www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Tanzánie a Keňa migrace - kempy 10 dní ET/10FOLCAM (st)

Termín zájezdu:

Odjezdy 2023
každou druhou neděli

 

Cena zájezdu:

2023
Cena na osobu od 83.000 CZK ) příplatek za single 5.000 CZK) letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě + vízum do Keni nutno předem on-line

 

Toto safari se hodí pro ty, kteří mají více času na objevování různorodosti Východní Afriky. Navštívíte nejznámější místa severní Tanzánie - Tarangire NP, kráter Ngorongoro a pláně Serengeti, dále navštívíte Lake Victoria a Masai Mara.

Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu na safari (3 litry na os. a den), stan, matraci, kempové vybavení, vstupy do parků.

Cena nezahrnuje: spací pytel, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza.
Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel.

minimum 2 osoby

Itinerář:

Den 1.: Arusha - NP Tarangire (oběd, večeře)
Po krátkém briefingu pojedete na JZ do NP Tarangire, kde je zajímavá krajina - bažiny, baobaby, park patří k nejatraktivnějšícm v severní Tanzánii, je zde největší populace slonů ve Východní Africe, žijí zde i predátoři - lvi, levhrati a gepardi, uvidíte také mnoho žiraf, bůvolů, zeber a různé antilopy a gazely. Do pozdního odpoledne si užijete safari a pak se vydáte do kempu u parku.

Den 2.: Oblast Tarangire - Mto wa Mbu - kráter Ngorongoro (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani odjedete z NP Tarangire a vydáte se na cestu do města Mto wa Mbu, po staletí tato úrodná oblast přitahovala mnoho kmenů, průvodce vás vezme na prohlídku města, jsou zde banánové plantáže (více než 30 druhů banánovníků), rýžová pole, výroba banánového piva, řemeslníci a škola. Na oběd budete mít tradiční africké jídlo, brzy odpoledne se vydáte do Velké příkopové propadliny. Zde se krajina i vegetace mění, zastavíte se na fotografování Masajských plání a jezera Manyara, vaší cílovou destinací je dnes kráter Ngorongoro, světové místo dědictví UNESCO, masivní kaldera má průměr 18 km a hloubku 600 metrů, ve vyhaslé sopce žije mnoho druhů zvířat. Noc strávíte v kempu s výhledem na kráter.

Den 3.: Kráter Ngorongoro - NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Při rozbřesku vás čeká snídaně a užijete si východ slunce nad kráterem, pak pojedete do kráteru, kde na několika kilometrech najdete všechna zvířata savan Východní Afriky. Je zde možno vidět i nosorožce černého. Pak opustíte kráter a vydáte se na pláně Serengeti, kde probíhá největší migrace zvířat, stáda přecházejí mezi Tanzánií a Keňou a hledají čerstvou pastvu, predátoři jdou za nimi. Noc strávíte v kempu.

Den 4.: NP Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Za svítání začnete den safari, pak se vrátíte do kempu na vydatnou snídani. Klienti toužící po dobrodružství mohou NP Serengeti objevit při letu balonem. Odpoledne vás čeká další safari a na noc se vrátíte do kempu.

Den 5.: NP Serengeti - Lake Victoria (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno se vydáte dále parkem Serengeti k jezeru Victoria, po cestě uvidíte mnoho zvířat. Když opustíte park, dojedete k jezeru - 2. největšímu na světě, oblast kolem jezera je úrodná a hustě osídlená, zde se můžete potkat s místními lidmi daleko od turistů. Zastavíte u jezera, uvidíte jinou tvář Tanzánie, rybáře, navštívíte místní školu. Ubytování v kempu.

Den 6.: Lake Victoria - rezervace Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na lodní výlet s místním rybářem na jezero Victoria, uvidíte jak místní chytají ryby, po rybářském výletu odjedete do Masai Mara - nejdelší přejezd, cesta ke keňským hranicím je dlouhá a dobrodružná, ale v Masai Mara žije největší populace lvů v Africe, tak se cesta vyplatí a celoročně je lze pozorovat. Ubytování v kempu u Masai Mara.

Den 7.a 8.: Rezervace Masai - Mara (snídaně, oběd, večeře)
Dnes si můžete vychutnat safari a během dvou dní prozkoumáte tuto rezervaci, pojedete k řece Mara, kde každoročně překračují stáda zeber a pakoňů řeku. U řeky lze vidět i hrochy a krokodýly. Dvě noci v kempu.

Den 9.: Rezervace Masai Mara - NP Lake Nakuru (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani opustíte Masai Maru a dojedete k jezeru Nakuru odpoledne, alkalinové jezero přitahuje plameňáky a jezero má růžovou barvu, v tomto parku můžete vidět bílého i černého nosorožce.

Den 10.: NP Lake Nakuru - Nairobi (snídaně, oběd)
Odjedete z NP Lake Nakuru po snídani a dojedete do rušného hlavního města Nairobi odpoledne, podle vašeho programu Vás buď odvezeme do hotelu nebo na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz