www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Tanzánie - jih 10 dní ET/10SOUCAM (st)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

2019
68.000 CZK na osobu(příplatek za single 4.300 CZK) + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě

 

Destidenní kempové safari vás zavede do NP a rezervací na odlehlý jih Tanzánie, toto safari se hodí pro ty, kteří jsou milovníky buše a nemají rádi hodně navštěvovaná místa.

Cena zahrnuje: dopravu v autě 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu na safari (3 litry na os. a den), ubytování ve stanech, kempové vybavení, vstupy do parků.

Cena nezahrnuje: spací pytel, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza.

minimum 2 osoby

Itinerář:

Den 1.: Dar es Salaam - NP Mikumi (oběd, večeře)
Řidič vás vyzvedne po snídani, naloží se zavadla a odjedete z Dar es Salaamu na západ, po dobré asfaltce dojedete odpoledne do vesnice Mikumi a ubytujete se v kempu, zatímco kuchař připravuje večeři, váš průvodce vás vezme na safari v NP Mikumi.

Den 2.: NP Mikumi (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká celý den průzkum NP Mikumi, je to 3. největší park v Tanzánii a má rozlohu 3.230 km2, většina parku má otevřené pláně - hlavně Mkata Plains na SZ, podobné Serengeti. Mikumi je známý park hlavně díky velkým stádům bůvolů a slonů - asi 2.000 kusů. Můžete tu vidět i zebry, pakoně, žirafy, impaly, hyeny, paviány, lvy a další. Po celém dni v buši se vrátíte do kempu.

Den 3.: NP Mikumi - Ruaha River (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se zabalíte a vydáte se na cestu do Iringa, cesta prochází Baobab Valley, údolím, které bylo vytvořeno řekou Great Ruaha. Po cestě budete mít krásné výhledy na řeku a pohoří Udzungwa Mountains. Dnes se kempuje na březích řeky Little Ruaha.

Den 4.: Ruaha River - NP Ruaha (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme do NP Ruaha, po cestě se zastavíme v Iringa, největším městě této oblasti, jsou tu koloniální budovy a pestrobarevný trh s čerstvou zeleninou a ovocem. Doplníme zásoby a pokračujeme do NP Ruaha, kde nás čeká odpolední safari, ubytování v kempu.

Den 5.: NP Ruaha (snídaně, oběd, večeře)
NP Ruaha je nejnavštěvovanější v jižní části země, kvůli své rozloze je méně navštěvovaný než parky na severu a sotva uvidíte další auta. NP Ruaha tvoří hranici mezi východním a jižním ekosystémem Afriky. Zde najdete kudu, které nevidíte na severu, ale také gazely Grantovy. Zdrojem života v parku je Great Ruaha River s mnoha krokodýly a hrochy, čím je park sušší, tím více zvířat najdete u řeky. Během období sucha můžete vidět slony (asi 10.000 jich žije v parku), bůvoly, lvy, levharty, gepardy, psy hyenovité, antilopy vrané a koňské a mnoho dalších zvířat. Na večer se vrátíte do kempu.

Den 6.: NP Ruaha - Udzungwa Mountains (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká dlouhá cesta a je třeba vyrazit brzy. Přes Iringa, Mikumi a Kilombero se dostaneme na úpatí pohoří Udzungwa, odpoledne si prohlédnete okolí a užijete klid horské oblasti. Ubytování v kempu.

Den 7.: Udzungwa Mountains NP (snídaně, oběd, večeře)
Od roku 1992 je pohoří Udzungwa národním parkem, chránící deštný prales a několik endemických rostlina a opic. Jsou zde stezky a dnes máte možnost se projít. Na oběd bude piknik s výhledem na vodopády Sanje, 300 metrů padá voda kaskádami do údolí, v posledních letech WWF začal projekt habituace endemických skupin guerez. S místním průvodcem se za nimi vydáte. K večeru se vrátíte do kempu.

Den 8.: Udzungwa Mountain - rezervace Selous (snídaně, oběd, večeře)
Po protažení těla minulý den, pokračuje safari v autě do rezervace Selous, za Morogoro opustíte asfaltovou silnici a pojedete kolem Uluguru pohoří přes odlehlé vesnice k bráně rezervace. Ubytování v kempu v parku.

Den 9.: Rezervace Selous (snídaně, oběd, večeře)
Selous Game reserve je největší chráněná oblast v Africe, pojedete severní oblastí, která je otevřená na fotosafari, po cestě uvidíte mnoho zvířat v nedotčené krajině, kromě typických obyvatel africké buše zde žije více než 400 druhů ptáků, avšak je tu hustá vegetace.

Den 10.: Rezervace Selous - Dar es Salaam (snídaně, oběd)
Dnes naše cesta končí, po snídani pojedete směrem k Indickému oceánu a kolem poledne dorazíme do Dar es Salaam. Dá se prodloužit o pobyt na Zanzibaru nebo na pobřeží u Dar es Salaam.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz