www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Tváře Madagascaru 18 dní ICT

Termín zájezdu:

2019 kdykoliv

 

Cena zájezdu:

při 2 osobách 64.300 CZK na osobu

+ letenka dle nabídky + vízum 25 EUR + taxa 10 EUR

 

Při této cestě navštívíte nejznámější místa Madagascaru a poznáte jeho mnohostrannou podobu.
Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby průvodce, pohonné hmoty
trajekt v Belo a Bekopaka
ubytování se snídaní dle programu
všechny transfery
vstupy a místní průvodce dle programu

Den 1. sobota: přílet do Tana
Uvítání na letišti a transfer do hotelu Ichotel, ubytování se snídaní.

Den 2. neděle: Tana - Miandrivazo, 389 km - 7 hodin
Snídaně v hotelu a pak se vydáme po N7 a pojedeme na jih do Antsirabe. Přejedeme vysočinu s krásnými rýžovými poli a erodovanými kopci, které se nazývají lavaka. V poledne dorazíme do Antsirabe, město bylo založeny Nory v roce 1856, je to malé elegantní město, ležící 169 km na jih od Tana. Leží v nadmořské výšce 1500 m, má příjemné chladné podnebí a je podobné evropským městům. odtud pojedeme na západ 4 hodiny do Miandrivazo,220 km od Antsirabe, krajina se mění, pomalu opouštíme vysočinu a vjíždíme do savany na západě s holými kopci, do Miandrivazo dorazíme pozdě odpoledne. Ubytování se snídaní Princesse du Tsiribihina.

Den 3. pondělí: Miandrivazo - Kirindy, 310 km - 6 hodin
Rychlá prohlídka Miandrivazo, pak 4 hodiny jízdy do Morondava - asi 240 km. Krajina s baobaby, rýžovými poli, holými kopci, červenou půdou. 20 km před Morondava se dáme po prašné cestě 60 km do Kirindy. Zastavíme v Allée des Baobabs na fotografování.. příjezd do Kirindy, ubytování a noční procházka v Kirindy Parku s průvodcem, budeme hledat aktivní noční lemury a fossa-predátory. Park je bohatý na zvířata a je domovem 8 druhů lemurů aktivních ve dne. Kirindy je také domovem fossy, jediného predátora na ostrově, žije zde i Giant jumping Rat a nejmenší primát na světě, stejně tak jako desítky obojživelníků a nejedovatých plazů. V parku žije také více než 60 druhů ptáků. Ubytování v Kirindy lodge se snídaní (jednoduchá lodge, ale pokoje s příslušenstvím).

Den 4. úterý: Kirindy - Bekopaka, 140 km - 5 hodin jízdy
Brzy ráno se vydáme do parku na několik hodin na pozorování ptáků. Pak nás čeká cesta 2 hodiny do Tsimafana přes suchý les s baobaby. Trajekt do Belo a pak se vydáme do Bekopaka - další 4 hodiny po prašné cestě, cesta nás zavede do suché oblasti s červenou půdou. Uvidíte zde opravdový život Madagascařanů. Příjezd k večeru do Bekopaka, ubytování v hotelu Olympe du Bemaraha se snídaní.

Den 5. středa: Bekopaka, Národní park Tsingy de Bemaraha
Po snídani 6 hodin procházka k Velkým tsingám - místo světového dědictví. Tento masiv je nádherně erodovaný do různých tvarů, zde je příroda v perkfektním souladu s divokými a ostrými výběžky skal. Flóra je tvořena suchým lesem, rostlinami typickými pro tuto oblast - různými druhy aloe, baobaby Andasonia, Delonix regia. Roste zde i druh původního banánovníku Musa perrieri. Můžeme tu vidět i typické rostliny skalnatých oblastí jako pachypodium, orchideje. Co se týče fauny, tak zde žijí chameleoni Brookesia perarmata, 53 druhů ptáků, sedm druhů lemurů včetně Decken´s sifaka Propithecus verreauxi deckeni. Ubytování ve stejném hotelu se snídaní.

Den 6. čtvrtek: Bekopaka - Morondava, 210 km 8 hodin
Po snídani 6-8 hodin jízdy zpět do Morondava, přes trajekt v Manambolo a řeku Tsiribihina River. Po cestě zastavíme u Baobabs Amoureux (Zamilovaných baobabů), uvidíme barevné hroby kmene Sakalava a zastavíme na západ slunce v Allée des baobabs na fotografování. Zde rostou krásné baobaby Granddidiers´s a Andasonia grandidieri. Příjezd do Morondava k večeru. Ubytování v hotelu Chez Maggie se snídaní.

Den 7. pátek: Morondava - Belo sur Mer, 90 km - 4 hodiny
Po snídani krátká prohlídka Morondava a pak 4 hodiny jízdy na jih po prašné cestě do Belo sur Mer. Naše dobrodružství začíná přejezdem Kabatomena, první dlouhá řeka bez mostu a pak přejezdem další kratší řeky Maharivo. Příjezd do Belo sur Mer kolem poledne, malé vesnice u pláže, je to rybářská osada, kde se vyrábí lodě dhow. Odpoledne prohlídka vesnice a návštěva místa, kde se lodě vyráběji. Ubytování v Ecolodge du Menabe se snídaní.

Den 8. sobota: Belu sur Mer - Manja, 90 km 4-5 hodin
V závislosti na odlivu nás místní piroga odveze do Kirindy Mitea národního parku, nově otevřený park, klasifikovaný " místo Ramsar ", kde můžete vidět mnoho ptáků a typickou vegetaci západu tvořenou trnitou buší. Odpoledne 4-5 hodin jízdy do Manja. Ubytování Kanto se snídaní (jednoduchý hotel).

Den 9. neděle: Manja - Ifaty, 160 km 8-9 hodin
Dnes nás čeká dlouhá cesta, ale s krásnou scenérií, všude lze vidět baobaby, trnité lesy. Zde jste v opravdové Africe s krajinou tvořenou buší. První 4 hodiny pojedeme po rozbité cestě, dojedeme do Bevoay, kde přejedeme řeku Mangoky River na místním převozu. Další část trvá 4 hodiny do Ifaty se zastávkami. Do Ifaty dojedeme k večeru. Ubytování v hotelu Belle Vue se snídaní.

Den 10. pondělí: Ifaty
Volný den v Ifaty, které leží na pláží u velké laguny s korálovým útesem, ideální místo pro potápění a šnorchlování. Lze zajistit výlety na místě - jako např. návštěva vesnice kmene Vezo a seznámení se s životem rybářské komunity, návštěva parku Reniala se 2 druhy baobabů, trnitou buší a plazy. Ubytování ve stejném hotelu se snídaní.

Den 11. úterý: Ifaty - Isalo, 230 km 5 hodin
Po snídani dvě hodiny jízdy do Tuleáru, konec prašné cesty a zde začneme jízdu po asfaltu po RN 7 až do Antananarivo. Dnes dojedeme do oblasti, kde žijí kmeny Mahafaly a Antandroy - kmeny bantuského původu. Podél cesty uvidíme mnoho hrobů těchto kmenů. Pojedeme přes Sakaraha a pak přes Zombitse Forest - tranzitní zónu mezi suchým jihem a oblastí Isalo - kde jsou formace tvořené pískovcovými skalami. Zastavíme v Ilalaka, místo známé safíry a drahými kameny. Příjezd do Isalo k večeru. Ubytování v Motel de l´Isalo se snídaní.

Den 12. středa: Národní park Isalo
Celodenní vycházka v NP Isalo, začneme známým jezírkem, kde se dá koupat a projdeme kaňonem. Isalo je známé svými zvláštními geologickými formacemi, tvořenými pískovci erodovanými deštěm a větrem, tyto hory nabízí nejkrásnější scenérie v zemi. Je to také místo, kde kmeny Bara pohřbívají své mrtvé až do té doby, než mají dostatek peněz na stříbrnou rakev. Můžeme potkat i lemury catta, kolem 16.30 pojedeme k tzv. Natural window - vyhlídkové místo, kde můžeme pozorovat nádherný západ slunce mezi skalami, které vypadají jako okno. Ubytování ve stejném hotelu se snídaní.

Den 13. čtvrtek: Isalo - Ranomafana, 285 km 4 hodiny
Po snídani se vydáme do Ihosy, hlavního města kmene Bara, který je známý svým chovem zebu. Přejedeme přes obrovskou planinu Plateaux de Horombe se savanou, která připomíná zemi nikoho. Občas uvidíte stáda zebu s pastevci. Přijedeme do Ihosy, místa, kde žijí lidé tmavé pleti Bara, narozdíl od kmene Merina. Jsou to pastevci dobytka a celý jejich život se točí kolem zebu. Např. získat manželku znamená ukrást několik zebu, aby ukázal svou sílu a mužnost. Zastavíme v Anja, parku, který vedou místní obyvatelé a příjem ze vstupů je používán částečně na platy učitelů místní školy. Procházka nás zavede do lesíka Anja, kde můžete vidět mnoho lemurů. Poté se vydáme do Fianarantsoa - hlavní město kmene Betsileo - nazvané brána na jih. Je to velmi katolické město, sídlo Jezuitů a je tu nejlepší univerzita. Pojedeme asi 35 km po RN7 a dojedeme do Ranomafana. Ubytování Ihary hotel se snídaní.

Den 14. pátek: Národní park Ranomafana
Po snídani si prohlédneme národní park - deštný prales Madagascaru. Ranomafana leží na východě, kromě velkého deštného pralesa je to místo, kde mohou návštěvníci odpočívat u horkého pramene. Národní park Ranomafana byl vytvořen v roce 1991, můžeme tu vidět 12 druhů lemurů, i nedávno objeveneého zlatého lemura, více než 100 druhů ptáků, plazy, motýly. Oblast je pokryta lesem a ve vyšších polohách mechy a lišejníky, orchidejemi. Odpoledne volno, můžeme navštívít vesnici Ranomafana nebo jít k bazénu. Ubytování ve stejném hotelu se snídaní.

Den 15. sobota: Ranomafana - Antsirabe, 250 km 6-7 hodin
Po snídani odjezd do Amnositra, dnes pojedeme přes vysočinu s rýžovými poli, je tu chladnější podnebí a obyvatelé jsou spíše asijského původu. Ambositra a okolí je územím kmene Zafimaniry, jsou podkmenem kmene Betsileo, který je třetí největší v zemi a druhý největší po Merina na vysočině. Pokračovat budeme do Antsirabe, kam dojedeme k večeru. Antsirabe - místo soli je elegantní město, známé výrobou piva. Je tu mírné podnebí a roste zde mnoho ovoce a zeleniny. Prohlídka města a řemeslných dílen. Ubytováná Royal Palace se snídaní.

Den 16. neděle: Antsirabe - Tana - Andasibe, 285 km 6-7 hodin
Ráno se vydáme do Tana po RN7, pak pojedeme na východ do Andasibe po RN2, jedné z nejrušnějších silnic, která spojuje hlavní město s hlavním přístavem v zemi Toamasina. Pojedeme zelenou krajinou s bujnou vegetací východu. Nyní jsme v mokré části země s mnoha lesy a jezery. Prvních 60 km ještě uvidíme vesnice kmene Merina z cihel a červenou půdou na kopcích. Pak se pomalu mění i domky, jsou dřevěné a postavené kolem silnice, také uvidíme mnoho skalisek.
K večeru dorazíme do Andasibe. Ubytování v Feonny Ala se snídaní.

Den 17. pondělí: speciální rezervace Andasibe
Po snídani nás čeká procházka na 3-4 hodiny v NP Andasibe, velký tropický prales na východě, kde žije 9 druhů lemurů, nejznámější je Indri Indri, největší druh lemura na ostrově. Tato rezervace o rozloze 810 ha je domovem jedinečné fauny i flóry. Po výšlapu navštívíme vesnici Andasibe, typickou vesnici kmene Betsimisaraka (mnoho neoddělitelných), druhý největší kmen na ostrově, pěstují rýži a zeleninu. Odpoledne navštívíme privátní park Vakona na"ostrově lemurů", žijí zde 3 druhy, zde lze také nejlépe lemury fotografovat. Ubytování ve stejném hotelu se snídaní.

Den 18. úterý: Andasibe - Tana, 135 km - 4 hodiny (odlet)
Snídaně v hotelu a cesta zpět do Tana, fakultativně návštěva farmy s plazy Pyeraras, kde lze vidět různé chameleony, hady, lemury, motýly, také případně můžeme zajít do lesa, kde lze najít dva druhy lemurů. Příjezd do Tana, denní použití hotelu Ichotel a transfer na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz