www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Fotosafari v Africe
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací (p)
Krátké balíčky 2-6 dní
Luxusní cesty na míru
Cesty na míru (cm)
Cesty po vlastní ose
Pronájmy aut, transfery a další služby
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Výlety
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Zájezdy s českým průvodcem
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Safari v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
 
 
zpátky

Stanové safari v Tanzánii - 6 dní GTC 1 (ss)

Cena zájezdu:

cena na osobu 12.100 + místní poplatky vstupy 565 USD + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD (platí se na místě)

 

Navštívíte Arusha, Lake Manyara, Serengeti, Ngorongoro, Orduvai Gorge museum, Tarangire
Aktivity : safari a pozorování zvěře, kempování, krásné scenérie, vycházky, pozorování ptáků, historické místo, fotografování. Tanzánie patří k nejlepším zemím na safari, parky a rezervace se rozkládají na více než 25% rozlohy země a žije zde asi 20% chráněné zvěře Afriky. V kráteru Ngorongoro je nejhustší populace lvů. V Lake Manyara žijí známí stromoví lvi, Serengeti se stalo populární svou migrací pakoňů a zeber.

Cena zahrnuje:
* doprava safari autem - malé skupinky
* služby anglicky mluvícího průvodce / služby kuchaře
* všechny vstupy do parků
* veškeré kempové vybavení velké stany, nádobí, matrace - je třeba mít jen vlastní spací pytel
* jídlo třikrát denně vegetariánské nebo nevegetariánské připravované naším kuchařem

Ubytování před a po expedici zajistíme, případně autobus z Nairobi do Arusha a zpět.

Itinerář :
1.den: Lake Manyara
Vyzvednutí v hotelu v Arushe v 9.30 a cesta k Lake Manyara, oběd a odpolední safari, kempování.
Lake Manyara je bohatý na ptactvo, stromové lvy, žijí zde sloni a hroši, které můžete pozorovat zblízka. Lake Manyara je alkalinové jezero a v určité době v roce je domovem plameňáků a dalších druhů ptáků. I když je to jeden z nejmenších parků je zde velmi rozmanitá vegetace.

2.den: Serengeti
Po snídani jedeme do NP Serengeti, zvířata pozorujeme již po cestě, večeře a ubytování v Seronera kempu. Další den je zcela věnován safari, kemp se nachází ve středu parku.
Serengeti má velkou rozlohu 14.736 km2 a sousedí s Masai Mara v Keni. Park lze navštívit celoročně, ale je zde méně zvěře od července do října, když migruje do Masai Mara. Od března do května stáda hledají potravu v jižní čsti parku a v květnu a červnu se přesunují směrem na západ. I v nízké sezóně park nabízí krásné pozorování zvěře a je tu méně lidí.

3.den: Serengeti
Den na safari s přestávkou na oběd v kempu, večeře a ubytování Seronera kemp.
V parku žije více než 2 milióny pakoňů a dalších býložravců, kteří přitahují šelmy jako je lev, levhart, hyena, gepard, šakal atd. Slonů je tu poměrně málo a zbývá tu několik černých nosorožců, kteří se vyskytují v oblasti Moru Koppies. V Serengeti lze také pozorovat ptáky.

4.den: Ngorongoro přes Olduvai Gorge
Po časné snídani pojedeme na jih do kráteru Ngorongoro přes Olduvai Gorge, zastavíme se na piknik oběd, kempovat budeme v Simba kempu.
Ngorongoro je největší vulkanická kaldera na světě 8.300 km2, je často popisována jako jeden ze zázraků světa, nejen díky své geologii, ale také proto, že je domovem obrovského množství velkých zvířat. Ngorongoro je vulkanického původu i další samostatně stojící hory, které se vytvořily před 15-20 milióny let, asi před 3 milióny let vrchol dosahoval výšky Kilimanjara.
Olduvai Gorge - strž se vytvořila před 2 milióny lety, zde byly nalezeny kosti humanoidů staré asi 1,75 miliónu let . Zkamenělé stopy staré více než 3 milióny let se zde také našly a patří k nejvýznamějším, které kdy byly nalezeny. Je tu pěkné muzeum, kde se můžete podívat na vykopávky a také tu žijí ptáci.

5.den: Tarangire
Ráno prohlídka kráteru a po obědě se vydáme do NP Tarangire, večeře a ubytování v kempu.
Tarangire je nejaktivnější v období sucha od července do listopadu, kdy velká stáda zvířat přïcházejí k řece Tarangire. Tarangire je více zalesněno než Serengeti, rostou zde hlavně akácie a další stromy včetně baobabů, kromě velkých zvířat zde žije i mnoho ptáků.

6.den: Arusha
Po snídani a ranním safari a obědě se vydáme do Arusha na večeři a ubytování v hotelu podle vašeho výběru (na vlastní náklady).

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2012:
Copyright © 2011 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz