www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Tanzánie a Keňa divoké parky - kempy 12 dní ET/12WILCAM (st)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena 2023
102.000 CZK (příplatek za single 7.500 CZK) + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě + vízum do Keni nutno předem on-line

 

Toto kempové safari je vhodné pro ty, kdo mají více času, navštívíte severní okruh - NP Tarangire, kráter Ngorongoro a pláně Serengeti, jezero Victoria, pojedete do Keni a zde navštívíte Masai Mara a Lake Nakuru a nakonec NP Amboseli.

Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu (3 litry na os. a den), stan, matraci, kempové vybavení, vstupy do parků, kulturní program ve městě Mto Wa Mbu, výelt na kanoích na jezeře Victoria.

Cena nezahrnuje: spací pytel, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza
Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel.

Itinerář:

Den 1.: Arusha - NP Tarangire (oběd, večeře)
Po krátkém briefingu pojedete na JZ do NP Tarangire, kde je zajímavá krajina - bažiny, baobaby, park patří k nejatraktivnějším v severní Tanzánii, je zde největší populace slonů ve Východní Africe a žijí zde i predátoři - lvi, levhrati a gepardi, uvidíte také mnoho žiraf, bůvolů, zeber a různé antilopy a gazely. Do pozdního odpoledne si užijete safari a pak se vydáte do kempu u parku.

Den 2.: Oblast Tarangire - Mto wa Mbu - kráter Ngorongoro (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani odjedete z NP Tarangire a vydáte se na cestu do města Mto wa Mbu, po staletí tato úrodná oblast přitahovala mnoho kmenů, průvodce vás vezme na prohlídku města, jsou zde banánové plantáže (více než 30 druhů banánovníků), rýžová pole, výroba banánového piva, řemeslníci a škola. Na oběd budete mít tradiční africké jídlo, brzy odpoledne se vydáte do Velké příkopové propadliny. Zde se krajina i vegetace mění, zastavíte se na fotografování Masajských plání a jezera Manyara, vaší cílovou destinací je dnes kráter Ngorongoro, světové místo dědictví UNESCO, masivní kaldera má průměr 18 km a hloubku 600 metrů, ve vyhaslé sopce žije mnoho druhů zvířat. Noc strávíte v kempu s výhledem na kráter.

Den 3.: Kráter Ngorongoro - NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Při rozbřesku vás čeká snídaně a užijete si východ slunce nad kráterem, pak pojedete do kráteru, kde zde na relativně malém území najdete všechna zvířata savan Východní Afriky, je zde možno vidět i nosorožce černého. Pak opustíte kráter na vydáte se na pláně Serengeti, kde probíhá největší migrace zvířat, stáda přecházejí mezi Tanzánií a Keňou a hledají čerstvou pastvu, predátoři jdou za nimi. Noc strávíte v kempu.

Den 4.: NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Za svítání začnete den safari, pak se vrátíte do kempu na vydatnou snídani. Klienti toužící po dobrodružství mohou NP Serengeti objevit při letu balonem. Můžete navštívit centrum, kde vás zástupce Frankfurtské zoologické společnosti seznámí s výzkumy posledních 30 let. Odpoledne vás čeká další safari a na noc se vrátíte do kempu.

Den 5.: NP Serengeti - Lake Victoria (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno se vydáte dále parkem Serengeti k jezeru Victoria, po cestě uvidíte mnoho zvířat. Když opustíte park, dojedete k jezeru - 2. největšímu na světě, oblast kolem jezera je úrodná a hustě osídlená, zde se můžete potkat s místními lidmi daleko od turistů. Zastavíte u jezera, uvidíte jinou tvář Tanzánie, rybáře, navštívíte místní školu. Ubytování v kempu.

Den 6.: Lake Victoria - rezervace Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na lodní výlet s místním rybářem na jezero Victoria, uvidíte jak místní chytají ryby, po rybářském výletu odjedete do Masai Mara - nejdelší přejezd, cesta ke keňským hranicím je dlouhá a dobrodružná, ale v Masai Mara žije největší populace lvů v Africe, tak se cesta vyplatí a celoročně je lze pozorovat. Ubytování v kempu u Masai Mara.

Den 7. a 8.: Rezervace Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Dnes si můžete vychutnat safari a během dvou dní prozkoumáte tuto rezervaci, pojedete k řece Mara, kde každoročně překračují stáda zeber a pakoňů řeku. U řeky lze vidět i hrochy a krokodýly. Dvě noci v kempu.

Den 9.: Rezervace Masai Mara - NP Lake Nakuru (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani opustíte Masai Maru a odpoledne dojedete k jezeru Nakuru, alkalinové jezero přitahuje plameňáky a má růžovou barvu, v tomto parku můžete vidět bílého i černého nosorožce.

Den 10.: NP Lake Nakuru - Nairobi (snídaně, oběd)
Po snídani odjedete z Lake Nakuru do Nairobi, zbytek dne je volno na prohlídku města, večer spíte v hotelu Silver Spring Hotel. Večeře na vlastní náklady.

Den 11.: Nairobi - NP Amboseli (snídaně, oběd, večeře)
Dnešní cesta Vás zavede na JV do NP Amboseli, za jasných dní můžete vidět majestnou horu Kilimanjaro, v parku žijí sloni, velká stáda o 500 kusech, ale i lvi, bůvoli, hroši a vodní ptáci přitahovaní bažinami. Ubytování v kempu.

Den 12.: NP Amboseli - Arusha (snídaně, oběd)
Z NP Amboseli pojedete na hranice Tanzánie, po vyřízení formalit se vrátíte do místa, kde jste začinali safari - Arusha, odpoledne Vás odvezeme na letiště nebo do hotelu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz