www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Rovníková Guinea - Bioko Island 7 dní

Termín zájezdu:

na vyžádání zašleme

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: 82.500 CZK + letenka dle nabídky + víza

 

Rovníková Guinea je malá země, kterou tvoří zalesněná kontinentální část podobná Gabonu a ostrov Bioko, jedinečný tropický poklad uprostřed Guinejského zálivu. Tato cesta se soustřeďuje na Bioko, dříve Fernando Poo za koloniláního španělského období. Zde se potkáte s jedinečnou vulkanickou krajinou, kulturou Bubi a pozůstatky koloniální minulosti. Je to jedna z nejméně navštěvivaných zemí v Africe.

Itinerář:
Den 1.: Evropa - Malabo
Let do Malabo, průvodce bude čekat na letišti, procedura může být šokující, policie prohlíží zavazadla, předložíte pas s vízy a dokladem o očkování proti žluté zimnici. Transfer do hotelu. Ubytování Ibis Hotel se snídaní.

Den 2.: Malabo
Snídaně v hotelu, prohlídka hlavního města, střed města s koloniálními budovami z 19.století, kdy ostrov koupil španělský král. Španělé pojmenovali město Santa Isabel a začali kolonizovat ostrov z tohoto přístavu. Za jasného dne lze vidět Mount Kamerun (4.080 m), z Malabo bylo posíláno mnoho otroků do Brazílie a na Kubu. Navštívíme náměstí nezávislosti, neogotickou katedrálu, trh Semu, místo, kde se setkávají různé etnické skupiny. Ubytování Ibis hotel se snídaní.

Den 3.: Malabo - Batete - Luba - Arena Blanca - Malabo (1hodina)
Snidaně v hotelu, odjezd do města Batete, nazývané Maria Cristina. Leží na vrcholku jižního masivu. Hlavní zajímavostí je kostel, který dominuje oblasti a je postaven ze dřeva. Při procházce vesnicí, uvidíme, jak se suší kakaové boby. Pak pokračujeme do Luba, druhého největšího města na ostrově Bioko, před získáním nezávislosti se jmenovalo San Carlos. Leží 52 km JZ od Malabo. Velmi blízko města v Boloko bay zakotvil hrabě Arjelejos v roce 1778, aby se ujal nadvlády nad územím v Guinejském zálivu na lodích Santa Catalina, La Soledad a Santiago. V Luba je moře klidné, jsou tu dlouhé pláže s tmavým pískem. Oběd ve městě, pak se vydáme na bílé pláže, nejkrásnější na ostrově, leží několik kilometrů od města a jsou to jediné bílé pláže na ostrově Bioko, po návštěvě pak se lodí vrátíme do Malabo, ubytování Ibis hotel se snídaní.

Den 4.: Malabo - Moka (2hodiny)
Snídaně v hotelu, odjezd do vesnice Moka, která leží nahoře na vulkanickém masivu na jihu ostrova Bioko, malé městečko je pojmenováno podle podle krále, který zde vládl v 19.století. Je to hornatá část ostrova Bioko a má zajímavé endemické lesy, krásné výhledy a dostaneme se zde do přímého kontaktu s etnickou skupinou Bubi. Ubytování v hoteleu a pak návštěva nejkrásnější části ostrova Bioko - Iladyi nebo Ilachi Waterfalls, vodopády, které mají zajímavou polohu, kde tři různé části řeky Iladyi padají přes kaňon asi 250 metrů. Piknik oběd. Trek lesem a cesta ke hraně vodopádů. Procházka 6 km. Ubytování Moka hotel, plná penze (asi 100 metrů je cesta vodou, kdy může voda dosáhnout až po kolena).

Den 5.: Moka - Lake Biao - Moka
Snídaně a prohlídka jezera Biao, které leží ve starém kráteru. Toto jezero bylo posvátným místem nejvyššího kněžího kmene Bubi - Mote. Během cesty možná potkáme zajímavé primáty žijicí v této oblasti u jezera. Je to krásné jezero, u kterého si dáme piknik oběd. Trek k jezeru Biao nás povede přes lesy, pláněmi, přes lišejníky. Cesta trvá 5/6 hodin na vyhlídkové místo a 6/7 hodin k jezeru - vzdálenost 10 km. Návrat do Moka odpoledne, tradiční večeře Bubi. Ubytování Moka hotel s plnou penzí. (prudký výstup na kráter).

Den 6.: Moka - Riaba - Malabo (3 hodiny)
Snídaně odjezd do Riaba, známé také jako Concepcion. Koloniální město leží na východním pobřeží ostrova bylo založeno portugalským průzkumníkem Ramos Esquivel v 15.století. Je to první evropská osada na ostrově Bioko a má jen 300 obyvatel, z důvodu nedostatku příležitostí pro mladé. Prohlídka města a koloniálních staveb. Po obědě cesta do Malabo. Ubytování Ibis hotel se snídaní.

Den 7.: Malabo - Evropa
Snídnaě v hotelu, ráno prohlídka nové části Sipopo, postavené pro zasedání představitelů afrických zemí v Malabo. Čas na pláž, návrat do města na oběd, odpoledne volno. Transfer na letiště a večerní let domů.

V ceně jsou zahrnuty: transfery, ubytování se snídaní, anglicky mluvící průvodce, výlety dle itineráře, řidič, klimatizované auto, pohonné hmoty, turistická povolení.
V ceně nejsou: letenky, víza, pojištění na cesty.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz