www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Tanzánie

Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Cesty po vlastní ose v Africe
Expedice- Afrika (eA)
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Aktivity v Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
Všechny zájezdy
 
 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Ubytování před a po expedici

Nabízíme vám zajištění veškerého ubytování, transferů a exkurzí před a po samotné výpravě. Vyjednali jsme pro vás nejvýhodnější ceny ubytovacích zařízení na místech, kde končí či začínají naše expedice. Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv rezervací ubytování před i po zájezdu. V případě, že nelze zajistit letecký spoj, který by navazoval na začátek expedice nebo když se informativní schůzka koná jeden den před startem expedice a nebo si pouze chcete po dlouhém letu odpočinout, stává se rezervace noclehu nezbytností. Má však i své výhody - protože expedice vyjíždějí brzy ráno, můžete v ten den v klidu sejít ze svého pokoje do hotelové haly, zaregistrovat se a poté nastoupit cestu.

 

Fakultativní aktivity během expedic (ek)

Níže najdete orientační ceny fakultativních aktivi během expedic. Ceny se měí i podle počtu účastníků na aktivitě.

 

Národní parky Udzungwa, Selous a Kilwa v jižní Tanzánii - 9 dní MS (ps)

Národní parky Udzungwa, Selous a Kilwa v jižní Tanzánii - 9 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * safari na lodi a v autech * pěší safari a výstupy * zříceniny, krásné scenérie * vlak Cena zahrnuje: Ubytování s plnou penzí, dopravu autem 4x4, služby průvodce, safari, vstupy do parků, služby kuchaře pro první a druhý den, kempové vybavení pro první a druhý den (polštář, deka, povlečení), jízdenku na vlak první den, pitnou vodu na safari, nápoje v Msafiri Explorer, přelet Kilwa - Dar es Salaam, 1 balení repelentu, návštěvu Kilawa Masoko. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Zanzibar + Serengeti /N/S/ - 10 dní NOM/NDN, NND (ek)

Zanzibar + Serengeti /N/S/ - 10 dní NOM/NDN, NND (ek)

Kód: NDN nebo NND Doprava: safari auto Délka: 10 dní, 9 nocí Strava: 9x snídaně, 6x oběd, 6x večeře Začátek: Dar es Salaam / Nairobi Konec: Nairobi/ Dar es Salaam Cesta se také pořádá v opačném směru kód NND - začátek v Nairobi konec v Dar es Salaam. Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50 USD na místě vízum do Keni 51 USD nutno předem

 

Zanzibar a Serengeti - 10 dní NOM/NADN (eu)

Kód: NADN nebo NAND Doprava: safari autem Délka: 10 dní, 9 nocí Strava: 9x snídaně, 6x oběd, 6x večeře Ubytování: 2 lůžkové pokoje Začátek: Dar es Salaam / Nairobi Konec: Nairobi / Dar es Salaam Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Keni 50,- USD nutno předem on-line (www.evisa.go.ke) Cesta se také pořádá v opačném směru kód NAND - začátek v Nairobi konec v Dar es Salaam.

 

To nejlepší z jižní Tanzánie - 10 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * nejlepší safari * pěší túry v krásných přírodních scenériích * jižní okruh nebyl nikdy tak přístupný - nejen po silnici, ale i CENOVĚ * kempové safari - kombinace stany / bungala Cena zahrnuje: Ubytování, strava dle programu, služby průvodce a kuchaře, doprava autem 4x4, vstupy do parků, kempové vybavení, safari dle programu, voda během safari. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Z Victoria Falls do Malawi - 11 dní /oba směry/NOM/NAVD, NADV (eu)

Kód: NAVD nebo NADV Doprava: truck Délka: 11 dní, 10 nocí Strava: 10x snídaně, 11x oběd, 10x večeře Začátek: Victoria Falls / Dar es Salaam Konec: Dar es Salaam/ Victoria Falls Ubytování: 2 lůžkové pokoje Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě

 

Viktoriiny vodopády a Malawi - 11 dní NOM/NDV, NVD (ek)

Kód: NDV/NVD Ubytování : 10 nocí ve stanovém kempu Doprava: truck Délka: 11 dní, 10 nocí Začátek: Livingstone / Dar es Salaam Konec: Dar es Salaam / Livingstone (jezdí se oběma směry) Navštívené země : Zambie, Zimbabwe, Malawi a Tanzanie Místo setkání: v 9:00 hodin v Zambezi Waterfront, Sichango Road, Livingstone, Zambie Konec expedice: Silversand Beach Resort, Bagamoyo Road, Kunduchi Beach, Dar es Salaam V ceně je zahrnuto : - ubytování a stravování dle rozpisu - veškerá pozemní doprava - dvoulůžkový stan a kempová výbava - profesionální řidič/průvodce (AJ) Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě

 

Safari a pláže Zanzibaru - 14 dní TA14 (ps)

Kód: TA14 Čtrnáctidenní nabídka safari v Tanzánii kombinovaná s návštěvou Zanzibaru, jeho historického Kamenného Města a nádherných pláží. Začátek cesty je v tanzanijském městě Arusha, cestu zakončíte na ostrově Zanzibar. Můžete si vybrat ze dvou typů ubytování. Jednak v kempu pod stanem nebo v lodgi a hotelu. Cena zahrnuje: - všechny letištní transfery v privátním autě - místní přelet Arusha – Zanzibar - transport a safari v autech typu WD Land Cruiser nebo Land Rover (uzpůsobeny k fotografování a filmování) - služby profesionálního průvodce - vstupy do národních parků - ubytování během pobytu (dvoulůžkový pokoj) - všechny výlety na Zanzibaru dle itineráře Cena nezahrnuje: - mezinárodní letenky (zajistíme dle aktuální nabídky) - letištní taxy (6 USD vnitřní let, 48 USD mezinárodní let) - cestovní a zdravotní pojištění - vízum 50 USD (platí se při vstupu) - nápoje - spropitné průvodci a personálu

 

Pláže, kultura a safari jižní Tanzánie + Zanzibar - 16 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * velké množství zvěře * safari na lodi * návštěva místní rodiny a ubytování v jejich domě * návštěva školy * kurz vyřezávání ze dřeva * pěší safari * vhodné pro celé rodiny s dětmi * návštěva Stone Town a Jozani Forest Cena zahrnuje: Stravování a nápoje dle programu, ubytování v hostitelské rodině, služby anglicky mluvícího průvodce, dopravu autem 4x4, vstupy do parků, safari a pitná voda v průběhu safari, výběr z lekcí v Kismpa campu, trajekt na Zanzibar a přelet do Dar es Salaam, prohlídka Stone Town a Jozani Forest, Dar es Salaam, všechny transfery. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Krásy jižní Tanzánie - 16 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * mnoho zvěře * nádherné scenérie * tradiční vesnice * peší safari * návštěva NP Mikumi * NP Ruaha, NP Katavi * zajmavé pěší vycházky Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby anglicky mluvícího průvodce, služby kuchaře v Mikumi a Katavi, vstupy do parků, ubytování, safari, transfery, služby ozbrojeného rangera při pěším safari, pitná voda během safari. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Jižní Tanzánie + Mozambik mimo známé trasy - 17 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * pozorování ptáků * pěší safari a safari na lodích * exotická Illa de Mozambique * potápění + mořské plody * tradiční africké vesnice Cena zahrnuje: Ubytování a stravu dle programu, služby průvodce, auto 4x4, safari a výlety, trajekt do Mozambiku, přelet Pemba - Ibo - Pemba Vízum do Tanzánie 50 USD platí se na místě a vízum do Mozambiku cca 2.000 CZK nutno předem.

 

Jižní Tanzánie a severní Malawi - 17 dní TS

Nejzajímavější: *pláže, safari na lodi, pěší i v autech *krásné scenérie *farma na pěstování a zpracování kávy *zkameněliny *divoká zvířata, jízda na koni, joga Cena zahrnuje: ubytování ve dvoulůžkových pokojích, stravu dle rozpisu, služby průvodce, auto 4x4, transfery, vstupy do parků, safari a aktivity dle rozpisu, závěrečná večeře, kuchař po celou dobu Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě a vízum do Malawi na 7 dní 70 EUR nutno předem.

 

Jezero Malawi a jižní Tanzánie - 18 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * pláže, safari na lodi * krásné scenérie, safari v autech i pěší * farma s kávovníkovou plantáží * zkameněliny, divoká zvířata Vízum do Malawi na 7 dní 65 EUR (nutno předem) a vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Z Delty do Dar es Salaam - 20 dní /S/N/NOM/NAJZ (eu)

Expedice jezdí oběma směry Navštívené země : JAR, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Tanzánie, Botswana Kód: NAJZ a NAZJ Délka: 20 dní, 19 nocí Doprava: truck Strava: 18x snídaně, 19x oběd, 17x večeře Ubytování: dvoulůžkové pokoje Začátek: Johannesburg / Dar es Salaam Konec: Dar es Salaam / Johannesburg Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem (125,-EUR normální) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě vízum do Namibie 2.000,- CZK nutno předem

 

Z Delty do Dar es Salaam /N/S/ - 20 dní NOM/NJZZ, NZZJ (ek)

Kód: NJZZ nebo NZZJ (jezdí se oběma směry) Doprava: truck Délka: 20 dní, 19 nocí Strava: 18x snídaně, 19x oběd, 17x večeře Začátek: Dar es Salaam / Johannesburg Konec: Dar es Salaam / Johannesburg Navštívené země : Jižní Afrika, Botswana, Zambie, Malawi, Tanzánie Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50,- USD (na místě) vízum do Malawi tranzitní 70,-EUR předem (normální 125,- EUR) vízum do Zimbabwe 30,- USD (na místě) vízum do Zambie 50,- USD (na místě) vízum do Namibie 2.000,- CZK nutno předem

 

Z Nairobi na Victoria Falls a opačně - 21 dní NOM/NNV, NVN (ek)

Z Viktoriiných vodopádů do Nairobi, 21 dní Kategorie: Kempové EXPEDICE Cena zahrnuje : ubytování 20 nocí v kempu strava: 20x snídaně, 17x oběd, 19x večeře pozemní doprava s řidičem/průvodcem v AJ stan pro 2 osoby s podložkou Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Keni 51 USD nutno předem on-line vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem (125,-EUR normální) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě Kód: NOM/NNV nebo NVN Tato expedice se jezdí oběma směry (i z Victoria Falls do Nairobi) Navštívené země : Zimbabwe, Zambie, Malawi, Tanzánie, Keňa Místa odjezdu: 1. Nairobi, Boulevard Hotel, Harry Thuku Road Registrace v den odjezdu v 8.45 hodin Odjezd v 9.30 hodin Informační schůzka den před odjezdem v 17.00 hodin 2. Victoria Falls Restcamp and Lodge, Parkway Drive Registrace v den odjezdu v 9.00 hodin Informační schůzka den před odjezdem v 17.00 hodin Jezdí se v obou směrech.

 

Z Nairobi na Victoria Falls a opačně - 21 dní NOM/NANV, NAVN (eu)

Kód: NAVN a NANV Doprava: truck Délka: 21 dní, 20 nocí Strava: 20x snídaně, 17x oběd, 19x večeře Začátek: Nairobi / Victoria Falls Konec: Victoria Falls / Nairobi Ubytování: dvoulůžkové pokoje Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Keni 51,- USD nutno předem on-line vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě

 

Z Kapského Města do Nairobi - 41 dní NOM/NCN (ek)

Kempová expedice z Kapského Města do Nairobi - 41 dní Navštívené země: Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe (fakultativně), Zambie, Malawi, Tanzánie, Keňa Kód: NOM/ NCN Doprava: truck Délka: 41 dní, 40 nocí Strava: 39 x snídaně, 35 x oběd, 33 x večeře Začátek: Kapské Město Konec: Nairobi Ubytování: ve stanech, kempy Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Namibie 4.400 CZK (doba vyřízení 2 - 3 týdny, nutno předem) vízum do Keni 51,- USD nutno předem vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi tranzitní 70,- EUR předem (125,- EUR normální) vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě

 

Dlouhé expedice od 28 do 56 dnů (ek)

V nabídce máme také expedice, které jsou od 36 dnů až do 56 dnů. Například: 2016 Východní a jižní Afrika, 29 dnů (oba dva směry, kód NJN nebo NNJ) - cena 47.900 CZK (single +2.900 CZK) + aktivity balíček 22.500 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Kapského Města do Dar es Salaam, 31 dnů NCVD - cena 62.200 CZK (single +1.800 CZK) + aktivity 21.200 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a gorily, 35 dní NVMG - cena 66.400 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a Mozambik, 35 dní NNJM - cena 74.500 CZK + single supp. 11.400 CZK + aktivity 25.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza Z Kapského Města na Victoria Falls a Mozambik, 36 dní NCVM - cena 70.500 CZK (single +6.900 CZK) + aktivity balíček 22.200 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Delty ke gorilám, 44 dní NJMG - cena 86.300 CZK (single + 9.900 CZK) + aktivity balíček 59.400 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 To nejlepší z Afriky na 55 dní NCMG - cena 100.900 CZK (single +11.000 CZK) + aktivity balíček 61.000 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + letenka dle nabídky + víza

 

Expedice s ubytováním od 28 do 42 dnů (eu)

Delší expedice s ubytováním jsou obdobou expedic kempových, nabízíme několik variant, itineráře na vyžádání: Východní a jižní Afrika NAJN 29 dní - 60.600 CZK + doplatek za single 12.100 CZK + aktivity balíček 35.200 CZK + letenky dle nabídky + víza Z Kapského Města na Vic Falls a Mozambik - NACVM 30 dní - 104.100 CZK + single 18.900 CZK + aktivity 42.000 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Východní Afrika a gorily - NAVMG 35 dní - 88.400 CZK + single 26.000 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do Serengeti 17.000 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenky dle nabídky + víza Jihoafrický okruh - Jižní Afrika, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Svazijsko, Lesotho - 42 dní NACC cena 115.100 + single 18.500 CZK + aktivity 41.100 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Kapské město - Dar es Salaam - 31 dní NACVD cena 97.600 + single 21.100 CZK + aktivity 41.100 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Východní Afrika a Mozambik - 37 dní NANJM cena 98.300 + single 29.000 CZK + aktivity 25.700 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Z Kapského města do Nairobi - 41 dní NACN cena 112.800 + single 29.300 CZK + aktivity 53.900 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 Z Delty za gorilami - 44 dní NAJMG cena 114.300 + single 29.800 CZK + aktivity 74.900 CZK + letenky dle nabídky + víza 2018 To nejlepší z Afriky - 55 dní NACMG cena 147.700 + single 35.600 CZK + aktivity 80.800 CZK + letenky dle nabídky + víza

 

Privátní kempové safari v Tanzánii TA (ps)

Kempování v africké buši je nezapomenutelným zážitkem, jen kousek látky mezi Vámi a africkou nocí, zvuky nočních ptáků, hmyzu a volání lvů. Posezení u ohně s jasnou africkou oblohou nad hlavou. To vše patří ke kouzlu Afriky. Organizujeme privátní safari, takže budete v autě sami nebo se svými spolucestujícími, které si sami vyberete. Na safari můžete jet kdykoliv. Samozřejmě, že Vám zajistíme transfery z/na letiště, ubytování v Arusha. Kempové safari je nejlevnější způsob, jak navštívit krásné parky ve Východní Africe. Doprava je zajištěna Land Rovery a Land Cruisery 4x4, kempové vybavení je také k dispozici. Naši řidiči/průvodci dobře znají navštívená místa, faunu a flóru. Na kempové cesty jezdí i kuchař, který připravuje 3x denně výborné jídlo. Ubytování je v moderních stanech s nafukovací matrací. Klienti si berou jen svůj vlastní spací pytel. Používáme kempy v národních parcích se sanitárním vybavením. Cena zahrnuje : dopravu v autech 4x4 Land Cruiser nebo Land Rover se zvedací střechou, služby průvodce/řidiče, plnou penzi a minerální vodu na safari, vstupy do parků, poplatky za kempy. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Privátní safari s ubytováním v lodgích - Tanzánie TA (ps)

Privátní safari s ubytováním v lodgích nabízí také mnoho možností a variant itinerářů. Itineráře jsou podobné jako u kempového safari, tedy od třídenních po sedmidenní, ale mohou být i delší dle požadavku klienta. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Privátní safari Tanzánie (lodge) - 8 dní TA (ps)

Tanzánie je známá množstvím divoké zvěře, jezery, horami a krásnou krajinou. Téměř čtvrtinu země tvoří chráněné oblasti, je tu nejvyšší hora Afriky Kilimanjaro. Nejzajímavější místa: Ngorongoro - místo chráněné UNESCO, nádherné přírodní divadlo, Serengeti - nekonečné pláně, migrace pakoňů a Manyara - stromoví lvi a plameňáci, 400 druhů ptáků. Nejlepší přístup do země je přes letiště Kilimanjaro nebo přes Nairobi v Keni. Vízum do Tanzánie 50 USD na místě.

 

Safari a pláže Tanzánie a Zanzibaru - 14 dní TA (ps)

Čtrnáctidenní nabídka safari v Tanzánii kombinovaná s návštěvou Zanzibaru, jeho historického Kamenného Města s nádhernými plážemi. Začátek cesty je v tanzanijském hlavním městě Arusha, konec na ostrově Zanzibar. Můžete si vybrat ze dvou typů ubytování. Jednak v kempu pod stanem a jednak v lodgi nebo hotelu. Termín: denně z Arusha Vízum do Tanzánie 50 USD na místě. Ubytování 1. den: Arusha, ubytování v Oasis Lodge nebo v Moivaro Cofee Lodge 2. den: Lake Manyara, ubytování v kempu nebo Lake Manyara Serena Lodge 3. den: Ngorongoro Crater, ubytování v kempu nebo Ngorongoro Sopa Lodge 4. den: Ngorongoro Crater, ubytování v kempu nebo Ngorongoro Sopa Lodge 5. den: Serengeti, ubytování v kempu nebo Serengeti Sopa Lodge 6. den: Serengeti, ubytování v kempu nebo Serengeti Sopa Lodge 7. – 11. den: Zanzibar, ubytování v Hakuna Majiwe Lodge, popř. hotel 5* (na vyžádání) 12. - 13. den: Zanzibar – Stone Town, ubytování v Dhow Palace nebo Chavda Hotel 14. den: Zanzibar – odjezd

 

Výstup na Kilimanjaro (cs)

6ti denní výstup na nejvyšší horu Afriky, Mount Kilimanjaro v Tanzánii Člověk proti hoře, výkon pro lidi, kteří jsou dobrodružní a jsou fit. Výstup Vás povede přes rovníkovou džungli a drsným terénem, odkud se dostanete na sněhem pokrytý vrcholek Kilimanjara. Můžete si vybrat mezi méně náročnou cestou Marangu Route a fyzicky náročnou Machame Route a další. Výstup na Kilimanjaro – nejvyšší horu východo–západního pásu 20 vulkanických hor v jižní části Velké příkopové propadliny. Je to nejvyšší samostatně stojící hora na světě a nejvyšší vrcholek Afriky. Pro dobrodruhy je výstup na Kilimanjaro povinností. Detaily výstupu a další informace pošleme na vyžádání nebo je najdete v kolonce ke stažení. Marangu Route (snažší, známá také jako Coca Cola Route) Ubytování: v chatkách 5 x Začnete na bráně Marangu a vystoupíte k Marangu Hut (2.700 m), další noci strávíte ve výškách 3.720 m v Horombo Hut a ve výšce 4.700 metrů v Kibo Hut. Pátý den dosáhnete vrcholku. Machame Route (náročnější, známá jako Whiskey Route) Ubytování: ve stanech Je to šestidenní výstup s ubytováním ve stanech a začíná na bráně Machame. První noc v Machame camp (2.700 m), další den se jde do Shira Camp (3.840m) a Barranco Camp (3.950m). Pátý den dosáhnete vrcholku a ubytování je v Barafu camp. Sejdete pak do Kilemakyaro Mountain lodge šestý den. Cesta je fyzicky náročná, jsou tu prudké výstupy a delší dny, přechod je po západní straně. Počet osob: min. 1 a max. 6 osob Nejméně známá cesta / výstup je Umbwe Route. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Kilimanjaro - Rongai Route - 8 dní NOM/NMR (cs)

Kód: NMR Doprava: safari auto Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně a večeře, 5x oběd Začátek: Nairobi (lze také z Arusha) Konec: Nairobi Ubytování: ve stanech Zahrnuje : Mt. Kilimanjaro - Nale Muru, Moorland zona, Gilman´s Peak, Uhuru Peak, Marangu Gate, kráter Kibo, Moshi Navštívené země: Keňa, Tanzánie

 

Výstup na Kilimanjaro - 8 dní NOM/NAMK (cs)

Kód: NAMK Doprava: safari auto Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně, 6x oběd, 7x večeře Začátek: Moshi Konec: Moshi Ubytování: dvoulůžkové pokoje - chatky Zahrnuje : Mt. Kilimanjaro, Maundi kráter, měsíční krajinu, Gilman´s Peak, Uhuru Peak, Marangu Gate, Kibo kráter, Moshi Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50 USD (platí se na místě), při příletu do Nairobi je třeba i vízum do Keni (50 USD na místě)

 

Cesty na míru - základní informace (cm)

Neobávejte se ceny, pokud chcete poslat nabídku na cestu na míru, určitě budete příjemně překvapeni. Cesty na míru často vychází výrazně levněji než např. velké skupiny s průvodcem a zážitek z dovolené je mnohem lepší.

 

Cesty na míru - Tanzánie (cm)

V Tanzánii Vám můžeme nabídnout několik možností cestování: * kempové safari s průvodcem v jednoduchých kempech * luxusní safari ve velkých stanech * luxusní safari s ubytováním typu lodge * safari vhodné pro rodiny * safari na míru zcela podle vašich představ

 

Cestování s dětmi v Africe

I v Africe najdeme mnoho destinací, kam lze cestovat s dětmi. Např. kapská oblast v Jižní Africe je ideální pro rodiny - je tu vše, není tu malárie. Východní Afrika je ideální pro kombinaci safari a pláž. Nejdříve se seznamte s destinacemi, které přicházejí v úvahu pro cestování s dětmi, v druhé časti Vám uděláme výběr podle věku dětí. S dětmi na safari: * safari vyjížďky by měly být max. dvě hodiny dlouhé * je dobré, aby děti s sebou měly papír a pastelky * hrajte si s nimi, kdo uvidí první zvíře * mějte stále dost tekutin a sušenek * když je to možné a povolené, vystupte z auta, nechte si děti pohrát s ostatními * nestěhujte se každý den * snažte se zastavit, když děti chtějí a je to možné * děti si užijí i své dalekohledy a kamery * nechte je sbírat semínka, kosti, ale vyhněte se věcem, které koušou a páchnou, pak si vždy umyjte ruce Můžeme Vám připravit speciální safari balíčky vhodné i pro děti na vybraných místech, která jsou pro děti vybavena. (Robin House, Luangwa safari house, Chongwe river safari house, Tangla house, Shiwa N´gandu v Zambii např.), Tinswalo v JAR a další.

 

Pronájem aut, transfery, trajekt - Jižní Tanzánie

V jižní Tanzánii nabízíme transfery v Dar es Salaam. Můžeme zajistit transport z letiště na trajekt nebo do hotelů, či pronajmout si auto s řidičem pro půldenní nebo celodenní prohlídku města. Chcete-li přeplout trajektem na Zanzibar, kontaktujte nás a my se o to postaráme!

 

Pronájem aut v Africe

V Africe Vám zařídíme jakýkoliv pronájem aut, za lepší ceny, než najdete na vyhledávačích, podmínky pronajmu vás nepřekvapí dodatečnými platbami: Zkušenost s pronájmem aut máme více než 25 let.

 
 

Wellness - Afrika

V poslední době se klade stále více důraz na mentální a fyzickou pohodu na cestách. Trh s wellness turistikou se stále více rozrůstá a Afrika má v tomto ohledu velkou naději, že se stane vyhledávaným kontinentem. Cesty do Afriky neznamenají je safari v autě, ale do programu lze zařadit mnoho aktivit, které Vám pomohou jak k duševní ,tak i fyzické regeneraci.

 

Kam jet s dětmi ve Východní Africe

Zde je několik tipů na místa, která jsou oblíbená dětmi v Keni, Tanzánii a Ugandě.

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Aktivity na vodě v Africe

Dívat se na svět z vody Vám dá zcela novou perspektivu, kromě pobřeží, ze na lodi jezdit po řekách a jezerech. Zde jsme Vám vybrali několik nejznámějších míst.

 

To nejlepší z Keni a Tanzánie 14 dní NOM/NANN (eu)

Při této cestě navštívíte Keňu a Tanzánii, délka 14 dní, 13 nocí Strava: 12x snídaně, 9x oběd, 9x večeře Začátek: Dar es Salaam Konec: Nairobi Balíček aktivit zahrnuje: Výlet do Serengeti-kempové safari, safari v NP Nairobi, Nairobi - žirafí centrum

 

Hory, pláže a stopy kolonialismu - ubytování v lodgích 6 dní ET/06EASLOD (st)

Na této cestě budete mít možnost se dozvědět něco o historii a kultuře Tanzánie. Dále navštívíte národní park Saadani, kde budete moci pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Navíc si užijete pobytu na pláži a pozorování korálů a dalšího mořského života při šnorchlování. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, hotelu nebo kempu, všechny vstupy do parků, program v muzeu Chagga, procházka vesnicí Lushoto, procházka lesem v horách Usambara, šnorchlování v Pangani, prohlídka města Bagamoyo. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Od Kilimanjara k Indickému oceánu - ubytování v lodgích 4 dny ET/04EASLOD (st)

Na této cestě budete mít možnost se dozvědět něco o historii a kultuře Tanzánie. Dále si užijete pobytu na pláži, můžete také pozorovat korály a další mořský život při šnorchlování. Cestu je možné spojit s výletem na Zanzibar nebo se safari. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, hotelu nebo kempu, všechny vstupy do parků, program v muzeu Chagga, procházka vesnicí Lushoto, procházka lesem v horách Usambara. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Úchvatné safari v Tanzánii - ubytování v lodgích 5 dní ET/05IMPLOD

Při tomto pěti denním safari navštívíte NP Tarangire a Serengeti stejně jako světoznámý kráter Ngorongoro. Užijete si krásné scenérie, které nabízí rozlehlá a dechberoucí africká příroda a zvířata. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, hotelu nebo kempu, všechny vstupy do parků. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Výstup na Kilimanjaro - cesta Machame 9 dní ET/ 09KILMAC (st)

Cesta Machame je nejkrásnější trasa pro výstup na Kilimanjaro. Výstup začíná v hustém deštném pralese, odkud lze občas vidět krásně na Mount Meru, Shira Ridge a na vrcholek Kilimanjara - Kibo. Cesta Machame má mnoho strmých úseků a sestupů má celkově vyšší a delší výstupy a sestupy než Marangu nebo Rongai Route a vyžaduje více přípravy. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v hotelu a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Výstup na Kilimanjaro - cesta Lemosho 10 dní ET/10KILEMO (st)

Nejméně známá cesta Lemosho začíná v Moshi na západním úpatí hory Kilimanjaro. První dva dny projdete hustým deštným pralesem a pak mokřady s mnoha lišejínky a erikami po cestě. Malá stezka má často velmi strmé pasáže a je velmi rozmanitá. Pátý den se trasa spojuje s cestou Machame. Ve srovnání s Marangu a Rongai cestou je Lemosho trasa náročnější. Všechny noci se tráví pouze ve stanu. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v lodge a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Krátké safari z Dar es Salaam do Selous/MS

Každý pátek se můžete zůčastnit krátkého safari na 3 dny, dvě noci odjezd z Dar es Salaam v 7.30 a návrat do Dar es Salaam v neděli odpoledne. Selous má rozlohu přes 50.000 km2 a je to největší rezervace v Africe, kde žije obrovské množství slonů, pakoňů, bůvolů, ale můžete tu potkat i vzácné psy hyenovité a nosorožce černé. Cena zahrnuje: Ubytování ve dvoulůžkových pokojích, transfery v Daru, stravu dle rozpisu, služby anglicky mluvícího průvodce, 1x pěší safari, safari v autech, plavba lodí, vstupy do parku, vodu a džus během safari.

 

Cesta po vlastní ose - Tanzánie

Většina návštěvníků neuvažuje o cestě po vlastní ose v severní Tanzánii. Většina cest severním okruhem je s průvodcem- řidičem. Můžeme Vám však nabídnout možnost safari po vlastní ose. Auta - Land Rovery, které jsou speciálně upravené na safari a jsou vybaveny vším, co byste mohli potřebovat. Auta mají stany na střeše, sprchu, ale také vás vybavíme mapami, itinerářem, permity do národních parků. Zajistíme Vám transfer z letiště. Tak, abyste si váš čas v Africe, opravdu mohli v klidu vychutnat.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Pronájem aut - Tanzánie

Naši partneři v Tanzánii, jsou jedinou společností v této zemi, která se specializuje na pronájem aut bez řidiče za velice přijatelné ceny a tak můžete navštívit Tanzánii, i když máte omezenější rozpočet.

 

10 nejlepších míst na potápění v Subsaharské Africe

Afrika je známá díky safari, ale někteří si myslí, že lvi jsou kočičky ve srovnání s keporkaky o velikosti autobusu. Africké potápění není jen o mořské megafauně, můžete tu vidět hejna velkých predátorů, hravé lachtany, bizardní cichlidy a mnohem více. Zde uvádíme 10 nejlepších míst.

 

To nejlepší z Keni a Tanzánie 14 dní NNN/NANN (ek)

Nabízí se ve variantě s ubytováním, délka 14 dní, 13 nocí Strava: 12x snídaně, 9x oběd, 12x večeře Začátek: Dar es Salaam Konec: Nairobi Balíček aktivit zahrnuje: Výlet do Serengeti-kempové safari, safari v NP Nairobi, Nairobi - žirafí centrum

 

Tanzánie - ukázky 3 itinerářů

Klasický okruh 7-10 dní Jižní okruh - 10 dní Od moře k jezeru - 14 dní

 

Keňa/ Tanzánie - kempové safari z Nairobi do Nairobi 12 dní / DRI

Toto safari kombinuje nejznámější místa Keni a Tanzánie. Soustředíme se na vyhlášené národní parky, ale navštívíme také méně známé oblasti a setkáme se s místními kmeny, včetně Masajů. Počasí a stav silnic se během této cesty mění, klienti musí být připraveni i na horší cesty. Hlavní body zahrnuté v cestě : Nairobi, rezervace Masai Mara, Lake Naivasha, Lake Victoria, NP Serengeti, kráter Ngorongoro, masajská vesnice, Arusha. Fakultativně: let balónem Strava, doprava, vstupy, průvodce dle itineráře.

 

Co vidět v Tanzánii- zájezd na míru do Tanzánie

V severním okruhu v Tanzánii najdeme několik cestovatelských ikon v relativně kompaktním okruhu. V této oblasti jsou 4 místa UNESCO - Kilimanjaro, Ngornongoro kráter, legendární park Serengeti a relativně neznámé místo s prehistorickými malbami Kondoa District. Krajina je zde velmi rozmanitá. Nejzajímavější místa severního okruhu jsou Kilimanjaro a Mount Meru, jezera Velké příkopové propadliny, Ngorongoro kráter a vulkán Ol Doinyo Lengai - jeden z nejaktivnějších vulkánů Afriky. Najdeme zde i sběrače-lovce kmene Hadzabe v oblasti Eyasi, kmeny Wa Arusha, které žijí na úpatí Mount Meru a nejznámější Masaje na vysočině Ngorongoro a na Maasai Steppes. Největší atrakcí severní Tanzánie jsou divoká zvířata.

 

Cestou necestou po Jižní Tanzánii

Tanzanie patří mezi 5 zemí s největší biodiverzitou na světě. Kdo by neznal nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro nebo turisticky lákavé národní parky Serengeti či Ngorongoro, které se nacházejí na severu země, a kam směřuje drtivá většina návštěvníků. Naproti tomu dosud „neobjevený“ jih země je jedním velkým nepopsaným listem papíru a v turistických průvodcích o něm najdeme jen velmi kusé informace. Oproti severu jsou zdejší obyvatelé dosud „nezkažení“ turismem. Pojďte s námi „ochutnat“ pravou Afriku, kde lišky dávají dobrou noc, a kterou si zamilujete na celý život. O svou bezpečnost se bát nemusíte, Tanzánie je jednou z nejbezpečnějších zemí v celé Africe.

 

Poklady Tanzánie - safari v lodgích 4 dny ET/04TASLOD (st)

Krátké safari s ubytováním v lodgích, které Vás zavede do nejznámějších míst severního okruhu. Navštívíte NP Tarangire, roztodivnou krajinu NP Lake Manyara a nakonec se podíváte i do známého kráteru Ngorongoro. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, všechny vstupy do parků. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Tanzánie a Keňa migrace - kempy 10 dní ET/10FOLCAM (st)

Toto safari se hodí pro ty, kteří mají více času na objevování různorodosti Východní Afriky. Navštívíte nejznámější místa severní Tanzánie - Tarangire NP, kráter Ngorongoro a pláně Serengeti, dále navštívíte Lake Victoria a Masai Mara. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu na safari (3 litry na os. a den), stan, matraci, kempové vybavení, vstupy do parků. Cena nezahrnuje: spací pytel, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza. Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel. minimum 2 osoby

 

Tanzánie - jih 10 dní ET/10SOUCAM (st)

Destidenní kempové safari vás zavede do NP a rezervací na odlehlý jih Tanzánie, toto safari se hodí pro ty, kteří jsou milovníky buše a nemají rádi hodně navštěvovaná místa. Cena zahrnuje: dopravu v autě 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu na safari (3 litry na os. a den), ubytování ve stanech, kempové vybavení, vstupy do parků. Cena nezahrnuje: spací pytel, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza. minimum 2 osoby

 

Tanzánie a Keňa divoké parky - kempy 12 dní ET/12WILCAM (st)

Toto kempové safari je vhodné pro ty, kdo mají více času, navštívíte severní okruh - NP Tarangire, kráter Ngorongoro a pláně Serengeti, jezero Victoria, pojedete do Keni a zde navštívíte Masai Mara a Lake Nakuru a nakonec NP Amboseli. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu (3 litry na os. a den), stan, matraci, kempové vybavení, vstupy do parků, kulturní program ve městě Mto Wa Mbu, výelt na kanoích na jezeře Victoria. Cena nezahrnuje: spací pytel, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel.

 

Speciální zájmové cesty do Tanzánie

Kromě slunce, safari a dobrodružství Tanzánie nabízí i možnost cestování za speciáními zájmy.

 

Aktivity v Tanzánii

Tanzánie má hory, krásné pobřeží Indického oceánu a množství zvěře. Zde ja krátký seznam možných aktivit.

 

Gorily, parky a Zanzibar - 24 dní ATC/ND24, DN24 (eA)

Kód: ND24 (z Nairobi do Dar Es Salaam), DN24 (z Dar Es Salaam do Nairobi) Navštívené země: Keňa, Uganda, Tanzanie Začátek: Wildebeest Eco Camp, 151 Mokoyeti Road West, Langata, sraz 8.45 hod. nebo Dar Es Salaam, Kipepeo Beach Camp, Plot 4, Mjimwema, Kigamboni, sraz 7.30 hod. Konec: Dar Es Salaam nebo Nairobi Délka: 24 dní, 23 nocí Ubytování: ve stanech kromě Zanzibaru Stravování: 22x snídaně, 21x oběd, 21x večeře Doprava: speciální truck Cena nezahrnuje: vízum do Keni nutno předem on-line vízum do Ugandy 100,- USD na místě permity na gorily 600,- USD vízum do Tanzánie 50,- USD na místě

 

Z Dar es Salaam k Viktoriiným vodopádům - 15 dní ATC/ZV15 (eA)

Kód: ZV15 Navštívené země: Tanzánie, Malawi, Zambie, Zimbabwe, Zanzibar Záčátek: Kipeppeo Campsite, Plot 4, Mjimwema, Kigamboni, Tanzánie Konec: Viktoriiny vodopády Délka: 15 dní, 14 nocí Ubytování: stanové Stravování: 11x snídaně, 9x oběd, 10x večeře Doprava: speciální truck Cena nezahrnuje: vízum do Tanzánie 50,- USD na místě vízum do Malawi 70,- EUR nutno předem vízum do Zimbabwe 30,- USD na místě vízum do Zambie 50,- USD na místě Sraz účastníků expedice den před odjezdem expedice v 17.00 hod. Seznámíte se s posádkou vozu.

 

To nejlepší z východní Afriky - 10 dní ATC/NKTN10 (eA)

Kód: NKTN10 Navštívené země: Keňa, Tanzánie Odjezd: Nairobi, Wildebeest Eco Camp, Mokoyeti Road West, Langata (předojezdová schůzka v 17.00 den předem) Ubytování: ve stanech Délka: 10 dní, 9 nocí Stravování: 9x snídaně, 9x oběd, 9x večeře Doprava: speciální safari truck Cena nezahrnuje: vízum do Keni nutno předem on-line vízum do Tanzánie 50,- USD na místě

 

Pláže Zanzibaru

Pláže Zanzibaru lze rozdělit do několika oblastí severní pobřeží, východní pobřeží a jižní pobřeží na západním pobřeží se nachází hlavní město Zanzibaru Stone Town, ubytování lze zajistit i na soukromých ostrovech u Zanzibaru (např. Chapwani). Zde uvádíme ukázky několika ubytování na Zanzibaru.

 

Trek po Vysočině Ngorongoro E05TMTNGOH

Tento 5ti denní trek vás zavede do rozmanité krajiny Vysočiny kráteru Ngorongoro. Budete procházet otevřenými travnatými pláněmi a horskou venkovskou krajinou, ale také hustým horským lesem a charakteristickou vulkanickou krajinou Rift Valley. Navíc si užijete jedinečnou přírodu a zvířata a tento trek vám umožní nahlédnout do denního života Masajů.

 

Výstup na Mount Meru 6 dní ET/ 06MTMERU (st)

Mount Meru (4.566 metrů) je pátá nejvyšší hora afrického kontinentu a druhá nejvyšší v Tanzánii. Stezky na Mount Meru procházejí různými vegetačními pásmy. Tak jak se mění flóra, tak se mění i fauna, která je také velmi rozmanitá. Během výstupu se pravidelně potkáte s vekými zvířaty jako jsou sloni a bůvoli, ale také možná narazíte na levharty. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v lodge a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Výstup na Kilimanjaro - cesta Lemosho 9 dní ET/ 09KILEMO

Nejméně známá cesta Lemosho začíná v Moshi na západním úpatí hory Kilimanjaro. První dva dny projdete hustým deštným pralesem a pak mokřady s mnoha lišejínky a erikami po cestě. Malá stezka má často velmi strmé pasáže a je velmi rozmanitá. Pátý den se trasa spojuje s cestou Machame. Ve srovnání s Marangu a Rongai cestou je Lemosho trasa náročnější. Všechny noci se tráví pouze ve stanu. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v lodge a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Výstup na Kilimanjaro - cesta Machame 8 dní ET/ 08KILMAC (st)

Cesta Machame je nejkrásnější trasa pro výstup na Kilimanjaro. Výstup začíná v hustém deštném pralese, odkud lze občas vidět krásně na Mount Meru, Shira Ridge a na vrcholek Kilimanjara - Kibo. Cesta Machame má mnoho strmých úseků a sestupů má celkově vyšší a delší výstupy a sestupy než Marangu nebo Rongai Route a vyžaduje více přípravy. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v hotelu a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Výstup na Kilimanjaro - cesta Marangu ET/08KILMAR

Trasa Marangu je asi nejsnazší a nejpohodlnější cestou na vrchol Kilimanjara. Trasa je dobře vybavena a výstup je plynulý a mírný. Jenom přiblížení k vrcholku je vyjímka, to je trochu náročnější. Ubytování během výstupu je v jednoduchých horských chatkách, což je výhodou, protože v noci může být velmi chladno. Cena zahrnuje: služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, nosiči a kuchař, strava dle itineráře, pitná voda, ubytování v lodge a horských chatkách, vstupy do parků, transfery. Cena nezahrnuje: spací pytel, letenky, fakultativní aktivity, alkoholické nápoje a další nápoje kromě vody, víza, spropitné, cestovní pojištění.

 

Pěší túry v Tanzánii

Vystoupit na střechu Afriky, jít na pěší vycházku s Masaji jejich zemí předků nebo prozkoumat deštný prales s jedinečnou flórou a faunou. Tanzánie má nespočetné množství vulkánů, některé z nich jsou ještě aktivní, vysoké náhorní planiny a horské hřebeny, vynikající možnosti krátkých nebo dlouhých treků v nedotčené přírodě.

 

Kempové safari v tanzanijské divočině 7 dní ET/08BESCAM (st)

Během tohoto safari zažijete všechno - od nádherné divočiny, budete pozorovat nádhernou krajinu a život lidí. Stejně jako při jiných safari je možné jezdit v Serengeti po různých cestách, které vás odvedou mimo hlavní trasy turistů na méně probádaná místa a můžete zažít pocit dobrodružství. Kempové safari divočinou je určeno pro lidi, kteří si chtějí užít divoká žvířata Afriky, ale také život místních obyvatel. Min.počet účastníků: 2 Cena zahrnuje: dopravu v safari autě 4x4, služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, strava dle itineráře, voda k dispozici po celý den (2-3 l na osobu), ubytování ve stanech, kempové vybavení, vstupy do parků, procházka u Lake Natron. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky. Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel.

 

Ochutnávka Tanzánie - kempové safari 4 dny ET/04TASCAM (st)

Toto čtyřdenní safari vám dá možnost vidět různá zvířata v rozmanité krajině, nejen že uvidíte park Tarangire a Lake Manyara, ale také známý kráter Ngorongoro. Min.počet: 2 osoby Cena zahrnuje: dopravu v safari autě 4x4, služby anglicky mluvícího profesionálního průvodce, strava dle itineráře, voda k dispozici po celý den (2-3 l na osobu), ubytování ve stanech, kempové vybavení, vstupy do parků. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky. Na tuto cestu musíte mít vlastní spací pytel.

 

Jižní Tanzánie - safari s ubytováním v lodgích 9 dní ET/09SOULOD (st)

Během 9ti denního safari s ubytováním v lodgích navštívíte národní parky Mikumi, Udzungwa, Ruaha a zvířecí rezervaci Selous, v džípu, na lodi a pěšky. Kromě aktivit na safari budete mít dostatek času se potkat s místními lidmi a seznámit se s africkou kulturou. Kvůli velkým vzdálenostem v jižní části Tanzánie je toto safari kombinované... přesuny autem i malým letadlem. Tak budete mít možnost se seznámit s celou jižní Tanzánií a přesuny v autech budou zkráceny. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, všechny vstupy do parků, safari a vyjížďku na lodi nebo pěší safari v Rufiji River Camp, procházka k vodopádům v NP Udzungwa Mountains, přelet z NP Ruaha do Selous Game Reserve, přelet ze Selous do Dar es Salam. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Velké safari Východní Afrikou - ubytování v lodgích 12 dní ET/12GEALOD (st)

Během této mimořádné cesty navštívíte nejzajímavější místa severní Tanzánie a dobře známé parky v Keni. Safari s ubytováním v lodgích je určitě pohodlnější, lodge leží na nejstrategičtějších místech. Minimální počet účastníků: 2 Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce/řidiče, stravu podle itineráře, minerální vodu na safari (3 litry na os. a den), stan, matraci, kempové vybavení, vstupy do parků, kulturní program ve městě Mto Wa Mbu, výelt na kanoích na jezeře Victoria. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, alkoholické nápoje, spropitné, osobní výdaje, cestovní pojištění, víza.

 

Safari s ubytováním v lodgích - přes hranice - Tanzánie/Keňa 10 dní ET/08CROLOD (st)

Během tohoto safari objevíte Východní Afriku při mimořádné cestě. Navštívíte nejznámější místa severní Tanzánie a známou Masai Mara v Keni a pdle sezony můžete vidět i migraci tisíce pakoňů a zeber mezi těmito parky. Min. počet osob 2 Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, všechny vstupy do parků, kulturní program ve městě Mto wa Mbu, výlet na kanoích na jezeře Lake Viktoria. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Safari v nejlepších lodgích v Tanzánii - 7 dní ET/ 08BESLOD (st)

Během tohoto safari s ubytováním v lodgích navštívíte NP Tarangire, NP Lake Manyara, Serengeti a kráter Ngorongoro. Budete pozorovat krásná divoká zvířata, nádhernou krajinu, malebné lesy, hluboký kráter a nekonečnou savanu Serengeti. Min.počet osob 2, pravidelné odjezdy. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, všechny vstupy do parků, kulturní program ve městě Mto wa Mbu, procházka kávovými plantážemi v Karatu. Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

 

Ubytování na safari v Tanzánii

V Tanzánii je k dispozici ubytování v lodgích od 3-5*, větší lodge jsou postaveny z cihel a davají vám pocit jistoty městského hotelu. Obvykle nabízejí 20-100 pokojů, lounge, restauraci a další hotelové vybavení např. bazén a bar. Stanové lodge mají intimní atmosféru a velmi privátní servis v buši a blízko k přírodě. Stanové lodge mají 6-25 prostorných safari stanů, stan - restauraci a bar. Některé stanové lodge následují migraci a mění své umístění.

 

Speciální nabídka na Tanzánii

V rubrice ke stažení pro vás máme speciální nabídku na cesty do Tanzánie v angličtině s cenami v CZK. http://www.mojeafrika.cz/ke-stazeni více najdete na www.stellatravel.cz

 

Jižní Tanzánie - okruh 10 dní - ubytování v lodgích MF (pk)

Během tohoto safari jižní Tanzánií Vás očekává plavba lodí, pozorování zvířat, krásné scenérie a pěší vycházky za zvěří. Navštívíte parky Mikumi, Ruaha, Selous. Min. počet osob 2 - max. 5 osob Cena zahrnuje: ubytování v lodgích, stanech a hotelích dle rozpisu plná penze doprava autem 4x4, pohonné hmoty, vstupy do parků a rezervací aktivity služby průvodce voda během safari ozbrojený ranger při safari v Ruaha NP a Selous místní pojištění na evakuaci

 

Jižní okruh Tanzánii - 10 dní speciální nabídka + pobyt na Zanzibaru /MF (ss)

Objevte neobjevené - jižní okruh Tanzánií, kempové safari na 10 dní, s plnou penzí, dopravou, vstupy do parků, ubytování v kempech. Využijte výhodné spoje do Dar es Salaamu, cestu lze kombinovat s pobytem na pláži na Zanzibaru. Nabídneme Vám výběr z mnoha hotelů. Safari zahrnuje: plavby na lodích, vyjížďky za zvířaty, pěší túry, prohlídku vodopádů, návštěvu parků Undungwa NP, Ruaha NP, Mikumi NP, Selous game reserve

 

To nejllepší z Keni a Tanzánie NOM/NNN - 11 dní (ek)

Délka: 11 dní, 10 nocí Strava: snídaně 10x, oběd 11x, večeře 9x Ubytování: stany Začátek v Nairobi Konec v Nairobi Doprava: safari auta

 

Poklady Tanzánie 7 dní NOM/NTS (ek)

Navštívené země: Keňa + Tanzánie Délka: 7 dní, 6 nocí Strava: 6x snídaně, 7x oběd, 6x večeře Ubytování: kempové Začátek Nairobi, konec Arusha Doprava: safari auto

 

Fotosafari v Tanzánii

,,Pokud by andělé pořídili pár fotografií v zahradě Eden, asi by se příliš nelišily od záběrů, které dnes člověk může získat v kráteru Ngorongoro." To napsal Reinhard Künkel ve své knize, jež pojednává o tomto úžasném místě v Tanzanii. Jedno z nejúžasnějších míst na naší planetě, možná Vás zaujme natolik, že se někdy vydáte do nádherného kouta Afriky, posledního ráje plného divokých zvířat.

 

Výstup na Mount Meru

Výstup na Mount Meru je na 4 dny / 3 noci. Výškou 4.566 metrů je Mount Meru 5. nejvyšší vrcholek Afriky a druhý nejvyšší v Tanzánii, asi přes 250 000 lety masivní vulkanická hmota odtekla z celé východní části hory a hora tak dostala svůj charakterický vzhled. Výstup prochází několika vegetačními zónami, suchý les v nižších částech až po hustý horský les, který se mění v krajinu s křovinami. Směrem k vrcholku hory se mění i flóra a fauna. Při sestupu můžete potkat i stáda slonů a bůvolů, ale vidět můžete i levhraty. Kvůli tomu je povinné mít doprovod ozbrojeného rangera. Ubytování s plnou penzí, služby průvodce.

 

10 dní safari Nakuru/Mara /Serengeti /Ngorongoro - GTC12 (ss)

Při této cestě navštívíte Lake Nakuru, Masai Mara, Musoma, Lake Victoria, NP Serengeti, Ngorongoro, Mau a Great Roft Valley, Arusha a Nairobi. V ceně je zahrnuta: doprava safari autem, vstupy a poplatky za kempy, plná penze, safari, služby profesionálního průvodce, veškeré kempové vybavení kromě spacího pytle.

 

9 dní - Safari Amboseli, Manyara, Serengeti, Olduvai, Ngorongoro, Tarangire, Arusha - GTC 11/ ss

Při tomto kempovém safari s malou skupinou navštívíte NP Amboseli, NP Manyara, Serengeti, Olduvia Gorge, chráněnou oblast Ngorongoro a kráter Ngorongoro, NP Tarangire, Arusha. V ceně je zahrnuta: doprava, ubytování v kempech a strava - plná penze, vstupy do parků, služby profesionálního průvodce/ řidiče. Cena nezahrnuje: vízum do Keni 53 USD (nutno předem on-line), vízum do Tanzánie 50 USD (platí se na místě).

 

Stanové safari v Tanzánii - 6 dní BB (ss)

Navštívíte Arusha, Lake Manyara, Serengeti, Ngorongoro, Orduvai Gorge museum, Tarangire Aktivity: safari a pozorování zvěře, kempování, krásné scenérie, vycházky, pozorování ptáků, historické místo, fotografování. Tanzánie patří k nejlepším zemím na safari, parky a rezervace se rozkládají na více než 25% rozlohy země a žije zde asi 20% chráněné zvěře Afriky. V kráteru Ngorongoro je nejhustší populace lvů. V Lake Manyara žijí známí stromoví lvi, Serengeti se stalo populární svou migrací pakoňů a zeber. Cena zahrnuje: * doprava safari autem - malé skupinky * služby anglicky mluvícího průvodce / služby kuchaře * všechny vstupy do parků * veškeré kempové vybavení velké stany, nádobí, matrace - je třeba mít jen vlastní spací pytel * jídlo třikrát denně vegetariánské nebo nevegetariánské připravované naším kuchařem Ubytování před a po expedici zajistíme, případně autobus z Nairobi do Arusha a zpět.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Vysokohorská turistika - Kilimanjaro - Tanzánie

Každoročně si tisíce návštěvníků Tanzánie splní svůj sen dosáhnout vrcholku nejvyšší samostatně stojící hory Kilimanjaro. Kilimanjaro leží asi 200 km od Nairobi. Každoročně se tisíce návštěvníků pokusí zdolat horu Kilimanjaro, nejvyšší horu Afriky. Je zde mírné klima, hora je snadno přístupná, mnoho profesionálních průvodců a i když není třeba žadné technické lezení, mnoho z pokusů zůstane neuskutečněných. Uhuru Peak není jen vrcholkem hory, ale celého kontinentu. Ale není to jen výstup, hora může nabídnout mnohem více - od rovníkového podnebí po arktické, postupuje se přes travnaté pláně, tropický deštný prales, horské louky, vřesoviště a poušť až ke sněhu a ledu. Po cestě uvidíte různá životní prostředí, výstup sám Vás posílí jak fyzicky, tak mentálně. Vaši průvodci Vám pomohou cíle dosáhnout. Desetitisíce turistů se každoročně vydá na Kilimanjaro, aby toto Světové místo dědictví UNESCO netrpělo stále více, je třeba respektovat následující pravidla: Nezanachávat za sebou žádné odpadky, pokud nějaké najdete, tak je také sebrat. Kuřáci by měli sbírat i zápalky a neodhazovat nedopalky cigaret. Neznečisťovat vodní zdroje. Na vaření se používají plynové vařiče, nejsou povoleny ohně. Zůstávejte na stezce, vstupovat na neprošlapaná místa znamená ničení přírody a vegetace. Netrhejte žádné rostliny na hoře a nerušte zvířata. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Keňa, Tanzánie, Zanzibar - safari a pláž - 15 dní NEA (pk)

Cena zahrnuje: * ubytování dle rozpisu * dopravu v 6místném Land Cruiseru 4x4 se zvedací střechou na pozorování zvířat * služby anglicky mluvícího průvodce/řidiče * safari vyjížďky a vstupy do parků dle itineráře * taxy * safari klobouk * minerální vodu během safari * všechny služby spojené s uvítáním a transfery * přelet Arusha - Zanzibar * výlet za kořením na Zanzibaru * strava dle rozpisu Cena nezahrnuje: * víza do Keni 50 USD * víza do Tanzánie 50 USD * nápoje, spropitné a věci osobní potřeby * mezinárodní letenky a taxy

 

Safari v Tanzánii

Safari v Tanzánii se doporučuje zásadně s průvodcem/řidičem, některé parky ani nenechají auta bez průvodce do parku vjet. Parky jsou rozlehlé a není zde obvykle značení, takže po vlastní ose se můžete snadno ztratit. Průvodci/řidiči znají místa, kde se zvířata obvykle vyskytují a také jsou spojeni vysílačkami a podávají si informace o výskytu zvířat. Parky na jihu Tanzánie mají mnohem menší návštěvnost než parky na severu země.

 

Rodinné safari a malé skupiny

Některá ubytovací zařízení nepřijímají děti do 12 let. Pokud chcete poradit, kam s dětmi na safari, rádi Vám vybereme místa, kde jsou děti vítány a kde jsou pro ně připraveny i speciální programy. Pro malé skupiny přátel nebo rodinu můžeme nabídnout i ubytovací zařízení, která budou pouze a výhradně jenom pro Vás a bude Vám věnována zvláštní pozornost personálu podle vašich požadavků. Vízum do Tanzánie 50 USD vízum do Keni 50 USD se platí na místě.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz