www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Safari kempové z Nairobi do Mombasy 8 dní ET08KENCAM

Termín zájezdu:

na dotaz

 

Cena zájezdu:

cena na osobu: od 39.800 CZk + letenka dle nabídky + víza on-line předem (53 USD)

 

Strávíte 8 dní na safari v malé skupince a navštívíte nejoblíbenější parky. Kouzelné zážitky vás čekají v Masai Mara, v Amboseli a Tsavo národních parcích. Během pěšího safari a vycházky vystoupíte z auta a budete mít možnost vidět keňskou flóru z blízka. V noci budete usínat v kempech za zvuků africké buše. Toto je safari pro milovníky přírody.

Itinerář
1.den: Nairobi - rezervace Masai Mara
Po krátkém briefingu se vydáte na cestu autem Toyota Land Cruiser 4x4. Vaším prvním cílem je kouzelná Masai Mara. Po cestě budete mít krásné výhledy na Velkou příkopovou propadlinu a pak vjedete hlouběji na území Masajů. Odpoledne přijedete do Masai Mara a čeká vás první safari. Budete překvapeni, kolik zvířat již uvidíte první den. Hledat můžete slony, lvy, žirafy, antilopy. Při západu slunce se postaví stany, vaši první noc v buši si budete dlouho pamatovat, zaposlouchejte se do nočního koncertu buše při světle hvězd. (oběd,večeře)

2.den: Zvířecí rezervace Masai Mara
Ráno vás vzbudí zpěv ptáků a vycházející slunce. Čeká Vás celodenní safari, po vydatné snídani máte dostatek času prozkoumat i nejodlehlejší kouty této kouzelné rezervace. Pokud navštívíte park během velké migrace, budete mít možnost vidět přechod pakoňu a zeber přes řeku Mara, která je plná krokodýlů. Ale celoročně je Masai Mara domovem různých druhů zvířat, nejen Velké pětky a 400 druhů ptáků. Protože zvířata neznají hranice, můžete je očekávat i v kempu u parku, kde budete nocovat. (snídaně, oběd, večeře)

3.den: oblast Masai Mara - Lake Naivasha
Dnes se vydáte k jezeru Naivasha. Pojedete kolem vyhaslé sopky Mt.Longonoto, scenérie se mění a když opustíte savanu, čekají vás bujně porostlé břehy jezera. Odpoledne můžete jít na pěší safari do privátní soukromé rezervace Crescent Island. Uvidíte známá zvířata - žirafy, pakoně, zebry, impaly, které spokojeně žijí na tomto poloostrově. Pěší safari je jedinečnou příležitostí dostat se ke zvířatům blíže. Noc strávíte v kempu na březích jezera pod akáciemi. Zaposlouchat se můžete do křiku orlů a pozorovat hrochy, kteří se pasou na břehu z bezpečné vzdálenosti. Krásné místo, kde strávíte noc. (snídaně, oběd, večeře)

4.den: Lake Naivasha - NP Amboseli
Od jezera Naivasha odjedeme na jih do NP Amboseli u hranic s Tanzánií. Amboseli je známé velkými stády slonů, která putují přes mokřady na úpatí nejvyšší hory Afriky Kilimanjara. Odpoledne Vás čeká první safari, budete hledat Velkou pětku a další druhy zvířat, dozvíte se mnoho o jejich chování a habitatu. Noc strávíte v kempu v parku. (snídaně, oběd, večeře)

5.den: NP Amboseli
Žádný den na safari není stejný, můžete se těšit na celý den safari v NP Amboseli, oblast má suché a horké klima, ale tající sníh z Kilimanjara mění Amboseli v zelenou oázu mokřad v období dešťů. To přitahuje mnoho zvířat a různé druhy ptáků. Prašná slaná poušť skoro vyschlého jezera Amboseli se táhne až k hranici s Tanzánií. Nepospícháme a máme možnost pozorovat zvířata zcela v poklidu. Noc strávíte v kempu v parku. (snídaně, oběd, večeře)

6.den: NP Amboseli - NP Tsavo East
Po vydatné snídani odjedeme z Amboseli dále na jih do největšího keňského parku Tsavo East NP. Na více než 11.500 km2 vás očekává nespočetné množství zvířat. Tsavo je známé svými "červenými " slony, obrovská zvířata se pohazují sami červenou půdou, aby se chránila před sluncem a hmyzem. Žije tu i vzácný druh antilopy gerenuk s dlouým krkem. Na březích řeky najdete kudu, vodušky a více než 600 druhů ptáků. Noc strávíte v kempu v národním parku. (snídaně, oběd, večeře)

7.den: NP Tsavo East - chráněná oblast Tsavo
Ráno pojedete na poslední safari, pak dojedete odpoledne do chráněné oblasti Tsavo, která tvoří koridor mezi Tsavo East a Tsavo West NP, kde se zvířata volně pohybují. Žijí tu sloni, bůvoli, žirafy, zebry. Chvíli strávíte v kempu odpočinkem a pak vás čeká poslední večeře v buši. Je to poslední noc spánku ve stanu pod hvězdnou keňskou oblohou. (snídaně, oběd, večeře)

8.den: Chráněná oblast Tsavo - Diani Beach
Po mnoha hodinách strávených v autě, vás dnes čeká vycházka na 4 hodiny přes rozhlehlé Marungu Hills. Budete doprovázeni místním průvodcem, který vás seznámí s místní vegetací a zvířaty. Je to jedinečná příležitost vidět přírodu zblízka. Strávili jste týden na safari a nyní je čas smýt prach a odpočívat. Po výšlapu vás odvezeme přes krásné Shimba Hills na pobřeží Diani Beach do hotelu podle vašeho výběru. Hotel vám rádi doporučíme. (snídaně, oběd) nebo můžete letět zpět z Mombasy rovnou.

V ceně je zahrnuto:
kempové safari dle itineráře, doprava autem 4x4, profesionální průvodce a kuchař, ubytování v safari stanech, kempová výbava (stany, matrace, židle, stoly atd.), strava dle itineráře, minerální voda, všechny aktivity dle itineráře, vstupy do parků, pojištění AMREF během safari

Není zahrnuto:
spací pytel, letenka, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, víza, cestovní pojištění


Všechna safari lze zajistit i na privátní bázi.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz