www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Zimbabwe po vlastní ose

Zimbabwe se opět dostává na seznam destinací v Africe,které je možné prozkoumat po vlastní ose. Auto si lze půjčit na Victoria falls projet za 14 dní hlavní atrakce, cesta dlouhá asi 2000 km. Je třeba si zkontrolovat povinné vybavení auta - výstražný trojúhelník,hasící přístroj atd,

Hlavní zásady cestování po vlastní ose v Zimbabwe :
1. pronájem auta v Zimbabwe je drahé, kromě lokální půjčovny jsou zde i mezinárodní půjčovny, před převzetím auta se kontroluje veškeré povinné vybavení
2.Doporučuje se auto 4x4, které je v některých oblastech jako Mana pools nutné
3.Na silnicích se často potkáte se s tzv. roadblocks - zátarasami,hlavně u větších měst,pokud máte vše v pořádku,pak proběhne vše v klidu, vždy zastavte, sundejte si sluneční brýle, stáhněte okénko a zdvořile pozdravte, zůstaňte trpělivý a zdvořilý. Tyto zátarasy jsou však v poslední době stále méně časté a mizí.
4. Pokud potkáte na silnici slony, jeďte pomalu a obezřetně, srážka se zvířetem je riskantní nejen v parku
5.Pravidla na silnici - povinný je bezpečnostní pás, netelefonovat za jízdy a dodržovat rychlost,můžete za to dostat malou pokutu, vezměte si účet, některé společnosti pokuty refundují .Jezdí se vlevo.
6.Nebezpečí na silnici, stejně jako všude v Africe - zvířata na cestě,nikdy nejezděte rychle, vyhněte se výmolům,neoznačeným autům, ve městě mějte auto zamčené a okénka vytažená, nejezděte v noci.
7. Pohonné hmoty lze koupit,ale vždy se informujte o další benzínce,než se vydáte na cestu a doplňujte nádrž při každé příležitosti, některá místa nepřijímají kreditní karty, takže vždy je třeba mít hotovost, tu také budete potřebovat na placení vstupů do národních parků.
8. Ujistěte se ,že máte všechna telefonní čísla k dispozici od vaší půjčovny aut a plně nabitý telefon, ideálně místní SIM kartu, nespoléhejte na komunikaci přes web. Zásobte se jídlem a pitím.
9. Auto si můžete půjčit s GPS, ale vezměte si i mapy, dobrý průvodce se také hodí, značení často chybí na křižovatkách. V Harare je značení špatné a je tu systém jednosměrek, které nejsou na každé mapě.

Cestu můžete začít na Victoria falls, kde je v nabídce mnoho aktivit, pak pokračovat do NP Hwange, např, kemp Sinamatella Camp na severu, pak se lze vydat na východ do kempu Kapula v centru parku, kde je jen málo lidí. V blízkosti se nachází Masuma Dam, Makwa Pan, kam přicházejí lvi. \na východě také leží Elephant ´s Eye, kam chodí často pít sloni z bazénu. Dále pak můžete navštívit Painted Dog Conservaion centre, toto středisko bylo založeno na ochranu psů hyenových. Za návštěvu určitě stojí vyhlášený kemp The Hide. Dále Vás cesta zavede do Bulawaya,asi 3 hodiny cesty z Hwange. Bulawayo vyrostlo z prvního hlavního města Ndebele Kobulawayo,postavil jej Lobengula v roce 1881. Je tu radnice ve stylu Art deco,jsou tu široké ulice s jacarandami,zajímavé mszeum. Další místo,které je třeba navštívit je Matobo Hills - World´s view,30 km na jih od Bulawaya. Je tu hrob Cecila Rhodese.
Dále pak pokračujeme do Masvinga, další místo ze seznamu UNESCO, Great Zimbabwe.

Cestovat po Zimbabwe znamená budˇ ,že můžete jet po vlastní ose, a pak potřebujete alespoň měsíc, abyste všechna místa, dále pak můžete použít místní letecké chartery, které nabízejí rychlý a spolehlivý způsob přesunu mezi jednotlivými parky a kempy. Lety se potvrzují 24 -48 hodin před odletem. Další možnost jsou privátní transfery, obvykle klimatizovanými minibusy, ale na limitované vzdálenosti. A třetí možnosti je tedy self drive- silnice jsou v dobrém stavu a země je bezpečná, mezi hlavními parky lze použít na dopravu sedan ale pokud chcete do divočiny, určitě budete potřebovat auto 4x4, jezdí se po levé straně, hlavní silnice jsou dobře udržované, zátarasy na silnicích jsou již odstraněny.

Dle vašeho požadavku Vám vytvoříme na míru itinerář : pro milovníky zvířat, kultury, historie, krajiny atd. vždy s ohledem na místní podmínky a možnosti.

Doporučujeme ochutnat místní pivo Bohlinger Lager nebo Amarulu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz