www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Namibie

AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Fotosafari v Africe
Cesty na míru - Afrika(cm)
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Aktivity v Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
Všechny zájezdy
 
 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Ubytování před a po expedici

Nabízíme vám zajištění veškerého ubytování, transferů a exkurzí před a po samotné výpravě. Vyjednali jsme pro vás nejvýhodnější ceny ubytovacích zařízení na místech, kde končí či začínají naše expedice. Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv rezervací ubytování před i po zájezdu. V případě, že nelze zajistit letecký spoj, který by navazoval na začátek expedice nebo když se informativní schůzka koná jeden den před startem expedice a nebo si pouze chcete po dlouhém letu odpočinout, stává se rezervace noclehu nezbytností. Má však i své výhody - protože expedice vyjíždějí brzy ráno, můžete v ten den v klidu sejít ze svého pokoje do hotelové haly, zaregistrovat se a poté nastoupit cestu.

 

Fakultativní aktivity během expedic (ek)

Níže najdete orientační ceny fakultativních aktivi během expedic. Ceny se měí i podle počtu účastníků na aktivitě.

 

Cesty na míru - základní informace (cm)

Neobávejte se ceny, pokud chcete poslat nabídku na cestu na míru, určitě budete příjemně překvapeni. Cesty na míru často vychází výrazně levněji než např. velké skupiny s průvodcem a zážitek z dovolené je mnohem lepší.

 

Nejzajímavější místa Botswany - 8 dní SOA/BH (pk)

Nejzajímavější místa Botswany - 8 dní SOA/BH (pk)

Hlavní atrakce : * Makgadikgadi Pans * Okavango Delta * Poušť Kalahari Cena zahrnuje : dopravu minibusem služby průvodce vstupy do parků ubytování a strava dle rozpisu safari a aktivity dle itineráře Minimální počet účastníků 2, maximálně 20 osob.

 

Uchvacující Zambezi 8 dní SOA/CZ (pk)

Nejzajímavější místa: * Etosha NP * Otavi Mountains * Hoba Meteorite * Mahango Game park * Bwabwatwa Game park * Národní park Chobe Cena zahrnuje: dopravu minibusem služby průvodce ubytování a strava dle rozpisu vstupy a aktivity dle programu Trasa: Odjezdy v úterý z Windhoeku, konec v Botswaně - Chobe NP (lze rozšířit o další dva dny v Chobe nebo navázat na Nejzajímavější místa v Botswaně - pak je návrat do Windhoeku). K dispozici jsou i transfery z Kasane na Victroria Falls (zde různé aktivity jako raftování, jízda na slonech atd.)

 

Kaňony a pouště - 9 dní SOA/CD (pk)

Nejzajímavější místa : * Poušť Kalahari * Fish River Canyon * Luderitz a Swakopmund * Poušť Namib a Sossusvlei Cena zahrnuje : dopravu mikrobusem služby průvodce stravu a ubytování dle rozpisu v luxusních lodgích vstupy a aktivity dle programu Poznámka: min.počet osob 1, max. počet osob 20 odjezd v sobotu z Windhoeku a návrat v pátek do Windhoeku

 

Průzkumník pouště - 7 dní NOM/NCS (ek)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Namibie Zahrnuje : vycházku s průvodcem ke křováckým malbám, Gariep/Orange River, Fish River Canyon, Národní park Namib Naukluf, vycházku s průvodcem v Sossuslvei, Obratník Kozoroha, Swakopmund Kód: NCS Doprava: truck Délka: 7 dní, 6 nocí Strava: 6x snídaně, 6x oběd, 4x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Swakopmund Ubytování: stanové, kempy Navštívené země: Jižní Afrika, Namibie Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) letenku, letištní taxy

 

Průzkumník pouště – 7 dní NOM/NACS (eu)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Namibie Kód: NACS Doprava: truck Délka: 7 dní, 6 nocí Strava: 6x snídaně, 6x oběd, 4x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Swakopmund Ubytování: bungala nebo pevné stany Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) letenku, letištní taxy

 

Delta a Chobe - 8 dní NOM/NAWV (eu)

Kód: NAWV Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně, 7x oběd, 6x večeře Doprava: truck Ubytování: dvoulůžkové pokoje Začátek: Windhoek Konec: Victoria Falls Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Delta a Chobe - 8 dní NOM/NWV (ek)

Navštívené země : Namibie, Botswana, Zimbabwe Kód: NWV Doprava: truck Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně a oběd, 6x večeře Začátek: Windhoek Konec: Victoria Falls Ubytování: ve stanech Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 4.400 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Klasický kaleidoskop a Caprivi Strip v Namibii - 12 dní SOA/CKCZ (pk)

Nejzajímavější místa: * Swakopmund * Damarland * Národní park Etosha * Otavi Mountains * Hoba Meteorite * Bwabwatwa park * Mahango NP * Národní park Chobe Cena zahrnuje: dopravu minibusem služby průvodce ubytování a strava dle programu vstupy a aktivity dle programu Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2-3 týdny) Počet osob: min. 2 osoby a max. 20 osob Trasa: odjezd z Windhoeku v pátek, konec v Kasane v neděli (lze rozšířit o pobyt v Chobe nebo na Victoria Falls)

 

Nejzajímavější místa Namibie - 9 dní SOA/NH (pk)

Hlavní atrakce : * Sossusvlei * Swakopmund * Twyfelfontein * Národní park Etosha Cena zahrnuje : doprava minibusem služby průvodce strava a ubytování dle rozpisu, se snídaní vstupy a aktivity dle programu Poznámka: Odjezdy ve středu z Windhoeku, návrat ve čtvrtek do Windhoeku.

 

Objevování Namibie - 11 dní TH (pk)

Nejzajímavější místa : *divoká zvířata v NP Etosha *krásné křovácké malby v Damarlandu *poklidné městečko Swakopmund *největší duny na světě v Sossusvlei Cena zahrnuje : dopravu klimatizovaným mikrobusem nebo minibusem služby profesionálního průvodce ubytování v 3-4* dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 10x snídani, 7x večeři nosiče vstupy do parků Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3000 CZK, doba vyřízení 2-3 týdny Poznámka: cesta začíná ve Windhoeku ve městě a končí na letišti.

 

Namibijská zkušenost – 12 dní NOM/NACW (eu)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Namibie Kód: NACW Doprava: truck Délka: 12 dní, 11 nocí Strava: 11x snídaně, 11x oběd, 8x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Windhoek Ubytování: dvoulůžkové pokoje nebo pevné stany Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (nutno předem, doba vyřízení 2 - 3 týdny)

 

To nejlepší z Namibie – 12 dní NOM/NCW (ek)

Navštívené země: Jihoafrická republika, Namibie Hlavní body: Cederberg, vycházka za křováckými malbami, Gariep/Orange River, Fish River Canyon, Národní park Namib Naukluft, procházka v Sossusvlei, túra na Spitzkoppe, kmeny Himba, Národní park Etosha Kód: NCW Doprava: truck Délka: 12 dní, 11 noci Strava: 11x snídaně, oběd 11x, 8x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Windhoek Ubytování: ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem)

 

Namibie ve 13 dnech SOA/EN (pk)

Nejzajímavější místa : * poušť Kalahari * Fish River Canyon * Luderitz * Sossusvlei * Swakopmund * Cape Cross * Twyfelfontein * Národní park Etosha Cena zarhnuje : dopravu minibusem služby průvodce vstupy a aktivity dle rozpisu ubytování se snídaní, lze využít dvě varianty tzv.bronzovou a zlatou Poznámka: Min. počet 2 osoby - max. počet 20 osob, odjezdy Windoek v sobotu - návrat ve čtvrtek do Windhoeku přílet do WDH nejpozději v 9hod v den odjezdu, odlet nejdříve v 19 hodin

 

Poušť a delta - 14 dní NOM/NASV (eu)

Navštívené země: Namibie, Botswana, Zimbabwe Kód : NASV Doprava: truck Délka: 14 dní, 13 nocí Strava: 13x snídaně, 12x oběd, 10x večeře Začátek: Swakopmund Konec: Victoria Falls Ubytování: dvoulůžkové pokoje nebo pevné stany Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Poušť a delta – 14 dní NOM/NSV (ek)

Navštívené země: Namibie, Botswana, Zimbabwe Kód : NSV Doprava: truck Délka: 14 dní, 13 nocí Strava : 13 x snídaně, 12 x oběd, 10 x večeře Začátek : Swakopmund Konec : Victoria falls Ubytování : ve stanech Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 4.400 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Z Kapského Města k Viktoriiným vodopádům - 20 dní NOM/NCV/ (ek)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe Kód : NCV Doprava : truck Délka : 20 dní, 19 nocí Strava : 19x snídaně, 18x oběd, 14x večeře Začátek : Kapské Město Konec : Victoria Falls Ubytování : ve stanech Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD

 

Z Kapského Města k Viktoriiným vodopádům - 20 dní NOM/NACV (eu)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Zambie Kód: NACV Doprava: truck Délka: 20 dní, 19 nocí Strava: 19x snídaně, 18x oběd, 14x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Victoria Falls Ubytování: dvoulůžkové pokoje nebo pevné stany Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 2000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Z Kapského Města do Krugerova národního parku – 26 dní /kempy/NOM/NCVJ (ek)

Navštívené země: Jihoafrická republika 2x, Namibie, Botswana 2x, Zimbabwe Kód: NCVJ Doprava: truck Délka: 26 dní, 25 nocí Strava: 22 x snídaně, 20 x oběd, 17 x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Johannesburg Ubytování: ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 4.400 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Z Kapského Města do Krugerova národního parku – 26 dní NOM/NACVJ (eu)

Kód: NACVJ Doprava: truck Délka: 26 dní, 25 nocí Strava: 24x snídaně, 20x oběd, 17x večeře Ubytování: dvoulůžkové pokoje; možnost kempování Začátek: Kapské Město Konec: Johannesburg Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 3.000 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě

 

Z Kapského Města do Nairobi - 41 dní NOM/NCN (ek)

Kempová expedice z Kapského Města do Nairobi - 41 dní Navštívené země: Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe (fakultativně), Zambie, Malawi, Tanzánie, Keňa Kód: NOM/ NCN Doprava: truck Délka: 41 dní, 40 nocí Strava: 39 x snídaně, 35 x oběd, 33 x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Nairobi Ubytování: ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 4.400 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Keni 51,- USD nutno předem vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem (125,- EUR normální) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě

 

Expedice s ubytováním od 28 do 42 dnů (eu)

Delší expedice s ubytováním jsou obdobou expedic kempových, nabízíme několik variant, itineráře na vyžádání: Východní a jižní Afrika NAJN 29 dní - 60.600 CZK + doplatek za single 12.100 CZK + aktivity balíček 35.200 CZK + letenky dle nabídky + víza Z Kapského Města na Vic Falls a Mozambik - NACVM 30 dní - 104.100 CZK + single 18.900 CZK + aktivity 42.000 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Východní Afrika a gorily - NAVMG 35 dní - 88.400 CZK + single 26.000 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do Serengeti 17.000 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenky dle nabídky + víza Jihoafrický okruh - Jižní Afrika, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Svazijsko, Lesotho - 42 dní NACC cena 115.100 + single 18.500 CZK + aktivity 41.100 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Kapské město - Dar es Salaam - 31 dní NACVD cena 97.600 + single 21.100 CZK + aktivity 41.100 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Východní Afrika a Mozambik - 37 dní NANJM cena 98.300 + single 29.000 CZK + aktivity 25.700 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Z Kapského města do Nairobi - 41 dní NACN cena 112.800 + single 29.300 CZK + aktivity 53.900 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Z Delty za gorilami - 44 dní NAJMG cena 114.300 + single 29.800 CZK + aktivity 74.900 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 To nejlepší z Afriky - 55 dní NACMG cena 147.700 + single 35.600 CZK + aktivity 80.800 CZK + letenky dle nabídky + víza

 

Dlouhé expedice od 28 do 56 dnů (ek)

V nabídce máme také expedice, které jsou od 36 dnů až do 56 dnů. Například: 2016 Východní a jižní Afrika, 29 dnů (oba dva směry, kód NJN nebo NNJ) - cena 47.900 CZK (single +2.900 CZK) + aktivity balíček 22.500 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Kapského Města do Dar es Salaam, 31 dnů NCVD - cena 62.200 CZK (single +1.800 CZK) + aktivity 21.200 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a gorily, 35 dní NVMG - cena 66.400 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a Mozambik, 35 dní NNJM - cena 74.500 CZK + single supp. 11.400 CZK + aktivity 25.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza Z Kapského Města na Victoria Falls a Mozambik, 36 dní NCVM - cena 70.500 CZK (single +6.900 CZK) + aktivity balíček 22.200 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Delty ke gorilám, 44 dní NJMG - cena 86.300 CZK (single + 9.900 CZK) + aktivity balíček 59.400 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 To nejlepší z Afriky na 55 dní NCMG - cena 100.900 CZK (single +11.000 CZK) + aktivity balíček 61.000 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + letenka dle nabídky + víza

 

Rady na cestu po vlastní ose

Několik rad na cesty po vlastní ose po Africe: * nejdříve si dobře spočítejte kolik pohonných hmot budete potřebovat * nezapomeňte na to, že spotřeba pohonných hmot se liší podle terénu * nikdy neprojeďte kolem moderně vypadající čerpací stanice, aniž byste pohonné hmoty doplnili, pokud je vaše nádrž již jen z poloviny plná * u aut 4x4 je dobré mít s sebou kanystr a vždy jej doplnit * je třeba mít náhradní benzinový filtr, může se stát , že na některých místech v Africe natankujete nekvalitní pohonné hmoty, nikdy nevylévejte kanystr až do dna

 

Jižní Afrikou po vlastní ose

Jižní Afrikou sami a bezpečně... Na cesty po vlastní ose v JAR však stačí auto 2x2, silnice jsou kvalitní a pokud nezamýšlíte např. cestu do Lesotha nebo jiných méně přístupných míst např. nad Sodwana bay a severněji, auto 2x2 Vám bude bohatě stačit. Pronájmy aut nabízíme v různých kategoriích, vždy se 100% pojištěním, dalším řidičem, neomezenou kilometráží a 24hodinovou asistenční službou po celém území. Pokud si zajistíte u nás i výhodné ubytování, na příletovém letišti na Vás čeká naše služba, která Vám předá originály voucherů na ubytování a také detailní předem připravenou trasu, včetně čísel silnic a také míst, která byste neměli minout. Máte také telefonické spojení na naši asistenční službu, která vám kdykoliv pomůže vyřešit nenadálé situace, včetně zpoždění zavazadel atd. Auta 4x4 Jižní Afrikou sami a bezpečně... Nabízíme vám možnost pronájmu aut 4x4 za bezkonkurenční ceny a pomoc při plánování vaší dovolené po jižní Africe. Tento způsob poznávání je nejen vzrušující, ale i velmi bezpečný a pohodlný. Naše kancelář je vám k dispozici při sestavení itineráře jak pro jednotlivce, tak pro celé skupiny. V naší nabídce jsou čtyřkolky např. značek Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Nissan double cab + single cab, pro posádky od 2 do 10 osob. Jsou vybaveny speciálním úložným systémem, střešní plošinou pro postavení stanů, dále vařičem a veškerým kuchyňským nádobím, kempinkovým zařízením, rezervoárem na vodu a dalšími nezbytnostmi, které vám zajistí bezpečí, klid a pohodlí na vaší cestě. Během vašeho putování máte možnost odpočinout si ve stanových kempech nebo chatkách, které jsou pohodlně vybavené a které vám rádi předem zajistíme.

 

Cesty po vlastní ose v Namibii

V Namibii je dobrá silniční síť a infrastruktura, můžete si sami objevit zemi po vlastní ose. Je však třeba počítat s tím, že vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou velké. Vyžádejte si před cestou u nás itineráře a doporučení na cesty podle délky pobytu. Silnice jsou v Namibii dobré, značení jasné. Hlavní silnice jsou asfaltové ostatní štěrkové. Na nich je třeba dodržovat rychlost 80 km/h. Lze tu jezdit i autem 2x2, ale ne v období dešťů nebo pokud se chcete vydat na cesty do Busmanlandu nebo Caprivi. V Namibii je 42.000 km cest, hlavní silnice jsou dobře udržované a bezpečné, existují zde i cesty off-road. Naše služba Vás může očekávat na letišiti a podat Vám veškeré informace, doprovodit Vás do půjčovny a předat vám mapy a další informační materiály. Tato služba také může přijít do místa prvního ubytování. Auta 4 x 4 Namibií sami a bezpečně... Nabízíme vám možnost pronájmu aut 4x4 za bezkonkurenční ceny a pomoc při plánování vaší dovolené po jižní Africe. Tento způsob poznávání je nejen vzrušující, ale i velmi bezpečný a pohodlný. Naše agentura je vám k dispozici při sestavení itineráře jak pro jednotlivce tak pro skupiny. V naší nabídce jsou čtyřkolky např. značek Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Nissan double cab + single cab. Jsou vybaveny speciálním úložným systémem, střešní plošinou pro postavení stanů, vařičem a veškerým kuchyňským nádobím, kempinkovým zařízením, rezervoárem na vodu a dalšími nezbytnostmi, které vám zajistí bezpečí, klid a pohodlí na vaší cestě. Během vašeho putování máte možnost odpočinout si ve stanových kempech nebo chatkách, které jsou dobře vybavené a které vám rádi předem zajistíme.

 

Pronájem aut - Namibie

V Namibii Vám zajistíme za bezkonkurenční ceny pronájem aut všech kategorií u prověřených půjčoven, což je v Namibii to zásadní. Máme smlouvy se všemi půjčovnami, které jsou akreditované a nabízejí spolehlivá auta. Samozřejmostí jsou také auta s kempingovým vybavením 4x4 nebo bez. Můžeme zajistit pronájem GPS, satelitních telefonů, přívěsů... Pokud si zajistíte auto u nás, na letišti je třeba předložit voucher, který Vám předem dáme a naše služba Vás doprovodí k půjčovně, kde je třeba předložit pas a mezinárodní řidičský průkaz. Za dalšího řidiče se platí poplatek na místě, pokud řídí někdo, kdo není na smlouvě, pak se na toto nevztahuje pojištění. Pokud s autem chcete jet do JAR nebo Botswany, Zimbabwe je třeba předem si vyžádat autorizační dopis. Vždy parkujte na bezpečných místech a nenechávejte cenné věci v autě, auto vždy zamykejte. Nedávejte klíče nosičům na zaparkování a klíče od auta nenechávejte na recepci. Vždy Vám pošleme na vyžádání podmínky půjčoven, abyste předešli nepříjemným překvapením po převzetí auta. Podmínky všech autopůjčoven je třeba si vždy dobře prostudovat, jednotlivé půjčovny se velmi liší.

 

Po vlastní ose autem 4x4 Jižní Afrika, Botswana, Zimbabwe 18 dní

Ukázka itineráře na 18 dní po vlastní ose autem 4x4. Nabídku na ubytování v kempech nebo lodgích Vám rádi pošleme. V Botswaně je vždy nutná rezervace kempů předem. /KEA/

 

Expedice autem 4x4 do pouště Namib

Na zvláštní povolení můžeme nabídnout dvě trasy do zakázaných území v Namibii. Jedna trasa vede jižně od Walvis Bay, je náročná a pouze pro zkušené řidiče aut 4x4, vede nejvyššími dunami na světě, spí se pod hvězdami v poušti. Délka tras je od 3 do 6 dní. Povolení do dun lze získat pouze u nás. Cena zahrnuje průvodce a kuchaře, jejich auto a pohonné hmoty, jídlo 3xdenně, vybavení na vaření, sprcha, suché toalety a vysílačky. Nezahrnuje pohonné hmoty, auta a kempové vybavení klientů, nápoje a občerstvení. Další možnosti jsou kratší expedice dunami s různou náročností.

 

Expedice na motorkách – JAR a Botswana, Zambie, Namibie JEN/MOTJJ15 (cs)

15ti denní expedice na motorkách z Johannesburgu do Johannesburgu Kód : JEN MOT JJ15 Velmi unikátní safari pro motorkáře. Při této cestě uvidíte nejzajímavější místa Botswany, navštívíte také JAR, Livingstone v Zambii, Viktoriiny vodopády a to vše na motorce. Naše cesta zahrnuje ty nejlepší trasy pro motorkáře v Botswaně včetně Národního parku Chobe, Delty Okavango a Caprivi Strip. Jede s Vámi doprovodné vozidlo s přívěsem, které veze vaše zavazadla a veškeré kempové vybavení. Skupinu tvoří maximálně deset motorkářů a průvodce na motorce. Náš řidič a pomocník pojedou v doprovodném voze a setkají se s vámi večer ve kempu. Minimální věk motorkářů je 25 let. Počet osob: malá skupina, min. 4 a max. 10 osob Ubytování: kempy s plnou penzí, 13 x kemp, 1 x lodge Vízum do Zambie 50 USD na místě. Vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem.

 

Denní výlety - Namibie SOA

Fantastická a jedinečná země s nedohlednými horizonty, nekonečnými pouštními dunami a neobvyklými skalními útvary. Velký otevřený prostor, kde rostou vzácné rostliny, které nenajdete jinde na světě.

 

Letecká safari v Namibii SOA

Letecká safari v Namibii jsou provozována pouze vysoce kvalifikovanými piloty, kteří létají jak na pravidelných linkách s malými letadly, tak i navíc provozují charterovou leteckou dopravu. Používají se letadla Cessna 210 a všechna letecká safari s danými daty začínají a končí ve Windhoeku. Klienti jsou vždy vyzvednuti v místě ubytování v den odletu v 8.00, trasy se mohou měnit v závislosti na počasí. Maximální povolená váha zavazadla je 10 kg a z bezpečnostních důvodů své potřeby pro cestování můžete převážet letadly pouze v měkké tašce. Zavazadla navíc lze uložit na bezpečném místě ve Windhoeku. V ceně leteckých safari je zahrnuto: Ubytování, doprava a aktivity dle programu, služby pilota hovořícího dvěma jazyky - angličtina/němčina. Vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem.

 

Cestování s dětmi v Africe

I v Africe najdeme mnoho destinací, kam lze cestovat s dětmi. Např. kapská oblast v Jižní Africe je ideální pro rodiny - je tu vše, není tu malárie. Východní Afrika je ideální pro kombinaci safari a pláž. Nejdříve se seznamte s destinacemi, které přicházejí v úvahu pro cestování s dětmi, v druhé časti Vám uděláme výběr podle věku dětí. S dětmi na safari: * safari vyjížďky by měly být max. dvě hodiny dlouhé * je dobré, aby děti s sebou měly papír a pastelky * hrajte si s nimi, kdo uvidí první zvíře * mějte stále dost tekutin a sušenek * když je to možné a povolené, vystupte z auta, nechte si děti pohrát s ostatními * nestěhujte se každý den * snažte se zastavit, když děti chtějí a je to možné * děti si užijí i své dalekohledy a kamery * nechte je sbírat semínka, kosti, ale vyhněte se věcem, které koušou a páchnou, pak si vždy umyjte ruce Můžeme Vám připravit speciální safari balíčky vhodné i pro děti na vybraných místech, která jsou pro děti vybavena. (Robin House, Luangwa safari house, Chongwe river safari house, Tangla house, Shiwa N´gandu v Zambii např.), Tinswalo v JAR a další.

 

Seznámení s místními komunitami Namibie

Chcete poznat původní obyvatelsto Namibie, podpoříte je i tím, že se ubytujete v kempech, které jsou vedeny místními komunitami nebo si koupíte jejich výrobky, najmete si místního průvodce nebo se najíte v místních restauracích.

 

Potápění v Namibii

Do největší hloubky na světě se potopila jediná žena v roce 2004, která zdolala hloubku 221 metrů, Verna van Schaik, potopila se také do bezedného jezera v Namibii. Potápění v Namibii ? Jsou tu vynikající jeskynní útvary a podzemní jeskyně. Potápění v Namibii je pouze pro pokročilé, všichni potápěči musí mít kvalifikaci na ponory pod 50 metrů, není zde možnost doplnění helia. Vybavení si lze půjčit od místních operátorů, nejlepší doba je od dubna do října, když nejsou polední teploty tak vysoké. Otjikoto - leží u města Tsumeb, 450 km od Windhoeku, je zde kemp, místa na potápění jsou od 26 m do 90 m, musí se sestoupit 6 metrů k hladině a veškeré potápění musí být za asistence místních operátorů. Lake Guinas leží u Otjikoto, ale není zde ubytování, jezero je privátní a potápění lze pouze s povolením. Harasib a Dragonś Breath - je třeba zvláštní kvalifikace, i slaňování, je třeba zvláštní dlouhodobé přípravy.

 

Co lze dělat v Namibii

V oblasti Sossusvlei můžete pozorovat mlhu táhnoucí se nad písky Sossusvlei, vystoupit na Dunu 45, obdivovat zbytky stromů v Dead Vlei - to jsou nejznámější poklady pouště Namib. Ale Národní park Namib Naukluft patří k největším na světě a tak je zde atrakcí mnohem více. Jedinečným zážitkem jsou celodenní nebo několika denní výlety autem do pouště Namib, které lze podniknou s místními průvodci, kteří znají dobře místní prostředí. Lze jet i vlastním autem 4x4 vhodným na překonávání dun. Toto je zážítek pro milovníky dobrodružství a jízdy autem 4x4 v náročném terénu. I tento zážitek Vám můžeme nabídnou v rámci Vaši cesty. V poušti se teplota mění od 50°C a klesá až na nulu. Nejlepší období od dubna do října, v létě se do pouště nejezdí, není zde žádné vybavení ani zdroje vody. Krátké výlety lze udělat z Walvis Bay, z Luderitzu. Nikdy se o tento výlet nepokoušejte na vlastní pěst.

 

Houseboaty v Namibii

V Caprivi Stripu v Namibii se můžete plavit na houseboatu. Ichobezi Mukwae je jeden z houseboatů, který vyjíždí z Ichingo River lodge na Impalila Island na soutoku řek Chobe a Zambezi (proto Ichobezi). Plavba je dlouhá 25 až 30 km na těchto dvou řekách a spojujících kanálech. Můžete zde vidět stáda bůvolů, antilopy puku a krokodýly. Vízum do Namibie 2000 CZK nutno předem.

 

Desert Express - Namibie 2 dny SOA

Desert Express je ideálním způsobem dopravy mezi Windhoekem a Swakopmundem. Ve vlaku jsou pohodlná kupé, výborné jídlo, můžete si užít nekonečné pohledy do pouště. Cesta zahrnuje také safari v Okapuka Game Ranch brzy ráno, ve Stingbank výlet do Kahn Valley. Vlak má 24 kupé, každé pro jednoho, dva nebo tři pasažéry, je tu klimatizace, topení, v kupé jsou koupelny a toalety. Cestující mohou chodit do elegantní lounge, baru a veké restaurace. Velká okna ve vlaku zaručují pěkné výhledy. Cestující, kteří jedou po vlastní ose, mohou naložit auta za poplatek na vlak a pak pokračovat v cestě. Vlak jezdí v obou směrech v daných dnech v týdnu. V ceně je zahrnuta plná penze a výlety během cesty. Vízum do Namibie 2000 CZK nutno předem.

 

Etnografické cesty - Afrika

Na vyžádání Vám pošleme seznam a data speciálních etnografických cest do Afriky. Jedná se o mezinárodní skupinky, vždy vedené zkušeným etnografem, který vás zavede na poslední místa původních afrických kmenů. Seznámíte se mimo jiné s jejich zvyky, kulturou a dozvíte se i mnohem více o zemi,kde žijí.

 

Pronájem aut v Africe

V Africe Vám zařídíme jakýkoliv pronájem aut, za lepší ceny, než najdete na vyhledávačích, podmínky pronajmu vás nepřekvapí dodatečnými platbami: Zkušenost s pronájmem aut máme více než 25 let.

 
 

Wellness - Afrika

V poslední době se klade stále více důraz na mentální a fyzickou pohodu na cestách. Trh s wellness turistikou se stále více rozrůstá a Afrika má v tomto ohledu velkou naději, že se stane vyhledávaným kontinentem. Cesty do Afriky neznamenají je safari v autě, ale do programu lze zařadit mnoho aktivit, které Vám pomohou jak k duševní ,tak i fyzické regeneraci.

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Po vlastní ose - Namibie- Botswana

Pokud budete cestovat po vlastní ose autem 4x4, je velmi snadné navštívit obě dvě země najednou. Začít můžete ve Windhoeku,kde zajistíme vypůjčení auta u spolehlivé auto půjčovny. Poznat Namibii je nejlepší po vlastní ose, vypůjčeným autem a předem připraveným itinerářem.

 

Aktivity na vodě v Africe

Dívat se na svět z vody Vám dá zcela novou perspektivu, kromě pobřeží, ze na lodi jezdit po řekách a jezerech. Zde jsme Vám vybrali několik nejznámějších míst.

 

Vic Falls, Delta Okavango a Caprivi - 8 dní TH (pk)

Nejzajímavější místa: * Maun * Delta Okavango * Caprivi Strip * NP Chobe * Viktoriiny vodopády Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným mikrobusem nebo minibusem služby profesionálního průvodce ubytování ve 3* - 4* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 7 x snídaně, 7 x večeře nosiče Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3.000 CZK, doba vyřízení 2-3 týdny fakultativní aktivity

 

Ohromující NP Etosha - 4 dny TH (pk)

NP Etosha se nachází v Namibii. Je to známá rezervace v přímo snovém prostředí připomínající poušť. Na této okouzlující cestě uvidítě divoká zvířata, jejichž domovem je suchá pánev Kalahari. Cena zahrnuje : dopravu klimatizovaným mikrobusem nebo minibusem služby profesionálního průvodce ubytování v 3-4* dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 3x snídani, 3x večeři nosiče vstupy do parků Cena nezahrnuje: vízum do Namibie 3.000 CZK, doba vyřízení 2-3 týdny Poznámka: cesta začíná ve Windhoeku.

 

Namibijské dobrodružství - 11 dní SOA/NA (pk)

Tato cesta vás zavede mimo známé cesty, do odlehlejších parků a budete mít také příležitost objevovat místní faunu a flóru pěšky. Při této cestě budete Namibii objevovat všemi svými smysly. Nejzajímavější místa : * NP Etosha * Damaraland * Swakopmund * Sossusvlei Cena zahrnuje : doprava minibusem služby průvodce strava a ubytování dle rozpisu, se snídaní vstupy a aktivity dle programu Poznámka: Odjezdy v sobotu z Windhoeku, návrat v úterý do Windhoeku.

 

Namibie - 16 dní kempové safari z Windhoeku do Windhoeku /DRI

Země stále trvajícího slunečního svitu, kde půda žádá nebe o déšť, nekonečná krajina táhnoucí se stovky kilometrů. Pouště, zvířata a rostliny přizpůsobené drsným podmínkám. Tato cesta zahrnuje všechna nejdůležitejší místa střední a severní Namibie, ale také vede mimo hlavní trasy. Hlavní místa a body: prohlídka města Windhoek, Kalahari, NP Kgalagadi, Fish river kaňon, horké prameny Ai-Ais, řeka Orange, město duchů Kolmanskop, Luderitz, poušť Namib, safari v otevřených autech, Spitzkoppe, pěší safari, Damaraland, Swakopmund, soukromý kemp v poušti, noční vyjížďka v poušti, duny Sossusvlei, NP Etosha, výlet autem 4x4 do Sossusvlei, NP Waterberg, rezervace Palmwag. Fakultativně - jízda na čtyřkolkách, sjíždění dun, plavba na lodi na moři. Strava, ubytování, vstupy dle rozpisu (1x hotel, 2x lodge, 13x kemp)

 

Z Kapského Města do Johannesburgu - 24 dní kempové safari přes Victoria Falls /DRI

Tato cesta začínající v dynamickém Kapském městě vás zavede do namibské pouště, dále do divočiny Botswany a Zimbabwe. Během této cesty uvidíte to nejlepší z tohoto regionu. Je to cesta mnoha kontrastů, během které si užijete jízdu po řeče Orange river, výstup na písečné duny nebo safari v nejlepších parcích Afriky. Ubytování kombinace lodge, chatky a kempy. Nejvýznamější body: Stolová hora, výlet na kanoích na Orange river, výstpu na písečné duny, Victoria Falls, výlet na lodích v NP Chobe, poušť Namib, NP Etosha, NP Matobo, Delta Okavango, noční projížďka pouští, vyjížďka v otevřených autech 4x4 do Sossusvlei, pěší stopování nosorožců. Fakultativně: letecké safari v Okavango deltě, projížďka na čtyřkolkách, bungee jumping, raftování, potápění, výlet na lodi. Strava, vstupy a doprava dle rozpisu v itineráři. Pokud bude nutné se z nějakého důvodu vyhnout Zimbabwe, prostě se na tuto část cesty vrátíme do Botswany.

 

Z Kapského Města na Victoria Falls (Namibie, Botswana) - 21 dní SW/CV21; 14 dní SW/CW14 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie a Botswany - NP Etosha, Swakopmund, Fish River Canyon, Kalahari, Okavango a v Zimbabwe Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy,veškeré kempové vybavení kromě spacího pytle a polštáře, dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Kapského města ve čtvrtek v 8.00 ráno a cesta končí ve středu v 8.00 ráno na Viktoriiných vodopádech (respektive ve středu v 8.00 ráno ve Windhoek pro CW14).

 

Z Windhoeku na Victoria Falls Elephant track - 14 dní SW/WVac14 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie, Botswany - Caprivi, Etosha, Sossusvlei a v Zimbabwe Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, ubytování v chatkách nebo lodge, dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce. Cena neobsahuje: vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Windhoek v neděli v 8.00 ráno a cesta končí na Victoria Falls v sobotu v 8.00 hodin.

 

Botswana & Zimbabwe - 15 dní SW/BZac15 (p12S)

Jedinečná příležitost jak poznat nejlepší parky v Botswaně, s malou skupinou maximálně 12 osob. Cesta začíná na Viktoriiných vodopádech a zde také končí. Ubytování je kombinace chatek a lodge. Strava je uvedena v itineráři. Cena zahrnuje: všechny vstupy, dopravu speciálním autem 4x4 s velkými okny, veškeré kempové vybavení, služby profesionálního průvodce, strava dle itineráře. V ceně není zahrnuto: vízum do Zimbabwe 30 USD, platí se na místě.

 

Z Kapského Města do Windhoeku - 13 dní SW/CWa13 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie - NP Etosha, Swakopmund, Sossusvlei a Fish River Canyon. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, ubytování v chatkách nebo penzionech (viz itinerář), dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Kapského města ve středu v 8.00 ráno a cesta končí v pondělí v 8.00 ráno ve Windhoek.

 

Z Kapského Města na Victoria Falls - 21 dní SW/CVa21 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie a Botswany - NP Etosha, Swakopmund, Fish River Canyon, Kalahari, Okavango a v Zimbabwe Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, ubytování v chatkách nebo penzionech (viz itinerář), dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Kapského města ve středu v 8.00 ráno a cesta končí v úterý v 8.00 ráno na Viktoriiných vodopádech.

 

Namibie & Zambezi - 15 dní SW/NBa15 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie - Caprivi, Etosha, Sossusvlei, Okavango a v Zambii Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, ubytování v chatkách nebo penzionech (viz itinerář), dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Zambie 50 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Livingsotne v neděli ve 14.00 a cesta končí v neděli v 8.00 ve Windhoek.

 

Namibie & Botswana jižní okruh - 21 dní SW/NBa21 (p12)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie, Botswany - Caprivi, Etosha, Sossusvlei, Kalahari a Křováky, Okavango a v Zambii Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, použití kempového vybavení, kromě spacích pytlů a polštářů, dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Zambie 50 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 4.400 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Livingsotne v neděli ve 14.00 a návrat je v sobotu do Livingstone ve 12.00.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Safari na koních v Africe

10 nelepších safari na koních v Africe najdete zde : http://magazine.africageographic.com/weekly/issue-49/10-best-horseback-safaris-africa/

 

Namibie - ukázky itinerářů

Namibie nabízí širokou škálu možností pro cestovatele, od self-drive až po letecká safari, je tu vynikající výběr ubytování. Zde uvedeme pouze tři možnosti, ale na vyžádání Vám vytvoříme jakýkoliv itinerář.

 

Kempová expedice - 12 dní Namibie /DRI

Země stále trvajícího slunečního svitu, kde půda žádá nebe o déšť, nekonečná krajina táhnoucí se stovky kilometrů. Pouště, zvířata a rostliny přizpůsobené drsným podmínkám. Tato cesta zahrnuje všechna nejdůležitejší místa střední a severní Namibie, ale také vede mimo hlavní trasy. Hlavní místa a body: Kaokoveld, Epupa Falls, safari v otevřených autech, Spitzkoppe, pěší safari, Damaraland, Swakopmund, soukromý kemp v poušti, noční vyjížďka v poušti, duny Sossusvlei, NP Etosha, výlet autem 4x4 do Sossusvlei. Fakultativně - jízda na čtyřkolkách, sjíždění dun, plavba na lodi na moři. Strava, ubytování, vstupy dle rozpisu (2x lodge, 9x kemp).

 

Tváře Namibie 11 dní SOA/FON

Nejzajímavější místa : * Etosha NP * Owamboland a jeho kultura * Kaokoland a kultura Himbů * Damaraland * Swakopmund * Cape Cross * Sossusvlei

 

Klasický kaleidoskop 7 dní SOA/CK (pk)

Navštívená místa: *Swakopmund *Damaraland *NP Etosha min.2 osoby, max.20 osob odjezdy v pátek

 

Čistá Namibie - 15 dní JEN (pJ)

Délka: 15 dní Trasa: z Windhoeku do Windhoeku Dva týdny poznávání divokých zvířat, místních kmenů a nezapomenutelných dun. Cesta začíná i končí ve Windhoeku a zahrnuje zvířata v NP Etosha, pohled do života kmene Himba, vodopády Epupa, pobřežní město Swakopmund a největší duny na světě v Sossusvlei. Ubytování: 7x v kempech a 7x v bungalech, 14x snídaně, 12x oběd, 10x večeře Počet osob: malé skupiny min. 4 osoby a max. 10 osob Zahrnuje: transfery z a na letiště, prohlídka Windhoeku, safari v NP Etosha, návštěva kmene Himba v severní Namibii, návštěva Epupa falls, skalní malby v pohoří Erongo, Cape Cross - lachtaní kolonie, Swakopmund, duny v Sossusvlei a Sesriem.

 

Botswana – výlet do divočiny - 15 dní JEN (pJ)

Navštívené země : Zimbabwe, Namibie, Botswana 15 dní z Vic Falls do Vic Falls Nejzajímavější místa : nádherné Viktoriiny vodopády, plavba při západu slunce v rezervaci Chobe, Magkadikgadi Pans, safari v Národním parku Moremi, Maun, Khwai River, Delta Okavanga na mokoro, Národní park Mahangu, Popa Falls, Západní a Východní Caprivi, plavba lodí po řece Kwando, safari v národním parku Mudumu. Cena zahrnuje : transfery z letiště a na letiště safari v NP Hwange, návštěvu střediska Painted Dog (psi hyenovití), denní a noční safari v oblasti Khwai, celodenní safari v Moremi, plavba na mokoro, safari v NP Bwabwata, plavbu na lodi na řece Chobe při západu slunce, ranní safari v NP Chobe, prohlídka vodopádů s průvodcem. ubytování: 14x v lodgích dopravu autem 4x4 malé skupiny min. 4 osoby, max. 12 osob plnou penzi

 

Angola a severní Namibie 15 dní /JEN (pJ)

Ubytování: 12x kemp, 2x lodge Počet osob: min.6, max.12 Strava: plná penze V ceně zahrnuto: doprava autem 4x4, výlet za gepardy, návštěva vesnice Himbů, 1 a půl dne safari v NP Etosha, letištní transfery Je to objevná cesta do odlehlých míst, která navštívilo jen málo lidí. Pojedeme po písečných cestách, spát budeme pod hvězdami a potkáme se s kmeny, kterým je moderní civilizace cizí. Budete si muset odepřít komfort, jelikož terén je zde velmi náročný. Můžeme mít zpoždění i kvůli přechodu hranic, špatným cestám a výmolům. Je to opravdové dobrodružství.

 

Z jihu na sever – z Kapského Města k Viktoriiným vodopádům - 22 dní JEN/NE22 (pJ)

Kód: JEN NE22 Vaše cesta začíná v Kapském Městě, městě s krásnými scenériemi a rušným nočním životem. Projedete Cedrové hory, zastavíte se u řeky Orange, kde se projedete na kanoi, a u Fish River Canyon. Uvidíte nádherné duny v Sossusvlei, můžete sledovat stopy pouštních slonů, pozorovat lachtany na Cape Gross. Poté pokračujete do NP Etosha na safari a do Delty Okavango a NP Chobe v Botswaně. Cestu zakončíte na Victoria Falls. Ubytování: 21x v lodge, strava: 21x snídaně, 18x oběd, 12x večeře V ceně zahrnuto: letištní transfery, návštěva Cedrových hor a ochutnávka čaje Rooibos, výlet na kanoe, zastávka u horkých pramenů Ai - Ais, západ slunce nad Fish River Canyon, návštěva dun Sossusvlei a Deadvlei, Sesriem Canyon, prohlídka Swakopmundu, prohlídka skalních maleb Křováků v Brandberg a Twyfelfontein, návštěva vesnice Himbů, safari v NP Etosha, návštěva západního Caprivi, plavba na mokoro v deltě Okavango, safari v NP Mahangu, ranní safari a plavba na lodi v NP Chobe, prohlídka Victoria falls s průvodcem. Malé skupiny min. 4 osoby max. 12 osob. Vízum do Zimbabwe 30 USD se platí na místě. Vízum do Namibie 4.400 CZK 2vstupné nutno předem.

 

Od severu k jihu - Viktoriiny vodopády – Kapské Město - 22 dní JEN (pJ)

Jeden z divů světa Viktoriiny vodopády jsou perfektním začátkem vaší 22 denní cesty. Vynikající safari v Botswaně na tradičních vydlabaných kanoích mokoro, Etosha, kde žije více než 114 druhů savců, nejvyšší duny na světě v Namibii, navštívíte Fish River Canyon, projedete se na kanoi po řece Orange a přes malebné pohoří Cederberg dojedete do Kapského Města. Tři možnosti: 21x ubytování v lodgi, 21x snídaně, 18x oběd, 12x večeře Malé skupiny s min. 4 osobami a max. 12 osobami. Vízum do Zimbabwe 30 USD se platí na místě. Vízum do Namibie 4.400 CZK 2vstupné nutno předem.

 

Velké transafrické safari – ubytování lodge - 22 dní JEN (pJ)

Délka: 22 dní Trasa: z Victoria Falls do Victoria Falls Navštívené země: Zimbabwe, Namibie, Botswana Nejzajímavější atrakce: nádherné africké safari – více než tři týdny pozorování zvěře, seznamování se s místní kulturou a scenériemi, které může nabídnout pouze Afrika. Od prvního momentu na Viktoriiných vodopádech, přes nádhernou krajinu Namibie a množství zvířat v Botswaně. Počet osob: malá skupina min. 4 a max. 10 osob Ubytování: luxusní lodge s plnou penzí Doprava: auta 4x4

 

Delta, Chobe a Kruger - 15 dní NOM /NAJBK (eu)

Navštívené země: JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe Délka: 15 dní, 14 nocí Strava: 12x snídaně, 10x oběd, 10x večeře Ubytování: 2 lůžkové pokoje; možnost jet i kempově, cena na vyžádání Začátek Johannesburg, konec Johannesburg Doprava: safari truck Min. 4, max. 18 osob Aktivity balíček: safari v Stevensford Reserve, 3 dny Delta, safari v NP Chobe, projížďka lodí Chobe NP, vstup do NP Vic Falls, celodenní safari v NP Kruger v autě 4x4, večerní a ranní safari

 

Delta a Kruger - 14 dní NOM /NAWJ (eu)

Navštívené země: JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe Délka: 14 dní, 13 nocí Strava: 12x snídaně, 9x oběd, 9x večeře Ubytování: 2 lůžkové pokoje; možnost jet i kempově, cena na vyžádání Začátek Windhoek, konec Johannesburg Doprava: safari truck Min. 4, max. 18 osob Aktivity balíček: 3 dny Delta návštěva solných pánví Nata projížďka lodí Chobe NP vstup do NP Vic Falls NP Kruger celodenní safari v autech 4x4 večerní safari a ranní pěší safari

 

Delta, Chobe a Kruger 15 dní NOM / NJBK (ek)

Navštívené země: JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe Délka: 15 dní, 14 nocí Strava: 10x snídaně, 9x oběd, 9x večeře Ubytování: kempové Začátek Johannesburg, konec Johannesburg Doprava: safari auto Min. 4, max. 18 osob Aktivity balíček: safari v Stevensford Reserve, 3 dny Delta, safari v NP Chobe, projížďka lodí Chobe NP, vstup do NP Vic Falls, celodenní safari v NP Kruger v autě 4x4, Kwa Madwala večerní a ranní safari

 

Namibie a Botswana - 14 dní ATC/VS14 (eA)

Kód: VS14 (z Victoria Falls), SV14 (z Swakopmund) Navštívené země: Zimbabwe, Botswana, Namibie Začátek: Viktoriiny vodopády, Victoria Falls Rest Camp, Parkway Drive, sraz 8.45. Lze jet i opačně ze Swakopmundu, Swakop Lodge, 42 Nathaniel Maxulili St. Konec: Swakopmund nebo Viktoriiny vodopády Délka: 14 dní, 13 nocí Ubytování: ve stanech Stravování: 13x snídaně, 11x oběd, 11x večeře Doprava: speciální truck Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie na místě. 1200 NAD vízum do Zimbabwe cca 30,- USD na místě Předodjezdová schůzka den před odjezdem v 17.00 hod. v místě odjezdu.

 

Namibie - Botswana - Poušť a Delta + vodopády v Zambii 21 dní SW/NB21; 15 dní SW/NB15 (p12S)

V malých skupinách max. po 12 osobách navštívíte nejkrásnější místa Namibie, Botswany - Caprivi, Etosha, Sossusvlei, Kalahari a Křováky, Okavango a v Zambii Victoria Falls. Cena obsahuje: dopravu, všechny vstupy, použití kempového vybavení, kromě spacích pytlů a polštářů, dopravu ve speciálních safari autech, jídlo dle itineráře, služby profesionálního průvodce, výlet na mokoro v Deltě Okavango. Cena neobsahuje: vízum do Zambie 50 USD (platí se na místě), vízum do Namibie 2000 CZK nutno předem. Odjezdy jsou z Livingsotne v neděli ve 14.00 a návrat je v sobotu do Livingstone ve 12.00 (případně pro NB15 je konec cesty 15. dne v 8.00 ve Windhoek).

 

Namibia - wildlife

Expedice auty 4x4 s českým průvodcem - zaměřená hlavně na offroadové ježdění a poznávání méně známých lokalit.

 

Raftování na řekách v Africe

Není lepšího způsobu jak poznat africké řeky, než je sjet. Zde uvádíme deset nejlepších míst pro raftování/ sjíždění řek v Africe.

 

Z Kapského Města na Victoria Falls + Mozambik 36 dní NOM/NCVM (ek)

Kombinace expedice Z Kapského Města do Krugerova NP + Objevování Mozambiku NCJV + NJMJ

 

4 země za 25 dní NOM/NCVZJ (ek)

Navštívené země: JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe Délka: 25 dní, 24 nocí Strava: 24x snídaně, 23x oběd, 18x večeře Ubytovaní: stanové, kempy; možnost i s ubytováním, cena na vyžádání Začátek Kapské město, konec Johannesburg Doprava: truck Cena zahrnuje: vycházka s průvodcem v Cedrových horách, Gariep (Orange) River, NP Namib - Naukluft, vycházka s průvodcem v Sossusvlei, Duna 45, Spitzkoppe, setkání s Himby, 2 noci v NP Etosha, 2 noci výlet do delty Okavanga, plavba na mokoro, plavba na lodi v NP Chobe, NP Victoria Falls. Balíček aktivit: ochutnávka vín, procházka v poušti, návštěva Himbů, tři dny v Deltě, návštěva solných pánví v Nata, safari v NP Chobe, plavba po řece Chobe, vstup na Vic Falls, odpolední safari v NP Hwange a v NP Matopo.

 

Vodopády a divočina 14 dní NOM/ NJVJ (ek)

Při této expedici navštívíte: JAR, Botswanu, Namibie a Zimbabwe Délka: 14 dní, 13 nocí Strava: 12x snídaně, 13x oběd, 11x večeře Ubytování: kempy Začátek cesty: Johannesburg, konec cesty Johannesburg Doprava: truck Cena zahrnuje: Okavango Delta plavba na mokoro NP Chobe a plavba po řece Chobe Victoria Falls výlet na kanoe po řece Zambezi

 

Po vlastní ose z Kapského Města do Windhoeku 12 dní /SOA

Podle požadavku vám k ubytování nabídneme i auto, navštívíte Calvinia, Augrabies, Kgalagadi Transfrontier Park, Fish River Canyon, Luderitz a Sossusvlei.

 

Cesta po vlastní ose s vlastním stravováním 13 dní Namibie /SOA

Nezávislí cestovatelé si mohou užít volnost při cestách po Namibii a také mít možnost si vařit sami. Vařením ušetříte peníze a ubytování, které jsme vybrali má vždy vybavenou kuchyňku, což není možné v hotelu. Navštívíte NP Etosha, Damaraland, Swakopmund, Sossusvlei, Lake Oanob Resort.

 

Autem se stany na střeše po namibijských cestách 23 dní /SOA

Auto se stanem na střeše a veškerým kempovým vybavením je ideálním prostředkem pro dopravu po Namibii, můžeme Vám nabídout speciální ceny na tato auta. Při této cestě za 23 dní navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Orange River, Luderitz, Sossusvlei, Swakopmund, Twyfelfontein, Damaraland, Ovahimby, Epupa Falls, NP Etosha, Waterberg. Tuto dlouhou cestu lze zkrátit např. i na 13 nebo 11 dní apod.

 

Namibie intenzivně 19 dní po vlastní ose/ SOA

Tato cesta kombinuje ubytování jak v kempech - tedy pod stany, tak v pensionech a chatkách, auto Vám nabídneme vždy podle požadavků. Doporučujeme auto 4x4, vzhledem k tomu, že přístupy do některých kempů nejsou po asfaltových silnicích. Navštívíte Pravěké zkameněliny Mesosaurus Dinosaur, Orange River, Sossusvlei, Swakopmund, Spitzkoppe, Damaraland, NP Etosha, Waterberg Plateau Park.

 

Spektakulární Namibie 10 dní po vlastní ose /SOA

Nejzajímavější místa při této cestě jsou Sossuvlei, Swakopmund, Damaraland, NP Etosha, Waterberg Plateau Park. Auto nabídneme, vždy podle požadavku klienta. Ubytování je velice kvalitní.

 

Magický jih Namibie po vlastní ose 10 dní/ SOA

Navštívíte poušť Kalahari, Kgalagadi Transfrontier Park, Fish River Canyon, Luderitz a Sossusvlei. Doporučujeme auto 4x4, zajístíme.

 

Mokřada a pouště po vlastní ose 9 dní/ SOA

Navštívíte NP Chobe, pánve Makgadikgadi, Okavango Deltu, poušť Kalahari a potkáte se s Křováky. Doporučené auto 4x4.

 

Poznejte Caprivi po vlastní ose 6 dní/ SOA

Navštívíte oblasti Kavango, Národní park Bwabwata, Národní park Chobe. Doporučuje se auto 4x4, cena je uvedena bez auta.

 

Kulturní mozaika - za kmeny Namibie 13 dní / SOA

Při této cestě navštívíte Křováky, Swakopmund, Damaraland, Damary, Himby, vodopády Epupa, Ovahimby a Národní park Etosha. Namibie se pyšní velice zajímavými kmeny, které ještě udržují své dávné tradice z minulosti.

 

Fotosafari NAMIBIE, pouštní království

Hledáte dobrodružství v afrických pouštích, nabízíme Vám jedinečnou možnost cestovat s námi do Namibie. Během fotosafari v Namibii navštívíme světoznámou poušť Sossusvlei, která patří mezi nejkrásnější pouště na planetě. Splníme Vám ta nejtajnější přání o cestování tajemnou Afrikou. Fotosafari bude zaměřeno na fotografování zvířat v národním parku Etosha a fotografování pouštní krajiny a písečných dun v poušti Sossusvlei. Navštívíme nezapomenutelné divoké pobřeží Atlantiku, známé jako pobřeží koster a vstoupíme do tajemného světa Himbů. Prožijeme několik dnů fotografováním zvířat v nejznámějším národním parku Namibie, v Etoshi. Jedinečná akce, která spojí téměř vše, co si jen fotograf může přát.

 

Poznávání namibijských farem po vlastní ose 16 dní / SOA

Navštívíte Omaruru, Waterberg Plateau, NP Etosha, Damaraland, Swakopmund, Sossusvlei a při této trase se seznámíte s životem farmářů v Namibii, s různými farmami a domácí atmosférou, pohostinstvím místních farmářů, kromě zvyklostí na farmě se také seznámíte s krásnou krajinou Khomas Hochlandu, Waterbergu a NP Etosha, opravdovou namibijskou vinnou farmou, navštívíte Swakopmund, historické jeskyně známého geologa Henno Martina a také Sossusvlei, kde můžete vidět nejvyšší duny na světě.

 

Namibie po vlastní ose s rodinou 18 dní, 8 dní nebo 10 dní

Při této cestě po vlastní ose navštívíte místa vhodná i pro děti, Kalahari poušť, Fish River Canyon, Sossusvlei, Swakopmund, Cape Cross, Damarland a NP Etosha. Před odjezdem nebo po návratu lze navštívit soukromou rezervaci blízko letiště v Okambara Elephant Lodge, kde hosté mohou jít do africké buše s rangerem a hledat různá zvířata, rostliny, ptáky a hmyz. Mohou se zúčastnit krmení velkých kočkovitých šelem a také se vydat na vyjížďku za slony, nosorožci a dalšími zvířaty. Nejlepší obrázky zvířat budou ohodnoceny. Balíček pro pobyt zde je na 3 noci. Cena je uvedena pouze za ubytování a stravu, auto se doplní podle výběru.

 

Kouzelná Namibie 17 dní po vlastní ose

Vaše cesta začíná kterýkoliv den ve Windhoeku a také zde po 17 dnech končí. Doporučujeme auto 4x4 nebo minimálně SUV, cenu posíláme separátně. K níže uvedenému itineráři je uvedena cena pouze za ubytování na osobu. Při této cestě po vlastní ose navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Luderitz, Sossusvlei, Swakopomund, Damarland, Ovahimby, NP Etosha, Waterberg Plateau Park. Ubytování lze nabídnout ve čtyřech kategoriích - stanové v kempech, levnější, luxusnější a na farmách.

 

Zájezd na míru Namibie po vlastní ose

Díky vynikající infrastruktuře a bezpečnosti, jasnému značení na silnicích,přesným mapám, malé hustotě provozu a příjemným klimatickým podmínkám, doporučujeme projet si Namibii po vlastní ose. Kempy a lodge lze snadno najít,pohonné hmoty a jídlo lze koupit ve všech městech. Hlavní oblasti mají pokrytí mobilních telefonů. Namibie nabízí rozmanitost kultur, divoké přírody, geologie a historie. Krásná krajina se nejlépe pozoruje ze z vlastního pronajmutého auta. Při cestách po vlastní ose si můžete zcela libovolně vybrat způsob ubytování, typ auta, itinerář, avšak s naší pomocí a asistencí během celé doby pobytu.

 

Dobrodružné balíčky Namibie - pěší túry

Tok Tokkie - informace o túře: Všichni musí předložit lékařské potvrzení, je třeba být dostatečně fit, všichni musí podepsat revers a mít pojištění, s sebou je třeba mít kameru, pohodlné boty, sluneční brýle, krém a repelent, lehké oblečení, mikinu na večer, sandály na večer, pokrývku hlavy, teplé oblečení na zimu. Tok Tokkie trail není obtížný, ale náročný, 7-8 hodin chůze, hlavní zavazadlo veze doprovodné vozidlo, nesete si jen věci na den, včetně oběda a vody. Některé části vedou přes duny a skalnatý terén, teplota se pohybuje od 35°C přes den až po minus 5°C v noci, je třeba se na cestu řádně připravit. Skupina je od 2 do 8 hostů, osobní zavazadlo nesmí být těžší než 10 kg. Další podrobné informace rádi podáme.

 

Pobyty na farmách v Namibii

Zajímavý je pobyt na namibijských farmách s domácí stravou a poznáním každodenního života na farmách. Užijte si pravou volnost a klid na nekonečných privátních farmách a poznejte místa, která obvykle turisté nenavštěvují. Zde je příklad několika rodinných farem, na kterých se budete cítit jako doma a určitě si odpočinete. Vízum do Namibie 2000 CZK nutno předem.

 

Transfery v Namibii

Pro poznání Namibie je ideální použít letecké transfery, v krátkém čase můžete poznat mnoho míst a ceny transferů letadly jsou přijatelné. Transfery malými letadly na různá místa v Namibii navazují na přílety a odlety mezinárodního letiště Hosea Kutako. K dispozici máme letový řád malých letadel, které vás dopraví v krátkém čase vždy na vybrané místo.

 

Cesty na míru - Namibie (cm)

Kromě itineráře a zajištění ubytování všech kategorií, zajištění auta a případně aktivit, všichni klienti cestující s námi do Namibie obdrží tzv. VIP Card, společně s balíčkem s doklady, dostanete seznam benefitů, které můžete po cestě využít - jsou to např. slevy, zdarma láhev vína k večeři, slevy na denní výlety, na wellness atd. VIP kartu předložíte v jednotlivých zařízeních, abyste benefity získali. Také nabízíme systém Free and Easy vouchery, za stejnou cenu si lze zakoupit vouchery v hodnotě 1500 CZK na pokoj a pak podle volných kapacit ubytování si můžete zvolit itinerář. Nabízíme dále pronájem satelitních telefonů, GPS, 24 hodin asistenci, pronájem GPS, audio průvodce a Oshoto lounge na letišti ve Windhoeku. Detailní informace rádi podáme. Cena jednovstupného víza do Namibie je 3.000 CZK, dvouvstupného 4.400 CZK (nutno zajistit předem).

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Co vidět v Namibii-zájezd na míru do Namibie

Země ležící na jihozápadě Afriky s divokými zvířaty, nádhernou krajinou a klidem, řídce osídelné země je rájem pro ty, kteří hledají místa bez turistů, žije zde jen 2 milióny obyvatel na rozloze 2x větší než Německo. Kultura je ovlivněna mnoha kmeny zde žijícími. Windhoek Caprivi Strip s velkými řekami Chobe, Linyianti/Kwando, Okavango a Zambezi - Mahango Game reserve se zvířaty Etosha NP - Velké bílé místo - kde žije asi 144 druhů savců a 340 druhů ptáků Severozápad země - volně žijící nosorožci a pouštní sloni, ve stejné oblasti zajímavý kmen Himba - tradiční nomadický způsob života Západní pobřeží - plameňáci a pelikáni ve Walvis Bay, delfíni, velryby, lachtani Na jihu - Kalahari - tmavočervené písečné duny, Fish River Canyon (2. největší kaňon na světě) Lety z JAR do Windhoeku, Walvis Bay. Výborná infrastruktura silnic pro cesty po vlastní ose.

 

Fotosafari - krásy Namibie s profesionálním fotografem - 13 dní

Během této cesty poznáte nejkrásnější místa Namibie, pod vedením zkušeného fotografa se naučíte, jak a kdy nejlépe fotografovat. Místní řidiči Vás zavezou na místa, která byste sami jen těžko objevili. Malá skupina: pouze 6 osob V ceně je zahrnuto : doprava klimatizovaným mikrobusem, autem 4x4, lodí strava - polopenze nebo plná penze dle rozpisu vstupy ubytování komfortní 4* nosiči minerální voda v autobuse letenky z Prahy do Windhoeku a zpět včetně tax V ceně není: vízum do Namibie - 3.000 CZK nutno předem

 

Jedinečná cesta po Africe - Zimbabwe - Botswana - Namibie 15 dní TH (pk)

Využijte speciální nabídky na luxusmí cestu po Botswaně a Zimbabwe. 3 noci Baobab safari lodge - Chobe 3 noci Lianshulu Bush Lodge - Kwando River 3 noci Wilderness Tented Camp- Delta Okavango 3 noci Linkwasha Camp, privátní koncese v NP Hwange 2 noci Ilala lodge - Victoria Falls Balíček zahrnuje: ubytování, stravování dle rozpisu, nápoje, vnitřní přelety, aktivity a transfery dle rozpisu. Vízum do Zimbabwe se platí na místě 30 USD. Vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem. max.16 osob, min. 4 osoby Navštívené země: Zimbabwe, Botswana, Namibie

 

Z Delty do Dar es Salaam - 20 dní /S/N/NOM/NAJZ (eu)

Expedice jezdí oběma směry Navštívené země : JAR, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Tanzánie, Botswana Kód: NAJZ a NAZJ Délka: 20 dní, 19 nocí Doprava: truck Strava: 18x snídaně, 19x oběd, 17x večeře Ubytování: dvoulůžkové pokoje Začátek: Johannesburg / Dar es Salaam Konec: Dar es Salaam / Johannesburg Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem (125,-EUR normální) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě vízum do Namibie 2.000,- CZK nutno předem

 

Expedice Okavango směr jih - 9 dní NOM/NAVJ (eu)

Kód : NAVJ Doprava : truck Délka : 9 dní, 8 nocí Strava : 8x snídaně a oběd, 7x večeře Ubytování : dvoulůžkové pokoje, možné i ubytování v kempech Cena nezahrnuje: vízum do Zimbabwe 30 USD na místě vízum do Namibie 4.400 CZK letenku, letištní taxy

 

Z Delty do Dar es Salaam /N/S/ - 20 dní NOM/NJZZ, NZZJ (ek)

Kód: NJZZ nebo NZZJ (jezdí se oběma směry) Doprava: truck Délka: 20 dní, 19 nocí Strava: 18x snídaně, 19x oběd, 17x večeře Začátek: Dar es Salaam / Johannesburg Konec: Dar es Salaam / Johannesburg Navštívené země : Jižní Afrika, Botswana, Zambie, Malawi, Tanzánie Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD (na místě) vízum do Malawi tranzitní 70,-EUR předem (normální 125,- EUR) vízum do Zimbabwe 30,- USD (na místě) vízum do Zambie 50,- USD (na místě) vízum do Namibie 2.000,- CZK nutno předem

 

Expedice do Okavanga ze severu na jih - 9 dní NOM/NVJ (ek)

Navštívené země : Zimbabwe, Namibie, Botswana, Jihoafrická republika Kód : NVJ Doprava : truck Délka : 9 dní, 8 nocí Strava : 8x snídaně a oběd, 7x večeře Začátek : Victoria Falls Konec : Johannesburg Ubytování : ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: vízum do Zimbabwe cca 30 USD na místě vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem letenku, letištní taxy

 

Expedice do Okavanga z jihu na sever - 9 dní NOM/NJV (ek)

Navštívené země : Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe Kód : NJV Doprava : truck Délka : 9 dní, 8 nocí Strava : 8x snídaně a oběd, 7x večeře Začátek : Johannesburg Konec : Victoria Falls Ubytování : ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: vízum do Zimbabwe cca 30 USD na místě vízum do Namibie 4.400 CZK (nutno předem) letenku, letištní taxy

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz