www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Z Kapského Města do Johannesburgu - 24 dní kempové safari přes Victoria Falls /DRI

Termín zájezdu:

Odjezdy 2024
Každou sobotu z Kapského města.

 

Cena zájezdu:

2024
62.200 CZK + letenka dle nabídky + vízum 3000 CZK Namibie předem, 30 USD Zimbabwe platí se na místě

 

Tato cesta začínající v dynamickém Kapském městě vás zavede do namibské pouště, dále do divočiny Botswany a Zimbabwe. Během této cesty uvidíte to nejlepší z tohoto regionu. Je to cesta mnoha kontrastů, během které si užijete jízdu po řeče Orange river, výstup na písečné duny nebo safari v nejlepších parcích Afriky.
Ubytování kombinace lodge, chatky a kempy.

Nejvýznamější body: Stolová hora, výlet na kanoích na Orange river, výstpu na písečné duny, Victoria Falls, výlet na lodích v NP Chobe, poušť Namib, NP Etosha, NP Matobo, Delta Okavango, noční projížďka pouští, vyjížďka v otevřených autech 4x4 do Sossusvlei, pěší stopování nosorožců.

Fakultativně: letecké safari v Okavango deltě, projížďka na čtyřkolkách, bungee jumping, raftování, potápění, výlet na lodi.

Strava, vstupy a doprava dle rozpisu v itineráři.
Pokud bude nutné se z nějakého důvodu vyhnout Zimbabwe, prostě se na tuto část cesty vrátíme do Botswany.

Itinerář:

Den 1. - 2.: Kapské Město (2x snídaně)
Skupina se setká v Greenfire Lodge v Kapském městě ve 13 hodin. Odpoledne strávíme objevováním místa. Máme zde jeden a půl dne na prohlídku Kapského Mysu, Hout Bay, Waterfrontu, krásných pláží, vinné farmy a mnoho dalších míst. Také se vydáme pěšky na Stolovou horu. Přesný program záleží na počasí. (Obědy a večeře na vlastní náklady)

Den 3.: Západní pobřeží (snídaně, večeře)
Necháme za za sebou pulzující Kapské město a po posledním pohledu na Stolovou horu se vydáme na sever přes Swartland podél Západního pobřeží do Namaqualand. Na jaře se tato neúrodná oblast promění v kvetoucí louku. Nocovat budeme na pobřeží.

Den 4. - 5.: Orange river (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Dnes překročíme hranice do Namibie a následně dojedeme na břehy Orange river do kempu, který bude naší základnou na následující dva dny. Ještě dnes začneme naše dobrodružství na kanoích. Jakmile si zabalíme všechno vybavení, vydáme se do divočiny. Řeka Orange vytváří úžasné scenerie, jak se kroutí pouští směrem k horám národního parku Richtersveld. Strávíme jednu noc kempováním na březích řeky a druhý den se vrátíme do našeho základního tábora.
Ráno se po snídani vydáme přes oblast Bushbuck ridge do ospalého městečka Hazyview a ubytujeme se v Greenfire Hazyview lodge na březích řeky Sabie River, odpoledne můžeme odpočívat na čihadle na ptáky, vyjít si do lesa nebo se koupat.

Den 6.: Fish river Canyon - Namib (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme rovnou ke kaňonu Fish river. Ten se nachází podél řeky Fish. Jedná se o druhý největší kaňon na světě, protože jeho hloubka dosahuje až 550 m. Ke kaňonu se vypravíme odpoledne, abychom si pak mohli užít pohledu na zapadající slunce. Po prohlídce místa budeme pokračovat do pouště Namib, kde se ubytujeme v kempu Greenfire desert camp.

Den 7.: Poušť Namib (snídaně, oběd, večeře)
Greenfire desert camp se nachází v naší soukromé rezervaci, která je součástí rezervace Namibrand Nature Reserve a která je domovem mnoha zvířat a rostlin typických pro poušť. Během našeho pobytu zde se vypravíme na procházku po blízkém okolí a na safari, včetně nočního safari rezervací, abychom mohli pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Den 8.: Sossusvlei (snídaně, oběd, večeře)
Užijeme si klidné ráno a pak se vydáme přímo k pouštním dunám Sossusvlei. Poslední část naší cesty k dunám si užijeme v otevřeném autě 4x4. Následně se vypravíme pěšky na duny, kde si užijeme krásný výhled. Poté se vrátíme do kempu, kde strávíme noc.

Den 9.: Duny - Swakopmund (snídaně, oběd, večeře)
Dnes nás čeká krátká cesta. Přejedeme Kuiseb kaňon a park Naukluft až do přímořského města Swakopmund, kde strávíme dvě noci v Greenfire lodge Swakopmund.

Den 10.: Swakopmund (snídaně)
Máme zde volný den na prohlídku města, jízdu na čtyřkolkách, dune boarding a další aktivity. Večeři si můžete dát v restauraci (na vlastní náklady).

Den 11.: Brandberg (snídaně, oběd, večeře)
Dnes pojedeme dále na sever až do rybářské kolonie Cape Cross odkud se vydáme dále do vnitrozemí. Pojedeme pouští, abychom si prohlédli malby křováků v Brandberg. Následně si postavíme kemp, kde budeme nocovat. Doufáme, že během dne uvidíme vzácné pouštní slony.

2017: Spitzkoppe (snídaně, oběd, večeře)
Dnes pojedeme na sever ke Skeleton Coast za kolonií tuleňů. Přes poušť se pojedeme podívat na žulové hory kolem Spitzkoppe. Následně si v horách postavíme kemp, kde budeme nocovat. Večer si užijeme pohled na západ slunce.


Den 12. - 13.: Etosha (2x snídaně, 2x oběd, 1x večeře)
Etosha NP (Velké bílé místo suché vody) bohatý na zvěř, vydáme se na safari kolem velké suché pánve a uvidíme slony, stáda antilop a lvy u napajedel. Jednu večeři si užijeme v restauraci v kempu, kde budeme ubytovaní (na vlastní náklady).


Den 14.: Caprivi (snídaně, oběd, večeře)
Necháme za sebou krutou krajinu pouště a vydáme se na sever do bujné oblasti Caprivi. Dnes večer budeme kempovat na březích mocné řeky Okavango.

Den 15. - 16.: Delta Okavango (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Okavango, obrovská řeka, jejíž vody se vlévají do písků Kalahari, vytvářejí jedinečnou vnitrozemskou deltu a unikátní ekosystém, v němž žijí rozmanitá zvířata a vyskytuje se zde neobvyklá flóra. Pohled na antilopu lechwe v zaplavených pláních, ptáci poletující nad vodními liliemi, orli poletující nad vodní hladinou.
Naší cesta do Delty povede skrz kanály, kterými poplujeme nejdříve motorovou lodí a následně mekoro - tradiční lodě vydlabané z jednoho kusu dřeva. Strávíme zde dvě noci v opravdové divočině. Oblast si prohlédneme jak z mekoro tak pěšky, budeme mít možnost si vychutnat jedinečnou odlehlost místa.

Den 17.: Maun (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vyrazíme brzy ráno, abychom se nejdříve na mekoro a následně na motorovém člunu vrátili zpět k našemu trucku. Odpoledne pak dorazíme do Maun a následně budeme pokračovat do Drifters Maun Lodge, kde se osvěžíme a čeká nás večeře. Lodge se nachází na břehu řeky Boteti a nabízí komfortní ubytování, bazén, bar a restauraci.

Den 18.: Pánve Makgadigadi (brunch, večeře)
Užijeme si pohodové ráno v Lodži, třeba u bazénu, než si dáme brunch a následně se vydáme na východ k ohromujícím solným pánvím Makgadikgadi. Zde uvidíme mnoho krásných ptáků a další pouštní zvířata. Kempovat budeme v divočině pod hvězdnou oblohou. Pokud z nějakého důvodu nebude možné pánve navštívit, využijeme některého alternativního kepmu.

Den 19.: Kasane - Viktoriiny vodopády (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme na sever. Necháme za sebou Pánve a vydáme do oblasti Chobe, které je známé obrovskými stády slonů, která se shromažďují na záplavových pláních. Odpoledne si užijeme plavbu po řece Chobe, zde možná uvidíme puku. Přejedeme hranice a noc strávíme v pohodlí Drifters Victoria Falls lodge.

Den 20.: Viktoriiny vodopády (snídaně)
Probudíme se ve Victoria Falls, u vodopádů. Prohlédneme si vodopády a další místa, můžete využít nabízené aktivity, prohlédnout si vesnici, trh se suvenýry a krokodýlí farmu. Můžete si zaplatit přelet nad vodopády, projet se lodí po Zambezi, rafting, safari na slonech. (oběd a večeře na vlastní náklady)

Den 21.: Hwange (snídaně, oběd, večeře)
Pojedeme krátkou vzdálenost do Hwange, které je známé jako jedno z nejlepších konzervačních míst Afriky. Užijeme si zde pěší safari nebo safari v otevčeném autě a následně se ubytujeme v kempu.

Den 22.: Bulawayo - Matobo (snídaně, oběd, večeře)
Dnes pojedeme na jih do Bulawayo - druhého největšího města Zimbabwe. Následně budeme pokračovat do oblasti Matobo, kde si užijeme odpoledne v národním parku. Budeme zde mít možnost pěšky stopovat nosorožce a pozorovat zvěř.

Den 23.: Machete (snídaně, oběd, večeře)
Dnes pojedeme dále na jih a vrátíme se do Jihoafrické republiky. Následně dojedeme do kempu, který se nachází v soukromé rezervaci v údolí Limpopo.

Den 24.: Johannesburg (snídaně)
Před odjezdem se ráno vypravíme pěšky pozorovat kresby křováků v blízkosti kempu. Následně se vydáme do Johannesburku. Cesta končí pozdě odpoledne v Greenfire Johannnesbrug lodge, podle toho je třeba zařídit i odlet, lze zajistit noc navíc, jak před expedicí, tak po ní a transfery na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz