www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Tisíc pohledů na Madagascar 11 dní ICT

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

2019
na vyžádání

 

Tato verze programu nezahrnuje lety operované Air Madagascar (lety jsou drahé a často mění časy). Cesta začíná v Antananarivo a končí v Isalo a odtud vede zpět do Tana. Itinerář je navrhnut tak, abyste si užili rozmanitost země, krajiny, návštěvu národních parků, privátních parků, rukodělnou výrobu a místní obyvatelstvo.

Cena zahrnuje: ubytování se snídaní dle programu
doprava autem 4x4 Toyota Landcruiser, služby řidiče, pohonné hmoty
vstupy a místní průvodci v národních parcích dle programu

Program:
Den 1. sobota: přílet do Antananarivo (Tana)
Přílet do Antananarivo, hlavního města Madagascaru. Transfer a ubytování v Gassy Country House*** se snídaní v blízkosti letiště. Odpoledne setkání s průvodcem, briefing v hotelu.

Den 2. neděle: Tana - Ambositra, 260 km, asi 7 hodin jízdy se zastávkami
Po snídani pojedeme na jih přes vysočinu, kde se hlavně nacházejí rýžová pole a lavaka - velké díry způsobené erozí. Zastavíme v Ambatolampy - město postavené na rovné skále, tradičně zemědělské, město je také známé odléváním kovů technikou, která se převádí z otce na syna. Pak pokračujeme do Antsirabe, kde zastavíme na oběd, pojedeme pak dále do Ambositra, naší dnešní konečné destinace. Ubytování se snídani ve Violette nebo podobném.

Den 3. pondělí: Ambositra - Ambalavao, 208 km, asi 6 hodin se zastávkami
Ráno rychlá prohlídka Ambositra, hlavního střediska dřevořezbářské výroby na Madagascaru. Je tu krásná architektura, domy s vyřezávanými balkóny a barevnými okenicemi. Pak se vydáme do Fianarantsoa, krajině stále vévodí rýžová pole, lesy borovic a eukalyptů. Po příjezdu nás čeká prohlídka města, pak se vydáme do Ambalavao, navšívíme místo, kde se vyrábí víno a papírnu - Paper Anteimoro, kde se vyrábí papír tradičním arabským způsobem, pozůstatky arabské civilizace na Madagascaru. Prohlédneme si barevné tržiště. Ubytování ve Varangue des Betsielo se snídaní.

Den 4. úterý: Ambalavao - Isalo - Anja park, 208 km, cca 6 hodin se zastávkami a prohlídkou
Ráno se vydáme do Anja, parku který vedou vesničani a část výdělku slouží pro platy místních učitelů. Během dvouhodinové procházky můžete vidět mnoho lemurů. Pak se vydáme na jih, pojedeme kolem zajímavých skalních útvarů a obrovské skály,která se nazývá "arcibiskupská čepice", je to posvátné místo místních lidí, místo, kde jejich předkové raději spáchali hromadnou sebevraždu, než by se vzdali nadvládě kmene Merina. Zastavíme v Ihosy, hlavním městě kmene Bara - kočovný kmen, který chová dobytek. Pak nás čeká cesta přes planinu Horombe, kde je velmi zvláštní červená půda a připomíná krajinu nikoho. Ubytování Motel Isalo se snídaní.

Den 5. středa: Národní park Isalo
Vydáme se na celodenní výlet do NP Isalo s průvodcem, park je tvořen zajímavými erodovanými skalními útvary z pískovce. Do těchto hor ukládají Bara své mrtvé předtím, než je přenesou do opravdových hrobů. Dojdeme k přírodnímu jezírku, kde můžete vidět zajímavou vegetaci jako Uapaca bojeri, Pachypodium rosulatum, různé druhy aloe apod. Milovníci lemurů zde mohou vidět několik druhů: sifaka, hnědé lemury atd., také lze vidět ptáky, ještěrky, plazy. Ubytování Motel Isalo se snídaní.

Den 6. čtvrtek: Národní park Zombitse, 130 km
Brzy ráno vyrazíme a za dvě hodiny dojedeme do no NP Zombitse, který leží asi 130 km od Isalo, zde nás čeká 2-3 hodinová vycházka s místním průvodcem. Park byl vytvořen v roce 1997 a národním parkem se stal v září 2002. Je znám polosuchým lesem a místem, kde žije 47% endemických druhů ptáků Madagascaru, žije zde také 8 druhů lemurů. Místní endemický gekon "Pheslsuma standigui" se nachází u vchodu do parku. Co se týče flóry, také zde najdete mnoho druhů, včetně orchidejí. Po návštěvě parku pojedeme do Andranomaintso, kde rostou baobaby. Odpoledne zpět do Isalo, zastavíme v Ilakaka, městě safírů, kde můžete potkat hledače safírů. Ubytování Motel Isalo se snídaní.

Den 7. pátek: Isalo - Ranomafana, 266 km asi 7 hodin se zastávkami
Pojedeme na sever do Ambalavao, přes obrovskou planinu Horombe, místo, kde místní kmeny pasou své zebu. Pak přejedeme masiv Andringitra, který tvoří přechod mezi suchým jihem a zelenou vysočinou. Nyní jsme na území kmene Betsileo. Než vjdeme do města Ambalavao, pojedeme kolem velkých žulových útvarů, které se nazývají brána na jih. Budeme pokračovat do Ranomafana, kam dojedeme asi hodinu. Ubytování Hotel Ihary se snídaní.

Den 8. sobota: Národní park Ranomafana
3-4 hodiny vycházka v tropickém deštném pralese Národního parku Ranomafana, který vznikl v roce 1991. Výlet do pralesa s místním průvodcem nám umožní vidět 12 druhů lemurů, nejdůležitější druh - zlatý lemur - byl objeven nedávno, žije zde 100 druhů ptáků, plazi, motýli a další druhy. Oblast je pokryta pralesem, ve vyšších polohách jsou stromy porostlé mechem, lišejníky a orchidejemi. Odpoledne je volno, můžete navštívit vesnice Ranomafana nebo jít do termálního bazénu. Ubytování Ihary hotel se snídaní.

Den 9. neděle: Ranomafana - Antsirabe, 247 km, asi 7 hodiny jízdy se zastávkami
Po snídani se vydáme do Antsirabe, pojedeme přes vysočinu s rýžovými poli, je zde chladnější podnebí a žije zde obyvatelstvo asijského původu. Antsirabe - neboli místo soli, leží 169 km jižně od Antananarivo, je to elegantní město, známé výrobou piva, založeno bylo Nory v roce 1856, je to jediné město, které je podobné evropským. Je tu chladné klima a termální pramen. Je to také místo známé svými polodrahokamy a drahokamy. Ubytování Chambre du Voyageur se snídaní.

Den 10. pondělí: Antsirabe - Taba, 169 km, asi 4 hodiny jízdy se zastávkami
Ráno prohlídka Antsirabe, pak si projdete lapidárium s polodrahokamy, dílnu, kde se vyrábějí pousse pousse (rikšy) a miniatury aut. Poté pojedeme k Andraikiba lake. Odjedeme do Tana, kde je chladné podnebí a zelená krajina. Zastávka v Ambatolampy, zemědělské město, navštívíme rodinnou výrobnu hrnců. Po příjezdu do Tana nás čeká prohlídka města, ubytování Gassy Country house se snídaní.

Den 11. úterý:
transfer na letiště, odlet.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz