www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Namibie

Aktuální stav silnic v Namibii

Pro ty, kdo se vydávají do Namibie po vlastní ose, přinášíme tyto důležité zprávy. Aktuální stav silnic můžete sledovat na níže uvedeném odkaze.

 

Zajímavá místa - Namibie

Zajímavá místa - Namibie

Návštěvu Namibie doporučujeme všem, kteří mají rádi přírodu - velké duny, zvířata a pouště, řeky. Namibie však nabízí i více - je ideální destinací pro aktivní lidi - pěší turistika, jízda na koni, na horském kole, rybaření, paragliding, jízda na čtyřkolkách a na dunách. Je také zajímavá pro pozorovatele ptáků, geology a astronomy. V Namibii se snadno cestuje i po vlastní ose, jedná se o Afriku pro začátečníky, i když je země řídce osídlena, infrastruktura pro turisty je dobrá. Rozšiřují se neustále možnosti ubytování - od kempů po luxusní lodge. Hlavními atrakcemi Namibie jsou : Ai-Ais horké sirné prameny (hořící voda), Fish River Canyon - 2.největší na světě, Duwisib Castle - originální vybavení z 18. a 19.století, Sossusvlei - největší duny na světě, Sesriem - hluboká strž s řekou Tsauchab, Sandwich Harbour - laguna s rákosím a vodním ptactvem, Welwitschia Mirabilis - žijící fosilní rostlina endemická v Namibu, Cape Cross, kolonie lachtanů, Hardap rekreační park, Gamsberg Pass - nejdelší a nejvýše položený průsmysk v Namibii, Daan Viljoen park - 18 km od Windhoeku, Gross Barmen Hot Springs 100 km od Windhoeku s vnitřním bazénem, Spitzkoppe - Matterhorn Namibie, skalní malby, Brandberg a pohoří, nejvyšší hora Konigstein v Namibii. Waterberg Plateau park - horský resort, Dinosauří stopy v Otjihaenamaparero, Etosha NP. Skeleton Coast a krásná krajina, opuštěné vraky lodí, Epupa falls - na řece Kunene. Atrakce Namibie : Epupa Falls, Ruacana Falls, Popa Falls Lake Otjikoto, Hoba Meteorite Twyfelfontein, Petrified Forest, Burnt Mountain Cape Cross seal reserve, Welwitschia Mirabilis, Sossusvlei Duwisib Castle, Kolmanskop Ghost Town, Quiver Tree Forest Namibie je perfektní destinace pro milovníky tzv. self-drive - jízdy po vlastní ose. Pokud pojedete po méně frekventovaných cestách, čekají Vás opravdu krásné scenérie, např. Horse shoe laguna u NP Bwabwata je příkladem málo známého místa,avšak vynikajícího na pozorování zvířat, je třeba mít auto 4x4. Namibie je země se 300 dny slunečního svitu.

 

Národní parky a rezervace Namibie

* Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park/ Fish River Canyon * Bwabwata National Park * Etosha National Park - rozloha 22.270 km2, vyhlášen chráněnou oblastí v roce 1907 * Kaudom National Park * Mamili National Park * Mudumu National Park * Namib-Naukluft National Park * Skeleton Coast Park * Waterberg Plateau National Pak * Sperrgebiet National Park * Nejnovější park Dorob national park

 

Přeshraniční parky

Když ministři vlády Angoly, Botswany, Zambie a Zimbabwe podepsali Memorandum o porozumění při založení přeshraniční ochranné oblasti v prosinci roku 2006, byl to velmi záslužný čin. To však neznamená, že park, který by měl mít 300.000 km2, vznikne okamžitě, bude to trvat ještě několik let. /KAZA TFCA/ Je to však obrovský úkol. Kavango - Zambezi TFCA má zasahovat do Angoly, Botswany, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Rozloha by měla být 287 132 km2, kombinuje asi 36 parků, rezervací a dalších chráněných oblastí. Mělo by zde žít asi 250.000 kusů slona afrického, gepardi, psi hyenovití, jeřábi, krokodýli nilští. Hlavním lákadlem bude Okavango Delta, Victoria Falls. Obnovení historických migračních tras pro zvířata je také možnost pro Sanské komunity a ochranu šelem. Dalším návrhem přeshraničního parku je spojení Selous Game Reserve v Tanzanii s mozambickým národním parkem Niassa, tak by vznikl park o velikosti Malawi 120.000 km2.

 

Nový hraniční přechod v přeshraničním parku Botswana, Namibie, JAR

12.10.2007 byl otevřen hraniční přechod Mata-Mata na hranicích mezi JAR a Namibií na hranici Kgalagadi Transfrontier parku, který zaujímá plochu 37.256 km2. Jméno Kgalagadi je odvozeno ze sanského názvu - místo žízně. Přechod zkrátí cestu do Ai-Ais přeshraničního parku Richtersveld z 1.100 km přes JAR na 675 km přes Namibii. Další hraniční přechod byl otevřen 16. října v Sendelingsdrift v Ai-Ais Richtersveld - pontonový přechod umožní poprvé přechod uvnitř parku, to ušetří cestu více než 500 km přes Vioolsdrift/Noordoewer hranice.

 

Podnebí v Namibii

Země má dlouhé pobřeží, které hraničí s pouští Namib. Uprostřed se nachází náhorní planina a horská pásma. Zbytek země má polopouštní charakter, protíná jej několik řek. Nejsevernější oblasti jsou tropické, hlavně v oblasti řeky Kunene a v části Caprivi Strip, s typickou vegetací a klimatem. Všeobecně je to však horká a suchá země, jsou zde však i místní extrémy. Studené pobřeží Atlantiku je vlhké a mlhavé v létě, v zimě vanou horké a suché větry z vnitrozemí. V horských oblastech je chladněji, s většími srážkami. Hraniční oblasti s Angolou a Zambií jsou tropické - horké a vlhké. Většina vnitrozemí je pouštního nebo polopouštního charakteru.

 

Doprava v Namibii

Letecká společnost Air Namibia nabízí lety z Londýna do Windhoeku třikrát týdně, létá sem i Lufthansa a South African Airways. Všechna větší města Namibie mají letiště s registrovanými přistávacími plochami.

 

Hospodářství - Namibie

Hlavní odvětví: důlní průmysl, rybářství, turistický ruch a zemědělství Nejvíce lidí je zaměstnáno v zemědělství: 46% Nejrychleji rostoucí odvětví: turistický ruch Nerostné suroviny: diamanty, uran, stříbro, zlato, zinek, magnesium, kadmium, měď, olovo, žula, mramor a mnoho polodrahokamů.

 

Dějiny a lidé - Namibie

Namibie oslavila 21.března 2020 třicet let nezávislosti, Sociální infrastruktura: 1 lékař na 3.650 obyvatel Windhoek - 2 soukromé nemocnice Lékaři na mezinárodní úrovni Lékařská záchranná pomoc 24 hodin denně Obyvatelstvo: 2,1 miliónu obyvatel, hustota 2,2 obyvatele na km2 13 oblastí - Windhoek 240.000 milionů obyvatel (15% obyvatelstva) Oficiální jazyk: angličtina 13 skupin obyvatel 16 jazyků a dialektů 35% analfabetů, průměrná délka života: 56 let, roční přírůstek obyvatelstva 2,9%, 1.450 škol, 94% dětí navštěvuje nějakou školu

 

Fauna a flóra Namibie

Flóra: 14 vegetačních zón 120 druhů stromů 200 druhů endemických rostlin 100 druhů lišejníků Fauna : velká zvířata - slon, lev, nosorožec, bůvol, gepard, levhrat, žirafa, antilopa 20 druhů antilop 240 druhů savců - z toho 14 endemických 250 druhů plazů 50 druhů žab +/- 630druhů ptáků

 

Surikaty v Africe

K zajímavým živočichům Afriky patří surikaty.

 

Zprávy z Namibie

Podle poslední zprávy z Namibie - z NTB - Namibia Tourism Board - se při kontrole všichni musí prokázat potvrzením rezervací ubytování v Namibii (vouchery), i pokud jedou turisté po vlastní ose. NTB spolupracuje s místní policií a pokud turisté nebudou mít potvrzení (voucher na ubytování), hrozí jim pokuty. V případě tzv. průvodců, kteří nemají pracovní povolení v Namibii - hrozí i vyhoštění ze země. V tomto ohledu jsou jak místní policie, tak NTB velmi přísní. Toto nařízení platí od 1.7.2010. Od srpna 2015 se na bráně NP Etosha skenují pasy a ten kdo přijede k bráně po zavírací době,již nebude moci park opustit , hrozí vysoké pokuty i uvěznění.

 

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě. Zde je několik ukázek: *pěší safari v NP South Luangwa *Toubkal okruh v Maroku *Ruwenzori v Ugandě *Pohoří Simiens v Etiopii *Kilimanjaro *raftování v Ugandě 31 km, Bujagali Falls *lety balonem nad pouští Namib -Naukluft v Namibii *lety balonem nad Masai Mara v Keni a nad pláněmi Serengeti v Tanzánii *plavba na kanoi po řece Zambezi u Victoria Falls,raftování v Batoka Gorge

 

Expedice - základní údaje

Doklady Účastník expedice musí mít platný cestovní pas (ještě minimálně 6 měsíců od předpokládaného návratu) a vyřízená vstupní víza do zemí, které navštíví. U některých expedic jsou nutná víza pro více vstupů (do země se během expedice může jet 2x). Informace o vstupních vízech, tzn. požadované doklady a výši poplatku Vám sdělí naše CK, která Vám vstupní víza vyřídí a dodá Vám příslušné formuláře. Víza je třeba vyřizovat s velkým časovým předstihem, proto je třeba počítat s delší časovou přípravou plánované cesty. Nezapomeňte si před cestou pořídit fotokopie pasu a víz a uložte si je od ...

 

Pronájem aut v Africe

Ve všech zemích Afriky zajistíme jak pronájem aut s řidičem, tak i bez řidiče, pokud to místní předpisy dovolují a je to bezpečné.

 

Namibie - praktické informace

Při cestách do Namibie s dětmi je třeba mít přeložený rodný list s kulatým razítkem a kopii originálu rodného listu. V případě, že cestuje pouze jeden rodič, pak je třeba mít souhlas druhého rodiče a kopii jeho pasu. Namibie je ideální destinací pro self-drive, vše je dobře značeno a zemi si určitě lépe užijete než s velkou skupinou. Podle poslední zprávy z Namibie - z NTB - Namibia Tourism Board - se při kontrole všichni musí prokázat potvrzením o rezervaci ubytování v Namibii (vouchery), i pokud jedou turisté po vlastní ose. NTB spolupracuje s místní policií a pokud turisté nebudou mít potvrzení (voucher na ubytování), hrozí jim pokuty. V případě tzv. průvodců, kteří nemají pracovní povolení v Namibii - hrozí i vyhoštění ze země. V tomto ohledu jsou jak místní policie, tak NTB velmi přísní. Toto nařízení platí od 1.7.2010. Dle aktuálních informací připravuje NTB/Namibia Tourism Board zvýšení kontrol. Společně s místní policií, zvýší kontrolu, zda mají návštěvníci, jedoucí po vlastní ose – v zapůjčeném voze, realizované ubytování přes agentury, tedy mají potvrzení o ubytování (voucher). U organizovaných skupin nad 6 osob, které mají mít dle nařízení NTB, vždy namibijské průvodce, zpřísní kontrolu tzv. průvodců zahraničních CK, kteří nemají pracovní povolení v Namibii a vykonávají činnost průvodce. Tito budou zadrženi a po zaplacení pokuty 25.000,- NAD vyhoštěni ze země. Nejlepší doba pro návštěvu Namibie: V Namibii je ročně 300 dní se slunečním svitem, vrcholná sezóna je od července do září - tedy v době zimy v Namibii. Ale vedlejší sezóny jsou také vhodné - je více kapacit na ubytování, ubytování nemusí být dlouho předem rezervované - to platí také pro pronájem aut. V květnu a červnu je ideální počasí na outdoorové aktivity, také během období deštů je zajímavé sem jet. Pláně se zazelenají a zvířata mají mladé. Když jedete poprvé do Namibie, měli byste nejdříve jet klasickou cestou - Windhoek, Waterberg, Etosha NP, Damarland se skalními malbami, Spitzkoppe, Swakopmund, duny v Sossusvlei - takovou cestu zvládnete za 14 dní, i když jsou vzdálenosti mezi jednotlivými místy velké. Tři týdny jsou samozřejmě lepší - cesta se dá prodloužit třeba do Fish River Canyonu nebo o letecké safari na Skeleton Coast nebo do Caprivi strip. Není třeba žádné speciální očkování. V Namibii by se nikdy nemělo jezdit mimo vyznačené cesty, s vyjímkou speciálních povolení (lze získat v naší kanceláři). V Namibii byste měli navštívit některou z farem a také některý z komunitních projektů. Cestování v Namibii je bezpečné - autobusy i auta jsou pravidelně kontrolovány, silnice jsou v dobrém stavu, i když nejsou asfaltové. Ale pozor, na štěrkových silnicích nejezděte rychleji než 80km/h a také nejezděte v noci, protože na silnicích jsou často zvířata. Nezapomeňte si s sebou vzít - ochranu proti slunci - čepici, pevnou obuv, bundu nebo mikinu - v noci může být v poušti chladno, hodí se také kapesní svítilna.

 

Vstupní formality - Namibie

Od října roku 2019 byl zahájen pilotní projekt - jednovstupné vízum do Namibie lze získat na letišti ve Windhoeku, zatím pouze zde. Cena víza je 1200 NAD. V současné době lze získat vízum do Namibie i na letišti ve Windhoeku po příletu bez problémů. Od roku 2024 lze získat vízum i na vybraných hraničních přechodech, Vízum do Namibie při vstupu přes letiště WDH není třeba předem, lze platit. kartou na letišti 1200 NAD. Lze získat i více vstupné vízum, jen je třeba řádně vyplni žádost, aby to bylo z ní patrné / část A i B/.

 

Jazyky Namibie

Oficiálním jazykem Namibie byla po vyhlášení nezávislosti zvolena angličtina, i když byla mateřštinou jen 2% obyvatelstva. Bylo tak rozhodnuto, protože všechny etnické skupiny tak měly stejné nevýhody.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Namibie, Botswana, Zimbabwe

Dobrý den, Chtěla jsem vám moc poděkovat za zařízení úžasné dovolené v Namibii, Botswaně a Zimbabwe. Všechny zážitky úplně předčily naše očekávání a cestování po Africe pro nás bylo super zážitkem - zejména díky vám a kolegům, kteří vše zařídili na naprostou jedničku. Vše klapalo, nikde nebyl žádný problém - prostě super. Děti byly také úplně nadšené. Moc děkujeme, budeme ještě dlouho na krásnou dovolenou vzpomínat. A určitě rádi doporučíme vaše služby dál. Pozdravy a poděkování všem, kteří nám vše zařizovali. Jolana

 

Namibie po vlastní ose

Dobrý deň, už sme doma, a ja by som Vám rád prejavil vďaku za peknú dovolenku. Potvrdili ste moje očakávania (po tom , čo som zažil s Vami v Juhoafrickej republike a Tanzánii), že ubytovanie a catering boli na vysokej, miestami veľmi vysokej úrovni. Rovnako sa chcem poďakovať za pomoc, keď sme sa nám pokazilo auto ( chvíľu som zvažoval, či si dovolenku nezorganizujem sám - ako som to urobil na iných miestach po svete už viackrát) - ale nakoniec som ocenil, že namiesto dlhého čakania na náhradné auto uprostred výletu, ďaleko od ubytovania, po nás prišiel šofér z lodgu, kde sme vtedy b ...

 

Namibie 2023

Vážená paní Stellová, dnes jsme se vrátili a chtěl bych Vám poděkovat za precizní zorganizování naprosto úžasné dovolené. Skutečně jsme si užili každý den Vámi připraveného programu, byli jsme nadšeni od prvního přivítání na letišti a perfektního itineráře, z lidí, přírody, pohostinnosti kdekoliv jsme přišli, dokonalé organizace v každém ubytování, všech aktivit, z namibijské kuchyně, naprosto ze všeho. Pokud byste kdykoliv potřebovali jakékoliv doporučení jsme připravení ho kamkoliv a komukoliv poskytnout . Jsme si jisti, že si v budoucnu rádi další Afriku s Vámi velmi rádi znovu z ...

 

Namibie po vlastní ose listopad 2023

Namibie a JAR listopad 2023 Dobry den pani Stellová,chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za realizaci naší cesty po Jižní Africe.Všude proběhlo vše podle potvrzeného programu a to přispělo k naší velké spokojenosti při pobytu.Přírodní krásy Namibie,poznávání Kapského města a okolí,včetně potápění se s žraloky a nakonec Dračí hory a safari v rezervaci Thorny bush.To vše spolu s komfortním ubytováním umocnilo naše nadšení z pobytu v této části Afriky. Iveta ,Ivana ,Pavel a Jenda

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Spropitné v Africe

Otázka spropitného často zaskočí turisty, nevědí kolik -kolik ,komu, kdy. Co je spropitné - je to částka peněz. kterou někomu dáte jako odměnu za službu.

 

Nezkažená Namibie

Dobrý den, paní Stellová, jsme v pořádku zpět, Namibie byla báječná a naštěstí stále nezkažená turismem. Vše proběhlo bez problémů. Díky za perfektní organizaci a srdečně zdravím M.

 

KAZA - největší přeshraniční park na světě

Park má tvar obrovského motýla, s obrovskou biodiversitou, v jejímž srdci leží Viktoriiny vodopády, pokud se vydáte na všechny světové strany, všude najdete nádherné parky. Jako výchozí bod si můžeme vzít Livingstone nebo Vic Falls a kombinovat místo, kterému se říká Kouř, který hřmí s mnoha parky. KAZA má rozlohu Španělska a zahrnuje i málo navštěvované odlehlé parky a části jihovýchodní Angoly,kde je ještě turismus v plenkách.

 

Namibie - víza na letišti po příletu

Není třeba žádat o jednovstupné vízum do Namibie předem, lze jej získat na letišti ve Windhoeku za poplatek 1200 NAD. Od 1.4.2021 platí nové ceny pro vstupy do NP v Namibii, Např. Etosha 100 NAD na osobu ( 60 NAD vstup + 40 NAD conservation fee). Děti do 16 let vstup neplatí.

 

Habitaty Afriky

Afrika je charakterizována savanou, buší ,pouští, deštným pralesem.

 

Nejohroženější zvířata Afriky

V Keni zemřel 19.3. 2018 poslední samec nosorožce bílého severního, 2 samice zůstávají pod ozbrojenou kontrolou v Ol Pejeta v Keni, bohužel tímto tedy tento druh vymřel. Na červené listině nejohroženějších druhů zvířat stále přibývá, zde je seznam deseti nejohroženějších.

 

Nejznámější parky a rezervace Afriky

Není snadné vybrat jen několik parků, pokusíme se vybrat jich několik a sdělit vám proč ,jak a kdy do vybraných parků jet.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Proč vzít děti na safari

Afrika otvírá oči všem, kteří sem přijedou, cesta na safari je stimulující a poučná.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Ceny safari v Africe

Ceny safari v Africe každoročně stoupají, je třeba vzít v úvahu nelehkou logistiku a množství zapojených lidí,stejně tak jako inflaci a rostoucí nároky klientů a jedinečnou možnost vidět africkou faunu, která každoročně ubývá a je třeba ji dostatečně chránit, což také stojí nemalé finanční prostředky.

 

Deset nejlepších pláží v Africe

Každý zná rozmanitou divokou přírodu a krajinu Afriky,ale jen málokdo ví o ostrovech a nedotčeném pobřeží. Zde uvádíme deset nejlepších míst u moře v Africe.

 

Vodopády Afriky

Zde Vás seznámíme s více i méně známými vodopády Afriky

 

Pěšky po Africe

Afriku poznáte nejlépe,pokud se vydáte na některá místa pěšky. Zde uvedeme několik tipů na vybraná místa vhodná pro pěší tuirstiku.

 

Kdy jet na safari do Afriky

V jižní Africe se rozdělují na období sucha a období dešťů. Takže i podle toho je třeba rozhodnout kam a kdy jet. Rozdíly teplot nejsou až tak drastické,ale krajina se dramaticky mění.

 

Nejlepší místa na safari v Africe

V Africe je stále něco nového, oblíbenost různých míst se mění a na zážitky v místní přírodě nikdy nezapomenete od stopování nosorožců v Jižní Africe, po sledování zvířat v Botswaně a migraci v Keni a Tanzánii.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Namibie se stává nejpopulárnější destinací v Africe

Přijíždějí sem cestovatelé z celého světa, Namibie patří k nejrozmanitějším zemím světa- dechberoucí krajina,intenzivní barvy,mnoho zvířat a rostlin, směsice kultur a evropský vliv, to vše dělá z Namibie ideální destinaci pro nezávislé cestovatele,kteří mají rádi přírodu a aktivní dovolenou. jedinečné formace Namibu, červené písky Kalahari, zelená krahina severovýchodu,drsné pobřeží Atlantiku,štěrkové pláně,kaňony a savana - to je Namibie. Namibie je obrovská, třikrát větší než Velká Británie,

 

Sto věcí, které lze dělat, vidět, poznat v Namibii

Namibie nabízí nepřeberné množství zážitků, zde Vám v krátkosti nabízíme jejich přehled.

 

Nejoblíbenější destinace roku Namibie -pronájem auta

Pro všechny zájemce,kteří chtějí ještě v letošním roce navštívit Namibii, nabízíme bezkonkurenční ceny pronájmu aut, máme smlouvy se všemi půjčovnami v Namibii a známe jejich podmínky. Kromě pronájmu aut, zajišťujeme i víza za 3.000 CZK včetně všech poplatků, zajištění ubytování i v kempech, vypracování itineráře.

 

Treky a adrenalinové aktivity v Namibii

Ze všech tras je neznámější a nejdelší trek Fish River kaňonem. Nejsevernější částí kaňonu je Hobas, musíte být zcela soběstační a připraveni na 85 km dlouhý trek na čtyři dny. Auto si lze nechat v Ai-Ais hot Springs Spa and resort na jižním cíou kaňonu.Kaňon je hluboký 550 metrů.Řeka pramení ve východní části pohoří Naukluft,asi 650 km vzdáleném,na hranicích se vlévá do Orange River, i když je to nejdelší řeka Namibie, je často vyschlá. Trekování je zde povoleno pouze od května do září.

 

Nejlepší místa pro surfaře v Africe

Vody kolem afrického kontinentu nabízejí vynikající místa pro surfování.Nejznámější byla doposud místa v Jihoafrické republice a Maroku,ale nyní se k nim přidávají i další.

 

Rady,jak si naplánovat vaše safari

Zde jsou návrhy, co si s sebou vzít, kdy jet,kam,kde jsou skryté poklady,jak si nejlépe užít čas na safari.

 

Hyeny skvrnité v Africe

Hyeny skvrnité se vyskytují na mnoha místech,ale ve větším počtu jen v chráněných územích,kde mají dostatek kořisti. Můžete je vidět ve většině zvířecích parků a přírodních rezervacích s vhodným habitatem. Mohou se objevit kdykoliv ve dne,ale nejaktivnější jsou v noci. nebo brzy ráno. Slyšet je můžete po západu slunce i např. v NP Kruger,kde krouží kolem kampů,ale nikdy je nekrmte, mohou být velmi nebezpečné.

 

Důležitá místa biodiversity Afriky

22.květen je uznáván jako světový den biodiversity, kdy se obrací pozornost k oblastem na planetě, která jsou biologicky bohatá a také velmi ohrožena. Biodiversita je základem všeho života na Zemi, avšak dnes mizí některé druhy nejrychleji od doby vyhynutí dinosaurů. Bylo určeno 35 klíčových oblastí na světě, kde ochrana druhů může mít obrovský vliv na udržení světové biodiversity. Osm z nich se nachází v Africe. Lesy a další zbývající habitaty v těchto oblastech tvoří už jen 2,3% zemského povchu, je tedy nutné je velmi pečlivě chránit. Aby bylo místo na seznamu nejdůležitějších míst biodiversity, musí zde růst nejméně 1500 endemických rostlin a jen 30% své původní vegetace.

 

Afrika pro začátečníky - Namibie

Cesta do Afriky je snem mnohých, ale nevědí, kde začít, v které zemi je nejsnažší cestovat po vlastní ose, kde je dobrá infrastruktura. Pro cestovatele, kteří teprve Afriku objevují se určitě hodí Jihoafrická republika a Namibie. Většina návštěvníků Afriky, chce pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Skalní malby Afriky

Skalní malby jsou často turisty opomíjeny, ale skrývají v sobě obrovská tajemství historie - kdo byli ti umělci, kdy malby vytvořili a za jakým účelem? Nikdo to přesně neví. Rozděkují se do čtyř kategorií - geometrické obrazce - spirály a kruhy, portréty zvířat, jasné vyobrazení lidí často tančících nebo lovících a fantastkní kreatury - theriantropy - kombinace lidských a nelidských prvků. Nejstarší malby v Namibii Apollo 11 Cave pocházejí z doby přes 27.500 lety, ale tradice může být ještě starší, díky zranitelnosti organických pigmentů. Nejvíce zachovaných maleb je starých 200 -5.000 let, ale v Dračích horách a Chngoni jsou z doby koloniální a tato tradice je stále živá v Mali u Dogonů. Skalní malby mají hluboký spirituální smysl. Je to jediná památka na období sběračů-lovců a určitě si zasluhují pozornost. Určitě je třeba zde zmínit i jméno Dr. Alec Campbell (Mr. Botswana), který se věnoval dokumentaci skalních maleb kromě jiného.

 

Místa na pozorování zvířat + nejlepší velká pětka

Těchto deset míst nepatří k nevyhledávanějším na pozorování zvířat, přesto však stojí za to je navštívit.

 

Namibie

Jedna z nejřidčeji obydlených zemí na světě je známá svými vysokými dunami, ale je zde i mnoho zvířat, lze jet po vlastní ose - Etosha NP a další rezervace. Další zajímavá místa jsou Sosssuvlei a pobřeží mezi Luderitz a Cape Cross.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Nejoblíbenější destinace

K neojoblíbenějším destinacím Afriky letošního roku patří: Namibie, Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Tanzánie, Uganda. V odkazech najdete ukázky nejprodávanějších cest.

 

Největší rekordy plazů v Africe

Největší ještěrkou je Nile monitor a ornate monitor (západoafrický příbuzný), může mít délku včetně ocasu až 2,4 metru. Největší plaz je krokodýl nilský, velikost samiček může být až 5,9 metru a váha 1000 kg, želvy mohou vážit až 800 kg.

 

Oblasti Namibie

Namibie přejmenovala oblast Caprivi strip na region Zambezi. Tento 450 km dlouhý pruh země je jen 105 km široký v nejširším místě a 32 km v nejužším místě. Namibie je rozdělena do 13 oblastí: Khomas a okolí, Střední pobřežní oblast, vnitřní Erongo a oblast Kunene, NP Etosha, Otjozond Jupa a Oshikoto oblasti, Hardap a Karas oblasti, oblasti Oshana, Omusati, Ohangwena, další jsou oblasti Kavango a Caprivi, oblast Omaheke. Kromě nádherných pouští, endemických rostlin, lze pozorovat hvězdy jako nikde jinde na světě, životodárná mlha v poušti probouzí život v nehostinných místech.

 

Národní park Etosha - Namibie - červen - září

Během tohoto čtyřměsíčního období se většina zvířat v době sucha shromažďuje kolem slavných napajedel v Etoshe. Je to krásné období, kdy lze pozorovat zvířata, i teplota je nižší.

 

Afrika pro začátečníky

Jedete-li poprvé do Afriky, je třeba vědět, kde začít, co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši cestu. Hlavním pravidlem je, dejte si dostatek času. Nic nezkazí vaši cestu tak, jako když pospícháte. Zde platí svahilské přísloví: Haraka haraka haina baraka - rychle rychle, žádné štěstí... A stejně tak důležité je mít dostatek peněz, aby Vám po cestě nedošly. Kam jet - kromě nebezpečných míst - můžete jet po celém kontinentu. Severní Afriku ovládá Sahara - cestování po poušti může být náročné, ale jsou zde stará města a památky. Západní Afrika, i když se rychle rozvíjí, si uchovává krásné scenérie a kultury, přímořské rybářské komunity, chovatele dobytka na okraji pouště, tradiční vesnice jako jsou vesnice Dogonů a stará islámská města jako je Timbuktu. Střední Afrika má nejvíce deštných pralesů a určitě lze část z nich prozkoumat, i když mnoho z nich je nedostupných a v odlehlých místech. Východní a jižní Afrika jsou základem pro safari a jsou tou nejjednodušší oblastí pro začátečníky, je zde dobrá infrastruktura a neuvěřitelné atrakce: gorily, korálové útesy, sněhem pokryté vrcholky a samozřejmě savana se zvířaty.

 

Trekking ve Fish River Canyonu, Namibie

Vysoké teploty a záplavy způsobují to, že největší kaňon Afriky je nepřístupný během afrického léta, takže se sem lze vydat pouze v zimních měsících od května do září. Trasa je náročná, je dlouhá 85 km, začíná v Hobas a končí v Ai Ais. Trek obvykle trvá 3 - 5 dní, po cestě není žádné vybavení, takže je třeba být zcela soběstačný.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Namibie

Twyfelfontein or /Ui-/aes Namib Sand Sea

 

Sloni v Africe

Sloni žijí v 37 zemích Afriky. V roce 1979 byl jejich odhadovaný počet 1,3 miliónů, v roce 2010 jich zde žilo asi 470.000. Výzkumy potvrzují, že asi 38.000 slonů je každoročně zabito kvůli slonovině.

 

Nosorožec dvourohý / černý/tuponosý/bílý

Před 150 lety žily v Africe miliony nosorožců, ale jejich počet se dramaticky snížil v 19.století,když lovci a pytláci začali drancovat tento kontinent, tisíce tun rohů nosorožců bylo vyvezeno do Asie. V roce 1992 zmizelo již 96% populace nosorožce černého. Díky ochranářům se podařilo zvýšit počet nosorožců bílých na 20.000 a černých přežívá asi 5000 kusů. Za posledních 50 let bylo zabito v Africe vice než 160.000 nosorožců.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz