www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Setkání s kulturou - Ghana, Togo, Benin - 14 dní SG (p)

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu na vyžádání+ letenka dle nabídky, + vízum

 

Cena zahrnuje:
ubytování Coconut Grove regency hotel Accra, Miklin Hotel - Kumasi, Coconut Grove Beach or Elmina Beach resort - Elmina, Novela Star Hotel - Lome, Sun Beach hotel - Cotonou
dopravu v klimatizovaných autobusech
vstupy
stravu dle itineráře 2x denně
služby průvodce

Cena nezahrnuje: mezinárodní letenky, víza, nápoje

Itinerář:

1.den: odlet

2.den: přílet do Accra
Uvítání na letišti, transfer do hotelu, seznámení se s plánem cesty a večeře v hotelu v Accra.

3.den: prohlídka města Accra
Dnes ráno vás čeká prohlídka starobylého města Accra. Nejdříve navštívíte řemesníky, kteří vyrábějí rakve ve tvaru zeleniny, ovoce, aut, letadel atd. Projedete také koloniální částí města a uvidíte pevnosti Ussher a James, které byly postaveny Holanďany (1650) a Brity (1673), dále navštívíte maják, který naváděl lodi do přístavu Accra. Po obědě navštívíte Národní etnografické muzeum a tržiště s řemeslnými výrobky. Ubytování v Accra (snídaně, oběd).

4.den: Accra - Kumasi
Po snídani cesta přes oblast lesů do Kumasi, kde je prohlídka města. Dozvíte se o odboji proti koloniální nadvládě a také o Yaa Asantewaa - legendární královně matce, která vedla ašantská vojska proti britským koloniálním armádám v roce 1900. Prohlídka muzea Manhyia Palace. Po obědě v místní restauraci návštěva muzea Premoeh II. a kulturního centra, kde jsou obchody se suvenýry, ubytování v Kumasi (snídaně, večeře).

5.den: Kumasi - řemeslné vesnice
Dnes navštívíte řemeslné vesnice Ašantů Ahwiaa, kde dřevořezbáři vyrábějí židličky, panenky a hole, Ntonso-Adinkra, kde najdete oblečení a Bonwire-Kente, kde tkají látky. Ubytování v Kumasi (snídaně, večeře).

6.den: Kumasi - Cape Coast - Elmina
Odjezd do Cape Coast, zde oběd, potom prohlídka hradu postaveného v roce 1667 a později využívaného pro obchod s otroky. Prohlídka West African Historical Museum umístěného v hradě. Průvodce vás zavede na místa, kde otroci žili, a na tržiště Negotiation Hall, kde se sjednávaly obchody s otroky. Ubytování v hotelu v Elmina (snídaně, večeře).

7.den: Národní park Kakum
Po snídani odjezd do Cape Coast do národního parku Kakum s tropickým lesem, přechod přes visuté lávky dlouhé 350 metrů ve výšce 60 metrů se šesti odpočívadly. Pak kulturní vystoupení Kukyekukyeku Bamboo orchestru. Zastávka na oběd v Hans Cottage. Návrat do hotelu a odpočinek na pláži u hotelu. Ubytování Elmina (snídaně, večeře).

8.den: Elmina - Lome /Togo
Odjezd z Elmina přes Accra na hranice s Togem. Po vyřízení formalit na hranicích přijedete do Lome. Ubytování v hotelu. Po obědě prohlídka hlavního města Togo, prohlídka rybářského přístavu, Národního muzea, Náměstí Nezávislosti a velkého tržiště s látkami. Lome je rájem pro milovníky nákupů, např. zde najdete vysoce kvalitní masky a další řemeslné výrobky. Večer se můžete vydat s průvodcem do večerního města. Ubytování v Lome (snídaně, oběd).

9.den: Lome - Glidji - Ouidah /Benin
Po snídani odjezd z Lome a zastávka v Glidji spirituálním hlavním městě lidu Guen. Setkání s náčelníkem a seznámení se s místními zvyky - obřad posvátného kamene. Dále cesta na hranice a do Ouidah sídla Voodoo. Návštěva Kpasse Forest, kde se ve 14.století údajně náčelník schoval před nepřáteli a sám se změnil ve strom. Také navštívíme portugalskou pevnost ze 17.století, kde je památník pohnuté minulosti Beninu - cesta otroků do přístavu bez návratu. Nakonec návštěva Chrámu krajty. Cesta do Cotonou, zde ubytování (snídaně, večeře).

10.den: Cotonou - Abomey /Allada
Dnes pojedete na sever do Abomey bývalého hlavního města království Dahomejů. Toto království trvalo 300 let a soupeřilo s královstvím Ašantů, obě strany spolu neustále válčily, odchytávaly otroky a obchodovaly s nimi. Zastavíte se v Allada, kde se narodil zakladatel Haiti Toussaint Louverture. Příjezd do Abomey a prohlídka 12 paláců postavených králi Dahomejů. Nyní je to muzeum. Prohlédnete si místnost, kde je pohřbeno 42 manželek krále Glete, a trůní sál. Později pak návrat do Cotonou a nákupy na tržištích. Ubytování v Cotonou (snídaně, večeře).

11.den: Ganvie - Porto Novo
Po snídani cesta do Ganvie a plavba na lodi po jezeře Nokoue do vesnice postavené na kůlech, kde žije asi 15.000 obyvatel. Předci kmene Tofinu, kteří nyní žijí v této vesnici, vytvořili tuto osadu v 16. století, aby unikli dahomejské armádě a nebyli prodáni do otrovctví. Prohlídka zajímavého plovoucího trhu. Návrat do Cotounou na oběd, pak návštěva Porto Novo známého také jako Hogbonou a Adjatche. Toto město bylo pojmenováno portugalským obchodníkem Eucharistem de Campos Porto Novo v roce 1730, protože se podobalo městu Porto. Návštěva etnografického muzea a 300 let starého paláce krále Toffa. Také uvidíte brazilský kostel, který se změnil v měšitu. Odpoledne pak rituální tance Zangbetos (Noční hlídači) s maskami. Ubytování v Cotonou (snídaně, oběd).

12.den: Cotonou - Accra
Cesta zpět do Accry, zastávka v Lome, ubytování v Accra se snídaní a večeří.

13.den: volný den v Accra
Příprava na návrat, transfer na letiště, odlet večer.

14.den: přílet domů

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz