www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Výlety a aktivity - Kapverdské ostrovy KE

Kapverdské ostrovy mohou nabídnout nejen výborné počasí na opalování, byla by škoda nepoznat i něco jiného.

Možnosti výletů:
Denní výlety mezi ostrovy v malém 16 místném letadle ze Sal. Obvykle se vyráží brzy ráno a vrací pozdě odpoledne, můžete se podívat na Boa Vista, Santiago, Sao Vicente a Fogo, doporučuje se předem si výlet objednat, počet míst je omezen.
Výlety po ostrově jsou k dispozici na ostrovech Sal, Boa Vista, Santiago, Sao Vicente a Fogo. Nejzajímavější místa jednotlivých ostrovů včetně Cidade Velha, Pedra de Lume jsou solné pánve na Sal, Monte Verde na Sao Vicente a cesta přes Santo Antao.

Vodní sporty
Díky větrům mají Kapverdské ostrovy skoro ideální podmínky na windsurfing od konce listopadu do června. Na Sal je hlavní oblast na windsurfing jih v Santa Maria, zátoka zde má bílé pláže asi 4 km dlouhé, pro náročnější doporučujeme návštěvu Ponta Preta na západní straně ostrova, vlny jsou zde přes dva metry vysoké a odrážejí se od skal, konal se zde mistrovský světový pohár v roce 2007. Kitesurfing je také oblíbeným sportem na ostrovech, lze se jej zde i učit.

Potápění
Ostrovy jsou rájem pro potápěče, kteří rádi zkoumají vraky lodí, podvodní svět, jeho flóru a velké množství ryb, delfínů, želv a žraloků. Můžeme nabídnout potápění s Cabo Verde Diving, firma má sídlo v hotelu Djadsal v Santa Maria.

Vycházky s průvodcem
Ostrovy mají krásné scenérie a vycházky s průvodci Vám je odhalí nejlépe. Nejlepší výstupy jsou na Santo Antao.

Další aktivity jsou jízda na čtyřkolkách, rybaření, jízda na kole a na koni.

Výlety lodí
* vydejte se lodí podél pobřeží ostrova Sal, můžete se koupat a na lodi je také vybavené na šnorchlování a chytání ryb. Používají se buď plachetnice nebo katamarány. Na katamaránu jsou možné půldenní výlety, na plachetnici půldenní a celodenní.

Sal, Mirages a Salinas
* cesta na východ k Pedra de Lume Salt Pans, kde můžete ochutnat vodu, která je 26x slanější než mořská voda. Od solných dolů se jede do Espargos - hlavní město komerční centrum Salu, kde se zastavíme v Café Bom Día. Pak se pokračuje přes úrodnou oblast Terra Boa, kde se zastavíme na pět minut a budeme obdivovat Mirages a pak se pokračuje do Buracona, známou svými přírodními bazény, kde se můžete smočit a obdivovat fantastické Olho Magico - magické oko. Pak je oběd v typické restauraci v Palmeira a návrat do Santa Maria přes Cabocan Touristic Expansion Zone v krásných dunách ponta Preta, v Santa Maria pak vás čeká návštěva kulturního centra.
Celodenní výlet včetně oběda.

Výlet na čtyřkolkách
Je to kombinace výletu na buggynách a čtyřkolkách, výlet trvá asi 2,5 hodiny, začíná v chráněné oblasti Salt Mines v Santa Maria a Turtle Cementery - želví hřbitov, pojedeme přes duny, přes Shark Bay, kde uvidíte mnoho surfařů. Pak se pokračuje do Poco de Santa Maria, kde pijí zvířata sladkou vodu, pak do Baia da Murdeira. Cesta na čtyřkolkách pokračuje se zastávkou v pěkné zátoce Calheta Funda, kde se dá i vykoupat a najít si mušle. Další zastávka je v Oasis of Algodoeiro, kde jsou mezi stromy osli a ruiny vojenské stavby z doby koloniální. Na cestě zpět se jede přes Ponta Preta a Cabocan, výlet končí v zaprášených vozidlech a pak Vás převezou do jednotlivých hotelů od kanceláře Cabo Quad office.

Neptunus
*obdivujte krásný podmořský život, výlet na hodinu, který vás zavede k různým vrakům - první u Ponta Do Sinó - portugalská parní loď Bolana, potopená v roce 1920, kolem je mnoho krásných rybek. Druhý vrak se nachází na druhé straně Santa Maria Bay a loď se jmenuje Santo Antanao, potopená v roce 1965, pak se vrátíte na Santa Maria Beach.

Výlety na ostatní ostrovy
FOGO - vulkanický ostrov celodenní výlet
Rozmanitá krajina, krásný vulkán a město Sao Filipe se svými sobrados (tradiční koloniální domy), Fogo patří k nejhezčím ostrovům. Prohlídka města Sao Filipe s krásnou architekrurou, pak cesta nahoru k vulkánu, příjezd ke kráteru vulkánu Cha des Caldeiras - nezapomenutelný moment, krásná scenérie kontrastující s vinicemi, zahradami a exotickými plantážemi. Domy v této oblasti jsou z černého kamene a vypadají velmi zajímavě.

BOAVISTA - ostrov dun - celodenní výlet
Je to ostrov kokosu a datlových palem, krásných dlouhých pláží. Po příjezdu do Praia da Chave uvidíte starou továrnu na keramiku s velkým komínem, staré stroje zavalené pískem - zajímavé na fotografování. Pak se pokračuje do Povoacao Velha, kde navštívíte prázdné pláže Santa Monica více než 40 km dlouhé s krásným bílým jemným pískem, zde se můžete vykoupat. Navštívíme také Deserto da Viana, duny, které vytvářejí bizardní krajinu a Sal Rei, projedeme přes Via Pitoresca - známé svými kokosovými a datlovými palmami.

SANTIAGO - nejafričtější ostrov Kapverd - celodenný výlet
Santiago je největší a nejhustěji obydlený ostrov Kapverd. Je zde sídlo vlády, mezinárodních organizací a většina ambasád, po prohlídce města Praia navštívíme Sao Jorge dos Orgaos na cestě do Picos. Po cestě se seznámíte s ostrovem, jeho malými tržišti, studnami a krásnou kopcovitou krajinou. Pak se podíváme na Achada Fazenda a Pedra Badejo drive než dorazíme do Cidade Velha, první kapverdské hlavní město. Poté následuje návštěva Forte Realle de Sao Felipe - hlavní přístav, kde se obchodovalo s otroky mezi Evropou, Amerikou a Afrikou, a ruiny katedrály. Po obědě navštívíme obchodní město Praia a Plateau Zone, kde je mnoho obchodů a bank.

SAO VICENTE - ostrov básníků a hudebníků - celodenní výlet
Město Mindelo je známé svou dobře zachovalou koloniální architekturou a je to velmi kosmopolitní město s bary, kavárnami a velmi přátelskými lidmi. Ve městě se narodilo několik známých básníků a hudebníků, obvykle zde přebývá Cesária Evora, umělec a interpret tradiční kapverdské hudby, povinností je navštívit Café Royal a Café Lisboa. Porto Grande je rušný přístav, zde mohou návštěvních vidět repliku Torre de Belém, která se restauruje a stane se zřejmě muzeem. Ve vnitrozemí ostrova navštívíte Calhau, Praia Grande a Baia das Gatas, kde se konají nejdůležitější festivaly západoafrické hudby každoročně v srpnu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz