeře.

6. den: Národní park Amboseli
Brzké ranní safari a po návratu snídaně. Na safari se vydáte k bažinám, kde je velká koncentrace divoké zvěře a žijí zde i hroši. Místo je i rájem pro milovníky ptactva. Obědvat budete na nejvyšším kopci Amboseli, odkud je překrásný výhled na okolní krajinu a také na majestátní nejvyšší horu v Africe Kilimanjaro. Po obědě se vrátíte do kempu, kde si odpočinete před dalším safari (16.00 - 18.30 hod.). Večeře.
Národní park Amboseli je sloním rájem, uvidíte zde jejich velká stáda. Kromě hyen a šakalů zde nenajdete žádné predátory. Lvi zde téměř chybí díky pomstě Masajů, kteří byli z parku v roce 1973 vyhnáni, ač byl jejich domovem po mnohá staletí. Výsledkem bylo, že část Masajů zabíjela a trávila zvěř včetně lvů a nosorožců. Jiní se začali živit pytláctvím a pašeráctvím. Situace se od té doby uklidnila a dnes Masajům plyne část zisku z turistického ruchu.

7. den: Amboseli - Tsavo West
Po snídani odjezd z kempu směrem k národním parku Tsavo West. Během cesty vás čeká zastávka v Shetani lava flow (Shetanský proud lávy, Shetani ve svahilštině znamená ďábel). Před 200 lety zde došlo k erupci a podle legendy zde vroucí pruh lávy pohřbil mnoho lidí a za nocí prý můžete zaslechnout jejich žalostný pláč. Místní lidé přinášejí duchům jídlo, které samozřejmě do svítání zmizí. Jsou zde jeskyně, v jedné je i žebřík a cesta je vyznačená kostmi zvířat, která sem zabloudila.
Dalším zajímavým místem Vaší návštěvy budou Mzima Springs - Mzimské prameny. Dvě velké přírodní nádrže propojené zurčícími, křišťálově čistými peřejemi stíněnými datlovými a rafiovými palmami. V horním neboli dlouhém jezírku se s oblibou válejí hroši, zatímco krokodýli dávají přednost širší, dolní nádrži. Udělejte si procházku okolo spodního jezera směrem doprava a v případě, že se budete chovat tiše, máte velkou šanci je uvidět. U horní nádrže byla na konci krátkého mola vybudovaná kruhová podvodní vyhlídková komora, ze které můžete pozorovat kroužící ryby.
Ze Mzimských pramenů vede přímý vodovod do Mombasy. Jeho stavba byla dokončena v r. 1966 a je zdrojem většiny pitné vody ve městě. Vodu filtruje lávové pohoří Chyulu. (viz Shetani lava flow). Porézní skála nasává vodu jako houba. Voda pak díky zemské přitažlivosti proudí do Mzimy.
Po procházce zde bude následovat oběd-piknik a cesta do kempu s pozorováním zvěře po cestě.

8. den: Tsavo West - Tsavo East
Cílem vaší cesty bude pro tento den národní park Tsavo East. Oba parky Západní i Východní Tsavo jsou největšími parky v Keni a zároveň i na světě. Mají rozlohu 21.000 čtverečních kilometrů suché travnaté krajiny. Východní Tsavo zabírá větší část rozlohy, nicméně celá oblast na sever od řeky Galana je již po léta pro veřejnost uzavřena. Rovinatá divočina tvarem podobná trojúhelníku, v jehož středu je přehradní nádrž Aruba, u které můžete spatřit velké množství zvěře. Lesnatá krajina Západního Tsava zaujímá plochu 1 000 km2 a rozkládá se mezi řekou Tsavo a Mombaskou dálnicí. Zavlažovaná sopečná krajina zahrnuje lesnaté pastviny s rozmanitými druhy zvěře. Safari po cestě. Po příjezdu do kempu se vydáte k úžasným vodopádům Lugard. Můžete vyšplhat po bizarně erodovaných skalách. Síla vodopádu, který postupně mohutní a přechází ze zpěněných peřejí do úzkých kaskád padající do hloubky, je naprosto ohromující. Uspořádáte si zde piknik.
Do kempu se vrátíte asi v 18 hodin na čaj a večeři.

9. den: Tsavo East - Mombasa
Opustíte kemp a vydáte se směrem k Indickému oceánu do Mombasy. Po cestě bude přestávka na oběd. Do hotelu Reef (nebo podobnému) přijedete odpoledne. Zde končí Vaše poznávací část a začíná odpočinková část na písečných plážích Indického oceánu.

10. až 14. den: Mombasa
Hotel Reef se snídaní.

15. den: Mombasa - Nairobi
Transfer z hotelu k autobusovému spoji do Nairobi. Po příjezdu transfer do hotelu Boulevard se snídaní.

16. den: Nairobi - Praha
Transfer z hotelu Boulevard na mezinárodní letiště v Nairobi a odlet do Evropy.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz