www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Zimbabwe - 16 dní kempové safari z JNB do JNB / DRI

Termín zájezdu:

2023
Odjezd Johannesburg - konec Johannesburg
na vyžádání

 

Cena zájezdu:

2023
50.300 CZK + letenka dle nabídky + vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě) + vízum do Zambie 50 USD nebo Kaza visa. za 50 USD (platí se na místě)

 

Zimbabwe, bezpochyby jedna z nejkrásnějších zemí na jížní polokouli, se může chlubit pozoruhodnými zajímavosti, které zahrnují starobylé ruiny, největší africkou řeku a velký počet rezervací a parků, jako i výbornou turistickou infrastrukturu a přívětivé místní obyvatele. Tato cesta je především kempové safari s omezeným pohodlím, ale neomezeným dobrodružstvím. Pružnost a otevřená mysl jsou zde velmi důležité.

Hlavní body: starobylé památky, procházky v horách, africká kultura, safari na řece Zambezi, rezervace Save River, projížďka lodí na jezeře Kariba, Victoria Falls, pěší safari, safari v otevřeném autě 4x4, Hwange, NP Matobo, stopování nosorožců.

Fakultativní aktivity: rafting, bungee jumping.

Strava, ubytování dle rozpisu.
3 noci ubytování v lodge, 12 nocí v kempu

Itinerář:

Den 1.: Johannesburg - Great Zimbabwe
Odjedeme z Greenfire Johannesburg lodge v 6.30 na sever směrem k hranicím se Zimbabwe, po překročení hranic se vydáme dále na sever směrem k Masvingo. Večer dorazíme do Great Zimbabwe, kde strávíme rvní noc v relativním pohodlí v lodgi. (Oběd a večeře na vlastní náklady.)

Den 2.-3.: rezervace Save River (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Vstaneme brzy a navštívíme památky Great Zimbabwe. Poté budeme pokračovat na východ do rezervace Save River. V této oblasti máme velkou šanci vidět nejzajímavější zvířara Zimbabwe. Strávíme zde dvě noci v kempu a budeme toto místo objevovat pěšky i autem.

Den 4.: Východní pohoří (snídaně, oběd, večeře)
Opustíme Lowveld a pojedeme skrz Mutare do východního pohoří - oblasti s pozoruhodnými scenériemi, lesy, horami a vodopády. Dnešní odpoledne strávíme krátkou procházkou v přilehlých horách. Noc strávíme v kempu.

Den 5.: Chinhoyi (snídaně, večeře)
Dnes vyrazíme brzy ráno a pojedeme směrem na západ do hlavního města Harare, kde si užijeme krátkou zastávku na oběd (na vlastní náklady). Z Harare pak budeme pokračovat do blízkého Chinhoyi, kde strávíme zbytek dnešního dne při procházce v buši obklopující náš kemp.

Den 6.: Jezero Kariba (snídaně, oběd, večeře)
Dnes nás čeká krátký přejezd, než se sestoupíme do údolí řeky Zambezi po cestě, která vede po starých sloních stezkách. Poté pojedeme k jezeru Kariba, které je třetí největší jezero vytvořené člověkem na světě. Odpoledne si pak užijeme vyjížďku na lodi na jezeře. Dnes budeme kempovat na břehu jezera.

Den 7.: Zambia (snídaně, oběd, večeře)
Po návštěvě města Kariba přejedeme hráz do Zambie. Naše další zastávka je Gwabi, které leží na soutoku Kafue a mocné Zambezi. Odpoledne strávíme přípravou na výlet na kanoích. Noc strávíme v kempu.

Den 8.-10..: Výlet na kanoi na řece Zambezi (3x snídaně, 3x oběd, 2x večeře)
Tato mocná řeka je doslova plná hrochů a krokodýlů a láká všechna možná zvířata k napájení. Zambezi nepotřebuje představovat a to oprávněně. Naše dobrodružství začneme v Gwabi a následně budeme pokračovat po řece přes tůně Mana vlastním tempem. Následující dva dny strávíme na vodě pozorováním zvěře a ptáků. Kempovat budeme v divočině na ostrůvcích. Výlet končí na řece Chongwe odtud budeme převezeni na motorovém člunu zpět do Gwabi, kde si nejdříve užijeme večeři v restauraci a následně zde přenocujeme.

Den 11.-12.: Victoria Falls (2x snídaně, 1x oběd, 1x večeře)
Dnes vyrazíme brzy ráno a pojedeme skrz Zambii do Livingstone a následně dojedeme na ohromující Victoria Falls. Zde strávíme dvě noci v Greenfire Victoria Falls lodge. Během našeho pobytu zde budete mít příležitost užít si pohled na Victoria Falls a také spoustu fakultativních aktivit jako je rafting nebo bungee jumping. Jeden ze dvou večerů zde budeme večeřet v restauraci (na vlastní náklady).

Den 13.: Hwange (snídaně, oběd, večeře)
Dnes opustíme Victoria Falls a pojedeme do kempu v Hwange. Dnešní odpoledne/večer strávíme při pěším safari nebo safari v autě 4x4. Noc strávíme v kempu.

Den 14.: Bulawayo - Matobo (snídaně, oběd, večeře)
Ráno vstaneme brzy a po snídani se vydáme do ulic Bulawayo. Následně pojedeme do kempu v Matobo. Odpoledne si užijeme safari v autě 4x4 a pěší stopování nosorožců v národním parku, než se vrátíme do kempu.

Den 15.: Limpopo (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáme na zpáteční cestu do Jihoafrické republiky. Až překročíme hranice, čeká nás ještě krátká cesta do soukromého kempu v rezervaci Kalahari. Odpoledne strávíme odpočinkem a pozorováním zvířat na pozemku.

Den 16.: Johannesburg (snídaně)
Po klidné snídani se sbalíme a vydáme se cestu do Johannesburgu, kam dorazíme odpoledne.

Je třeba mít platný pas. Vízum Zimbabwe na místě (30 USD ), vízum do Zambie na místě (50 USD), spací pytel, polštář, ručník, měkké zavazadlo, peníze na útratu, v ceně je doprovod dvou profesionálních průvodců, strava dle rozpisu, káva, čaj, džus, doprava, místní průvodci, ubytování, vybavení na kempování, vstupy do parků.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz