www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Safari v Keni

Safari v Keni doporučujeme s řidičem/průvodcem, ti vědí přesně, kde se zvířata vyskytují a také jsou ve spojení s ostatními a sdělují si, kde se zvířata právě nalézají. V Keni lze jezdit na safari vlastním vypůjčeným autem, ale značení je zde velmi špatné a určitě Vám řidič/průvodce ukáže místa, na která se sami nedostanete. V soukromých koncesích se zásadně jezdí na safari s místním průvodcem/řidičem. Terén v národních parcích bývá zrádný a řidiči si musí často vzájemně pomáhat, pokud se dostanou do komplikací.

Nekonečná divoká příroda a velká zvířata vždy lákaly do Keni dobrodruhy, žádná jiná africká země se nemůže pochlubit takovým množstvím zvěře a rozmanitostí krajiny. Je zde několik ekosystémů, divoká stáda stěhující se v savanách, mnoho ptačích druhů v tropickém pralese a podmořské bohatství Indického oceánu.

Kulturní safari
Keňská kultura se zrodila z mnoha zdrojů, v prehistorické době se zde setkávali lidé z plání na jihu s lidmi ze západních pralesů a severních pouští. Moře přineslo vlivy z vnějšího světa - cesta, která spojovala Afriku s Arábií, vytvořila unikátní kulturu pobřeží, pobřeží přilákalo i Evropany, jejichž koloniální dědictví zde stále žije.

Safari na pláži
Východní hranici Keni tvoří pás azurového oceánu, chráněný korálovým útesem. Pobřeží nabízí idylu bílého písku a smaragdové vody Indického oceánu. Prozkoumávat pobřeží znamená objevovat historii a příběhy vepsané v uličkách města Lamu ze 14.století nebo ty, které se odehrály v přístavu arabských plachetnic v Mombase nebo opuštěném městě duchů Gedi. Pro potápěče je tu mnoho korálových útesů s množstvím barevných ryb.

Sportovní safari
Keňané se stali symbolem pro vynikající atletické výkony, získávají medaile i na olympijských hrách. Na své si přijdou i fanoušci ragby a rallye. Mnoho sportovních soutěží vychází z exotické kulturní tradice, např. oslí dostihy v Lamu nebo tradiční býčí zápasy v Kakamega. Keňa je rovněž rájem golfistů, mnoho hřišť uchvátí milovníky tohoto sportu.

Safari s kamerou
Keňa se pyšní nádhernou krajinou nedozírných savan, vrcholky hor, Východoafrickou příkopovou propadlinou, pouštěmi na severu, malebnými uličkami Lamu, velkými zvířaty a na některých místech i liduprázdnými plážemi.


Ve Východní Africe jsou dvě období dešťů - dlouhé od dubna do června a krátká sezóna od listopdau do prosince. Některá zařízení jsou v době dešťů uzavřena kvůli špatnému stavu cest. Tato období platí i pro Zanzibar. Pravidla počasí také ovlivňují velkou migraci, zvířata jdou za novou pastvou.


Keňa pro začátečníky
Keňa má infrastrukturu, různorodé kultury a relativně habituovaná zvířata (lov byl zakázan v roce 1977), to vše dělá z Keni favorita pro návštěvníky, kteří jedou do Afriky poprvé.
Nepřehlédněte Nairobi NP, je to více než 100 km2 savany, lesů a pobřeží řeky, neoploceno na jihu, kromě slonů zde žije mnoho zvířat, i nosorožci. Ubytovat se lze v Nairobi Tented Camp a Emakoko lodge. Samozřejmě navštivte Masai Mara, nejpřitažlivější doba je od července do října, období migrace. Ubytování i mimo park zaručí vyjímečný zážitek, není zde tolik lidí. I v listopadu a prosinci je stále mnoho pakoňů. A samozřejmě pláže Keni - Diani Beach je favoritem, není zde tolik velkých resortů, čím více na jih pojedete, tím větší soukromí budete mít. Jsou zde potápěčská centra a mnoho dalších aktivit - jen půlhodiny jízdy z Diani beach leží Shimba Hills, rustikální Shimba lodge s vyhlídkou na napajedlo v lese, možnost pozorování zvíířat i nočních, kakofonie africké noci.

Keňa pro milovníky zvířat
Máte-li raději zvířata než lidi, pak navštivte v Nairobi David Sheldrick Wildlife Trust - sloní sirotčinec, zářný příklad veterinární ochrany osiřelých zvířat. Je tu otevřeno denně na hodinu od 11 - do 12 hodin, zde můžete zvířata fotografovat zblízka a vidět jak s nimi ošetřovatelé pracují, nebo odpoledne, když se ukládají ke spánku. Každému se líbí Žirafí centrum, na pozemku Giraffe Manor - hrabství postavené ve stylu skotské lovecké chaty. Žijí zde žirafy Rothshildovy a desítka se jich pohybuje po pozemku. Denně otevřeno od 9.00 -17.30, zde se můžete podívat do očí žiraf z vyvýšené platformy a krmit je. Potkat se se zvířaty můžete v mnoha zavedných safari kempech jako např. Satao v Tsavo East NP a Severin v Tsavo West, oba dva kempy jsou neoplocené a zvířata chodí až do kempu. Pro neobvyklé pozorování zvěře se můžete zúčastnit Walkimg with Baboons, projekt Il Polei Group Ranch v Laikipia. Zde se můžete setkat s habituovanými paviány ráno nebo odpoledne při pěším safari. Zde se dozvíte o tom, proč se vyhnout očnímu kontaktu a o společenském životě paviánů. Na pobřeží existují projekty na záchranu pěti druhů želv žijících v Keni. Nejlepší místo je Turtle Rehab centre ve Watamu, v říjnu a listopadu je možno vidět želvy na pláži, jak si připravují hnízda.

Keňa pro rodiny
Keňa je vynikajícím místem pro rodinné safari, většina kempů a lodgí přijímá i děti. Máte-li teenagery, určitě se jim bude líbit bojový trénik s Masaji v Maji Moto Eco-Camp v oblasti Mary. Kemp je v majetku Slovinců a Masajů, tři hodiny jízdy od Nairobi. Bydlí se tu ve stanech s venkovními sprchami, kam vozí vodu osli z blízkého horkého pramene. Seznámíte se s masajským způsobem života a lovu. Oblast Laikipia má mnoho luxusních kempů, hlavně např. Sabuk Lodge, v místě, kde se řeka Ewaso Ngiro otáčí na sever, přitahuje starší děti. Nabízí se tu i výlety na velbloudech na hodinu i dvě, i několik dní, safari pěší i v autěch, plavbu na řece. Tři Kicheche kempy v Masai Mara oblasti Olare Orok, Mara North a Mara Naboisho jsou velmi vhodné pro rodiny. Můžete nechat děti v kempu, kde je pohlídají, když třeba nechtějí vstávat do chladného rána, mají zde připravené speciální programy pro děti. Pobřeží Indického oceánu je ideální pro rodiny, je tu k dispozici mnoho aktivit. Vyberte si pěkný malý hotel s bazénem a dobrým jídlem, jako např. Driftwood Club v Malindi nebo Ocean Sport ve Watamu nebo oblíbený Southern Palms na Diani Beach s obrovským bazénem.

Keňa pro zkušené milovníky safari
Pokud jezdíte na safari často a navštěvujete Botswanu, Zimbabwe nebo Tanzánii, můžete si myslet, že Keňa je příliš komerční a masová. Ale není tomu tak. Např. v Masai Mara uvažujte o safari - treku v Loita Hills s masajskými průvodci, s ubytováním v Leleshwa Camp, v nadmořské výšce 2000-2400 m se chodí na treky s oslíky, kteří nesou vaši bagáž a vždy je pak předem postaven kemp. Žije tu mnoho zvířat, včetně slonů a je to nezapomenutelný trek. Pokud chcete potkat nosorožce a psy hyenovité vydejte se do Laikipia. Sosian s zúčastní projektu na záchranu psů hyenovitých a manažeři a průvodci z Sosian Ranch-House jsou velmi zkušení Chyulu Hills národní park nabízí vynikající pozorování zvířat, včetně nosorožců černých. Lze sem letět nebo jet po dálnici, jsou tu dvě safari lodge: jedna legendárního pilota Richarda Bohmana Ol Donyo Lodge se safari na koních, s individuálními bazény a další kemp Lucy Belpietro Campi ya Kanzi, s velkým důrazem na ochranu životního prostředí a spolupráci s místními Masaji. Není žádná jiná tak odlehlá lodge v Keni jako je Desert Rose u vrcholků Mount Nyiru na jih od jezera Turkana. Většina lidí sem přilétá helikoptérou nebo malým letadlem. Zde se můžete seznámit s kulturou Samburů.

Líbánky v Keni
Od Velké příkopové propadliny po Indický oceán ve stylu filmu Vzpomínky na Afriku. Odlehlý Ol Derikesi Group Ranch na jižních hranicích Masai Mara je místo, kde je kemp Cottar´s 1920s Camp. Patří jedné z nejstarších safari rodin a stany jsou vybaveny v anglickém stylu a každý má svého číšníka. Můžete si zde užit první dny manželského života v nádherné atmosféře na safari. Pokud si chcete zavzpomínat na Joy Adamson, ubytujte se v kempu Joy´s Camp, který je spojený s Lvicí Elsou v Shana národním parku. Nádherné obrovské stany s příslušenstvím, patří k nejelegantnějším v Keni. Můžete také spát pod hvězdami v Il Ngwesi Eco Lodge v severní Keni. Chatka č. 1 a u napajedla, jsou nejprivátnější. Postele se vyndají ven na terásku a spíte pod širým nebem jen s moskytiérou. Je tu i krásný bazén a milá obsluha místních Ilakipiak Masajů. Je těžké najít ideální hotel na pláži, ale nejlepší je si vybrat malý hotel vedeným majitelem Tijara beach několik minut od trajektu v Mombase je krásné místo s vilami a prázdnými plážemi, nedalako je Shimba Hills a menší Kutuzama se dvěma vilami s nekonečným bazénem, velkou zahradou a je tu útočiště slonů Mwaluganje.

Keňa pro dobrodruhy
Ledové vrcholky, severní pouště a dramatická údolí. Čtyři hodiny jízdy severně od Isiolo leží mlžný les a park Marsabit Národní park. Horská oáza v poušti s velkými slony, ale i jinými zvířaty, orly, motýly, lesními bůvoly, ubytování je zde v Marsabit lodge. Když pojedete přes Chalni desert z Marsabitu dojedete k Lake Turkana, kde žijí rybáři. Na březích se každoročně koná v květnu festival Lake Turkana v Loyangalani. Deset severních kmenů se zde sejde na oslavě. Na březích největší keňské řeky leží Tana River Primate Natioanl Reserve a je domovem mangabey a red colobus. Zastávka zde může být na cestě z Nairobi do Lamu. Když budete cestovat přes Aberdare z Naivasha do Thika projedete nedotčenou džunglí se stromy s velkým listy, bambusy, chameleony a opicemi. Výstup na Mount Kenya po méně navštěvovaných trasách, začnete v Castle Forest lodge trasu Kamweti na jižních svazích, každý trekař si najímá nosiče za cca 20 USD na den. Lze tu vidět i poslední bongo, slony, bůvoly. Nová via ferrata lanovka pomůže dosáhnout ledový vrchol Point Lenana.

Keňa s omezeným rozpočtem
Je třeba si řádně vybrat itinerář. Většina lidí jezdí z Nairobí do Mombasy autobusem - 6 hodin nebo nočním vlakem. Po cestě můžete najít levné možnosti. Jako např. Sikh Tepmle v Makindu, self - catering lodge Umani Springs v Kiwezi Forest. Pro batůžkáře je prvním místem po Nairobi lákadlem Lake Naivasha, např. Carnelly a blízký park Hell´s Gate je ideální pro nízký rozpočet. Můžete tu jezdit na kole (lze půjčit u brány) a vidět zvířata. V červenci se tu koná Rift Valley Festival - rock a místní hudba ve Fiserman´s Campu. Chcete-li do Masai Mara, pak nejlevnější je jet busem do Narok a pak matatu k bráně Sekenani, Talek nebo Ololaimutiek. Můžete tu kempovat ve vlastním stanu nebo bydlet v levné lodge, u cesty však není tolik zvířat, jakmile vjedete do parku zaplatíte asi 70-80 USD na den za vstup. Také z matatu z Narok do Migori na cestě mezi Kisumu a Tanzánií můžete vidět zvířata. Na severu na březích řeky Ewaso Ngiro u parku Samburu leží Umoja Women ś Camp Bandas, levné ubytování a podpoříte místní ženy, nedaleko leží Archer´s Post, lze si najmout auto 4x4 a navštívít park. Lákavou destinací je Lamu, swahili město více než 1000 let staré. Žádné silnice, málo aut, perfetkní únik před moderním světem, plavby na dhow, lenošení na pláži, procházky městem, nebude se vám odtud chtít, ale připojení na internet zde je.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz